Donaldas Tuskas Tsiprui: „Jūs neišeisite iš šio kambario, kol mes visi nesusitarsime“

Donaldas Tuskas Tsiprui: „Jūs neišeisite iš šio kambario, kol mes visi nesusitarsime“

 

The Times

„Gerai pusei ES lyderių neliko nieko kito, epinio 17-os valandų aukščiausiojo lygio susitikimo metu, kaip tik stebėti Vokietijos vykdomą metaforinį Graikijos premjero ir finansų ministro nukryžiavimą pirmosiomis pirmadienio ryto valandomis“, – rašo The Times.

  

„Pasityčiojimas“, kaip apibūdina tai ką matė korespondentas Bruno Waterfield, didžiąja dalimi vyko Donaldo Tusko, Europos Tarybos pirmininko biure. Vieną momentą, po trijų valandų posėdžio Tuskas, prisipažinęs, jog jaunystėje buvo futbolo chuliganu, pasilenkė virš stalo ir pasakė Tsiprui: „Jūs neišeisite iš šio kambario, kol mes nesusitarsime“. Kažkoks prancūzų valdininkas pasidalino: „Tai buvo labai sunku, net žiauru“.

 

„Kai tik virš Briuselio 6:00 prašvito pilka aušra, atėjo juodžiausias aukščiausio lygio susitikimo momentas: Graikija pavojingu atstumu priartėjo prie pasitraukimo iš €uro-zonos, po to, kai Tsipras atmetė Vokietijos reikalavimą perduoti valstybės (Graikijos) aktyvus lygius 50 mlrd €urų – daugiau, nei 25% Graikijos BVP – į fondą, valdomą ES“, – praneša Waterfield.

 

Viskas, ko jis pasiekė, buvo maža nuolaida: šis fondas bus Atėnuose, o ne Liuksemburge.

 

Šis reikalavimas, parodantis visą, kažkurios šalies stambiausią ekonominės nepriklausomybės praradimą taikos metu, tapo paskutiniuoju lašu, ir po jo sekė nuolaidos eile klausimų – nuo PVM padidinimo iki pensijų sumažinimo bei prekybos sekmadieniais, rašo straipsnio autorius.

 

„Graikų kairiųjų radikalų lyderis ne tik pasirašė „po priemonėmis“ jo tautos atmestomis referendume liepos 5 dieną, tačiau nuėjo kur kas toliau, sutikęs pastatyti Graikiją paklusnia poza komisijos ir TVF valdininkų valdžion iki 2018-ųjų metų“, – sakoma straipsnyje.

 

„Tai buvo pačios kiečiausios, jei nepasakyt žiauriausios derybos, kurias aš kada nors esu matęs, – pasakė vienas europiečių diplomatas. – Ten buvo pažeminimo momentas, ypač iš Vokietijos pusės. €uro-zona niekada nebebus tokia, kaip buvo anksčiau“.

 

„Italijos premjeras Matteo Renzi, pravardžiuojamas „matadoru“ už šokiruojantį ir agresyvų elgesio stilių ES aukščiausio lygio susitikimuose, pertraukos metu koridoriuje čiupo už pakarpos olandų premjerą Marką Rutte, – rašo Waterfield. – Renzi supyko, nes Rutte plenarinėje sesijoje kreipėsi į visus ES lyderius su reikalavimu, kad graikų vyriausybė atleistų biudžetininkus, vėl priimtus į darbą po to, kai SYRIZA sausio mėnesį atėjo į valdžią“.

 

Liudininkas pasakoja: „Renzi pasakė Rutte, kad tas nelįstų ne į savo reikalus. Sekė aktyvus ginčas (be fizinių veiksmų), kuris liovėsi tik tada, kai tarp jų atsistojo Belgijos premjeras Charles Michel“.

 

„Mes prarastume šalį, kuri randasi mūsų civilizacijos širdyje, yra mūsų kultūros dalimi, mūsų gyvenimo būdo dalimi“, – pareiškė Prancūzijos prezidentas Fransua Holandas – lyg ir užsiminęs, kad Vokietija ir kiti šiauriniai europiečių „vanagai“ nepakankamai civilizuoti, pastebi straipsnio autorius. „Vokietija ir kitos šalys reikalavo Grexit. Aš atmečiau šį variantą“, – pasakė Holandas.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));