Drąsusis G.Nausėda Briuselyje žadėjo V.Putinui atpildą už nepavykusį Navalno nuodijimą

Prezidentas EVT diskusijoje apie sankcijas Rusijai: žmonių nuodijimas yra netoleruotina praktika

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį tęsė dalyvavimą Europos Vadovų Tarybos posėdyje Briuselyje. Antrąją šalių lyderių susitikimo dieną dėmesys buvo skirtas Europos Sąjungos ir Afrikos santykiams, situacijai Baltarusijoje, taip pat sankcijoms Rusijai po opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimo.

Diskusijos metu vadovai aptarė galimybes stiprinti strateginius santykius su Afrika prekybos, investicijų skatinimo ir kitose srityse, taip pat pademonstruoti solidarumą kartu įveikiant COVID-19 pandemijos iššūkius, įskaitant vakcinų kūrimą ir platinimą.

Europos lyderiai išreiškė solidarumą su Lietuva ir Lenkija dėl Baltarusijos atsakomųjų priemonių ir pasmerkė tebevykdomą smurtą prieš taikius protestuotojus.

„Visi Europos Sąjungos lyderiai yra vieningi imantis priemonių, skatinančių demokratinius pokyčius Baltarusijoje. Šios priemonės apima tiek sankcijas, tiek paramą Baltarusijos visuomenei. Taip pat esame pasirengę aktyviai dalyvauti rengiant programą, skirtą šios šalies ekonomikai stiprinti pasikeitus šalies lyderiui“, – teigė šalies vadovas.

Lietuvos vadovas taip pat priminė, kad šiandien Baltarusijos režimas paskelbė Sviatlanos Cichanouskajos tarptautinę paiešką. „Tai dar vienas įrodymas, kad režimas tęsia susidorojimo kampaniją su Baltarusijos opozicijos lyderiais. Negalime leisti, kad tokie veiksmai ribotų jų tarptautines keliones. Mūsų sienos Sviatlanai Cichanouskajai turi būti atviros. Kviečiu Europos Sąjungos kolegas ir jų ministrus imtis visų reikalingų priemonių, kad asmuo nebūtų persekiojamas dėl politinių motyvų“, – pabrėžė Lietuvos Prezidentas.

Diskusijoje apie sankcijas Rusijai po opozicijos lyderio Aleksejus Navalno apnuodijimo Prezidentas akcentavo, kad tai negalėjo įvykti be Kremliaus žinios. „Tą aiškiai demonstruoja medicininės pagalbos sulaikymas, informacijos artimiesiems neteikimas, kliūtys, sudarytos Aleksejaus Navalno perkėlimui į Berlyną, ir kiti požymiai. Situacija, kai žmonių nuodijimas tampa įprasta praktika, yra nebetoleruotina“, – sakė šalies vadovas.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: DOVILĖ ŠALKUVIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));