„Drąsos kelias“ politinės partijos viešas pareiškimas dėl LR Seimo priimto naujojo Darbo kodekso

 

„Drąsos kelias“ politinės partijos viešas pareiškimas dėl   LR Seimo priimto naujojo Darbo kodekso

2016 m. liepos 18 d.

Vilnius

 

 

    Lietuvos Respublikos Seimas 2016 m. birželio 21 d. priėmė vieną iš Socialinio modelio-         Darbo kodekso įstatymą. 

   Šį įstatymą Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo, vertindama kaip palankų darbdaviams ir diskriminacinį darbuotojų atžvilgiu. Priėmimo metu Seimas iš naujojo Darbo kodekso projekto pašalino didesnę dalį punktų, kurie anksčiau buvo svarstyti ir suderinti Trišalėje taryboje tarp socialinių partnerių – Vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų įgaliotų atstovų.

   „Drąsos kelias“ politinė partija įsitikinusi, kad neabejingos ir aktyvios visuomenės bei profesinių sąjungų reakcija į šio įstatymo skubotą priėmimą rodo, jog šis teisės aktas (Darbo kodeksas) nėra pakankamai išdiskutuotas tarp Seimo frakcijų ir komitetų, neatsižvelgta į visuomenės bei socialinių partnerių nuomonę.  Lietuvoje tarp turtingųjų ir skurdžiai gyvenančių žmonių vyrauja didelė socialinė atskirtis. Jauni ir vidutinio amžiaus darbingi piliečiai masiškai emigruoja iš Lietuvos į kitas užsienio valstybes, ieškodami geresnio  pragyvenimo.

   Toks negatyvas davė pagrindą Lietuvos Respublikos Prezidentei vetuoti šį įstatymą. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pateikė savo argumentus dėl naujojo Darbo kodekso punktų. 

   Prezidentės argumentai grįsti Lietuvos Respublikos Konstitucija, Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, Socialine chartija, Tarptautinės darbo organizacijos konvencija, Profesinių sąjungų įstatymu bei sąžinės  ir  socialinio  teisingumo  principais.

   Valstybės vadovė pataisydama  kai kuriuos Seimo priimtus Darbo kodekso punktus ir pateikdama savo motyvuotus argumentus, atkreipia Seimo narių dėmesį į jų sąžinę, supratingumą  ir  žmogiškumą.

   Lietuvos Respublikos Prezidentė tikisi, kad Seimo nariai suteiks galimybę visuomenei bei socialiniams partneriams Trišalėje taryboje dar sykį aptarti, išdiskutuoti Darbo kodekso pataisas.

   „Drąsos kelias“ politinė partija, jos nariai, geros valios žmonės  kreipiasi į Lietuvos Respublikos Seimo narius, prašo neatmesti Prezidentės veto ir grįžti prie diskusijų bei Prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktų Darbo kodekso pataisų  pasiūlymų  svarstymo.

 

Jonas VARKALA

„Drąsos kelias“ politinės partijos pirmininkas

Lietuvos Respublikos Seimo narys

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));