grafik 16

Drambliai Kambaryje

Demokratija Ideologijos Kritika Koronavirusas Sveikata

Originalus straipsnis paskelbtas 2021 m. rugsėjo 14 d.

PANDA. Išversta padedant www.DeepL.com/Translator

Pirmą kartą paskelbė BizNews

Kol piliečiai sutelkia dėmesį į naujausią problemą, į kurią dėmesį nukreipia vyriausybė, daugelis iš mūsų prarado bendrą vaizdą ir priprato prie griežtų mūsų teisių apribojimų kaip prie patarlių varlių karštame vandenyje. Kadangi dabar kelios šalys siekia sutelkti diskusiją į tolesnes prievartos priemones ir net privalomą skiepijimą, PANDA vis dažniau atkreipia dėmesį į dramblius kambaryje – temas, apie kurias niekas nekalba.

Mirtingumas nuo infekcijų

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vidutinis mirtingumo nuo COVID-19 infekcijos rodiklis yra mažesnis nei 0,2 %. Tai SARS-CoV-2 užsikrėtusių žmonių, kurie miršta, procentinė dalis. Šie duomenys dabar išsamiau paaiškinti neseniai paskelbtame dokumente. Visose šalyse IFR mediana ir infekcijos išgyvenamumo rodiklis buvo tokie (suapvalinti iki dviejų skaičių po kablelio):

Tai yra problemos, kurią sprendžia visuomenės sveikatos politika, tokia kaip uždarymai (angl. lockdowns) ir privalomos vakcinos, mastas. Ir tai yra pirmasis dramblys, apie kurį niekas nekalba.

Gyvūnai perneša virusą

Prieš Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto nariams pateikiant ataskaitą, kurioje konstatuota, kad „yra daugybė įrodymų, jog koronavirusas pateko iš Vuhano virusologijos instituto“, sveikatos priežiūros „ekspertai“ buvo tvirtai įsitikinę, kad virusas į žmones pateko iš šikšnosparnių. Protrūkio pradžioje Danija išnaikino 17 milijonų norkų, kad jie neperduotų viruso žmonėms, o CDC patvirtino, kad net naminės katės ir šunys gali perduoti virusą žmonėms.

Žiniasklaida nebeskiria daug dėmesio „gyvūnų rezervuarui“, ir tai yra antrasis iš mūsų dramblių kambaryje. Pripažinus, kad virusas cirkuliuoja tarp gyvūnų galbūt jau šimtus metų ir kad jis bet kada gali persimesti į žmones, atsiskleidžia mitas apie „nulinį COVID“ – COVID-19 pašalinimą iš planetos skiepijant. Net jei ir galėtume paskiepyti kiekvieną žmogų, negalėtume paskiepyti kiekvieno gyvūno iš gyvūnų rezervuaro. Net jei ir paskiepytume kiekvieną žmogų ir kiekvieną gyvūną, vakcina nesustabdys infekcijos ar perdavimo. Virusas visada bus su mumis.

Švedija

Baimės kurstytojai nemėgsta kontrafaktų. Virusui įsisiautėjus, dauguma vyriausybių mums sakė, kad išsigelbėsime tik užsidarę, užsidėję kaukes ir atsisakę sunkiai iškovotų žmogaus teisių. Švedija pasakė: „Ačiū, laikysimės plano.“ Švedija padarė labai nedaug, kad sustabdytų virusą. Ji nebuvo uždaryta (angl. lock down), švedai nedėvėjo kaukių, dauguma mokyklų liko atidarytos, buvo uždaryta nedaug įmonių. Daugiau nei metus buvo prognozuojamas Švedijos žlugimas. Žurnalas „Time“ rašė, kad Švedijos „eksperimentas, kai ji neįgyvendino ankstyvų ir griežtų priemonių gyventojams apsaugoti… beveik neabejotinai baigsis grynąja mirčių ir kančių katastrofa“.

Eksperimentą vykdė ne Švedija. Švedija vadovavosi visame pasaulyje parengtais kvėpavimo takų pandemijų įveikimo planais. Tikrasis eksperimentas yra uždarymas (angl. lockdown).

Švedijos ekonomikos rezultatai 2020 m. buvo geresni nei bet kurios kitos Europos šalies, o 2021 m. rodo įspūdingą augimą. Šie rezultatai nebuvo pasiekti gyvybių sąskaita.

Lyginti mirtingumą įvairiose šalyse yra sudėtinga, nes skiriasi šalių mirčių skaičiavimo būdai. Pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių milijonui gyventojų Švedija užima 39 vietą Worldometer reitinge – lenkia tokias šalis kaip Jungtinė Karalystė ir JAV, kuriose buvo įvesti griežti draudimai. Tačiau mirčių duomenimis lengva manipuliuoti, siekiant įbauginti žmones. Tiesiog naudokite labai jautrius testus virusui „diagnozuoti“ ir labai plačius apibrėžimus, kad nuspręstumėte, kurios mirtys susijusios su virusu. Švedijoje, jei jūsų testas buvo teigiamas dėl COVID ir po 29 dienų mirėte, buvote įskaičiuotas kaip miręs nuo COVID. Pavyzdžiui, taip buvo ne visose JAV dalyse. Tačiau vienas pastovus rodiklis yra „mirtingumas dėl visų priežasčių“, t. y. bendras žmonių, mirusių nuo visų priežasčių bet kuriais metais, skaičius. Kaip atrodo Švedija?

Screenshot 2021 09 13 at 14.33.21

Švedijos mirtingumas nuo visų priežasčių 2020/2021 m. nepakito, palyginti su ankstesniais metais. 2019/2020 m. buvo tik šiek tiek didesnis už vidurkį, tai tikriausiai paaiškinama tuo, kad ankstesni metai buvo mažesni nei įprastai. Jei COVID-19 infekcijos nebūtų buvę padidinamuoju stiklu, Švedijoje niekas nebūtų pastebėjęs pandemijos. Priežastis? Iš tikrųjų nebuvo tiek daug mirčių nuo COVID-19; tiesiog buvo daug mirčių „su COVID-19“, kurių dauguma įvyko tarp asmenų, kuriems gresia didelė mirties rizika. Vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė Švedijoje yra apie 82 metus. Apie 26 proc. mirčių buvo vyresnių nei 90 metų žmonių, apie 67 proc. mirė vyresni nei 80 metų, o 89 proc. mirė vyresni nei 70 metų žmonės. Mažiau nei 1 % mirusiųjų buvo jaunesni nei 50 metų. Tegul tai akimirką nurimsta. Švedijoje, kur iš esmės nebuvo jokių apribojimų, mažiau nei 1 % aukų, kurios buvo užfiksuotos pagal labai plačią COVID mirčių apibrėžtį, buvo jaunesni nei 50 metų, o daugiau nei du trečdaliai mirčių įvyko žmonėms, kurie gyveno maždaug tiek, kiek tikėtasi, kad gyvens.

Šalys, kurios taikė naujovišką uždarymo politiką, nėra panašios į Švediją. Pietų Afrikos Respublika apribojimus įvedė dar prieš įvykstant pirmajai mirčiai nuo COVID. Joje yra vienas didžiausių pasaulyje perteklinių mirčių rodiklių, nepaisant to, kad buvo įvestas vienas griežčiausių ir ilgiausių apribojimų. Be to, šios šalies vyriausybė buvo pričiupta manipuliuojanti duomenimis apie perteklinį mirtingumą, kad gautų kuo didesnį mirčių skaičių. Panašiai blogai sekėsi ir JAV. Vienintelė išvada, kurią galima padaryti, yra ta, kad eksperimentas su lockdownu ir kitos prastai apgalvotos visuomenės sveikatos apsaugos priemonės pražudė žmones, kuriems nereikėjo mirti. Panaikinus sporto užsiėmimus ir uždarius sporto sales, žmonės tampa mažiau sveiki, o tai lemia COVID gretutinę ligą Nr. 1 – nutukimą. Žmonių vargimas ir baimė sukelia antrąjį COVID gretutinį susirgimą – baimę ir nerimo sutrikimus.

Švedijoje COVID-19 skiepijimas yra savanoriškas. Švedija nesistengia sumenkinti šalutinio vakcinų poveikio, bet nukreipia piliečius į gamintojų dokumentus, kuriuose taip pat išvardyti rimti šalutiniai poveikiai. Švedija žada piliečiams, kad „jei jums bus pasiūlyta skiepytis nuo COVID-19, galėsite patys nuspręsti, remdamiesi turimomis žiniomis apie ligą ir vakciną. Prieš priimant sprendimą jums taip pat bus suteikta informacija apie vakciną“. Tai vadinama informuotu sutikimu ir yra pagrindinis medicinos principas, kurio kitos šalys nepaisė. Švedija savo piliečiams atvirai sako, kad vakcinos nesustabdys pandemijos, užuot sakiusi žmonėms, kad normalumas grįš tik tada, kai visi bus paskiepyti. Nuo 2020 m. gruodžio mėn. pradėjus diegti vakcinas, Švedija pateikė tiek vakcinų, kad jų užtektų maždaug 50 proc. gyventojų. Šiuo metu joje nėra nė vieno mirties atvejo.

Pasirodo, Švedija buvo šalis, kuria reikia sekti, o ne menkinti. Pasirodo, norint suvaldyti COVID-19, nebūtina skiepyti gyventojų; tereikia daryti tai, ką šimtmečiais mums sakė mokslas.

Izraelis ir silpnėjantis imunitetas

Izraelis buvo viena iš pirmųjų šalių, paskiepijusių didelę dalį savo gyventojų. Daugiau kaip 78 % gyventojų, turinčių teisę skiepytis, buvo paskiepyti dviem skiepais, o daugiau kaip 10 % Izraelio gyventojų šiuo metu yra paskiepyti trečią kartą. Vis dėlto Izraelyje padaugėjo susirgimų ir mirčių. Šio straipsnio rašymo metu Izraelyje buvo užregistruota daugiausia COVID-19 atvejų, tenkančių vienam gyventojui, pasaulyje.

Skirtingai nei COVID vakcinos, gripo vakcinos efektyvumas visada buvo vertinamas per visą sezoną. Pfizer teiginys, kad jų vakcinos veiksmingumas siekia 95 %, buvo įvertintas praėjus tik dviem mėnesiams po jos suleidimo. Tyrimų projektuose taip pat pastebima daugybė manipuliacijų, įskaitant problemą, kad jie buvo atrinkti iš sveikų jaunų žmonių, kuriems KOVID rizika yra nereikšminga.

Vakcinos imuniteto silpnėjimas yra žinoma gripo vakcinų problema, o kai kurie tyrimai parodė, kad po trijų mėnesių vakcinos veiksmingumas yra beveik nulinis. Liepos pradžioje Izraelis pranešė, kad COVID vakcinos veiksmingumas nuo infekcijos ir simptominės ligos „sumažėjo iki 64 %“. Iki liepos pabaigos jis sumažėjo iki 39 %. Vakcinos negali būti patvirtintos FDA, jei jų veiksmingumas yra mažesnis nei 50 %.

Panaši situacija yra ir JAV. Neseniai CDC paskelbė ataskaitą, patvirtinančią, kad vakcinų veiksmingumas mažėja ir jų duomenimis. Iš pradžių „Pfizer“ žadėjo vakcinos veiksmingumą iki šešių mėnesių, o dabar CDC rekomenduoja atlikti stiprinamąjį skiepą praėjus 8 mėnesiams po antrosios mRNA vakcinos (Pfizer-BioNTech arba Moderna) dozės.

Silpnėjantis imunitetas ir reali Izraelio patirtis yra ketvirtas dramblys kambaryje. Daugumos šalių piliečiai skiepijasi vakcina remdamiesi tuo, kad jiems bus atlikti ne daugiau kaip du skiepai. Iš tikrųjų šalys, kurios įpareigoja skiepyti COVID-19 vakcinomis, įpareigoja savo gyventojus skiepytis kas 6 mėnesius. Su tam tikra su vakcinomis susijusia rizika susiduriama kiekvieną kartą, kai jos skiriamos.

Pasveikę žmonės

Žmonės, kurie pasveiko nuo COVID-19, yra kitas dramblys kambaryje. Visuomenė neturi jokios naudos iš pasveikusių žmonių skiepijimo. Daugumoje šalių pasveikę žmonės jau sudaro didelę gyventojų dalį.

Dabar žinome, kad natūralus imunitetas yra stipresnis ir išlieka ilgiau nei imunitetas nuo vakcinos (galimai iki vėlyvojo amžiaus imunosenescencijos, t. y. su amžiumi atsirandančių imuninės sistemos sutrikimų). Be to, žinome, kad paskiepytų žmonių viruso krūvis yra panašus į neskiepytų žmonių viruso krūvį ir 251 kartą didesnis nei pasveikusių žmonių. Tai reiškia, kad pasveikę žmonės turi daug mažesnę tikimybę perduoti virusą nei paskiepyti žmonės. Nėra jokio pagrįsto mokslinio argumento reikalauti, kad pasveikę žmonės būtų skiepijami.

Neskiepyti žmonės ir skiepyti žmonės

Žiniasklaidoje galima sutikti daug akademikų ir kitų „ekspertų“, teigiančių, kad skiepyti žmonės rečiau perduoda COVID-19 virusą nei neskiepyti arba kad vakcininis imunitetas yra stipresnis už infekcijos sukeltą imunitetą. Šiais teiginiais beveik niekada nesiremiama, o daugumą šiuos teiginius pateikiančių asmenų finansuoja farmacijos bendrovės arba fondai, kurie yra suinteresuoti vakcinomis. Jie nelinkę pripažinti, kad ne visus žmones reikia skiepyti. Nes tai jiems reikštų finansinius nuostolius.

Kitą kartą, kai bendrovė ar vyriausybė jums sakys, kad turite skiepytis, kad neužkrėstumėte aplinkinių, paklauskite jų, kokiais mokslo duomenimis jie remiasi, kad pateiktų tokį teiginį. Įmonės visame pasaulyje užsitraukia didžiulę atsakomybę, nes verčia savo darbuotojus skiepytis, neturėdamos jokių mokslinių įrodymų apie jų teigiamą naudą. 2021 m. liepos 31 d. paskelbtame Viskonsino universiteto tyrime suduotas smūgis bet kokiai prievartinei ar privalomo skiepijimo politikai. „Lyginant neskiepytus asmenis su asmenimis, kuriems vakcina „prasiveržė“ infekcija, viruso krūvis nesiskiria. Be to, vakcinos „proveržio“ infekcijomis užsikrėtusių asmenų virusų testai dažnai būna teigiami, o jų virusinis krūvis atitinka gebėjimą išnešioti infekcinius virusus.“ Tai reiškia, kad paskiepytas asmuo yra toks pat užkrečiamas kaip ir neskiepytas. Todėl vakcinos apsaugo tik tuos žmones, kurie jas vartoja, ir nieką kitą.

Apskritai, šie drambliai kambaryje atskleidžia privalomo skiepijimo programų ir prievartinių skiepijimo priemonių absurdiškumą. Didelė dalis mūsų gyventojų turi stipresnį imunitetą, nei gali suteikti vakcina, ir jau dabar kelia mažesnį pavojų visuomenei, nei kels paskiepyti žmonės. Mes negalime atsikratyti COVID, nes pasaulyje yra gyvūnų rezervuaras ir praktiškai neįmanoma visų paskiepyti. Vakcinos negali sustabdyti COVID, nes jos nesustabdo infekcijos ar perdavimo, o kitose šalyse matome, kad virusas ir toliau cirkuliuoja vakcinuotose populiacijose iki vakcinacijos buvusiame lygyje. Taip pat matome, kad šalyse, kurios taikė išbandytą ir patikrintą reagavimo į kvėpavimo takų virusus politiką, o ne naujoviškus draudimus, buvo pasiektas normalus mirtingumo lygis. Žemas hospitalizacijos ir mirtingumo lygis taip pat buvo pasiektas šalyse, kuriose skiepijimo lygis buvo žemas. Vakcinos suteikia apsaugą jas vartojančiam asmeniui, o ne žmonėms, turintiems sąlytį su paskiepytais žmonėmis. Nėra jokio racionalaus pagrindo privalomo skiepijimo schemoms, o bet kuris teismas, tinkamai susipažinęs su mokslu ir nesuklaidintas vakcinas remiančios propagandos, neabejotinai nustatys, kad piliečių teisių ribojimas nėra pagrįstas, pateisinamas ar proporcingas.

Papildoma pastaba: Atkreipkite dėmesį, kad mes pateikėme nuorodas į visus šiame straipsnyje pateiktus teiginius patvirtinančius mokslinius įrodymus, priešingai nei kiti žiniasklaidos atstovai, kurie pateikia teiginius be nuorodų. Šią medžiagą galite rasti paspaudę ant hipersaitais pažymėtų žodžių.

____________________________________________________

Šis tekstas pasirodė 2021 m. rugsėjo 14 d. pavadinimu „The Elephants In The Room“ svetainėje panda.

Išversta padedant www.DeepL.com/Translator.

Šis tekstas yra licencijuojamas pagal „Creative Commons Attribution 4.0“ tarptautinę licenciją. Nesivaržykite kopijuoti ir dalintis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));