Diktatoriaus valdoma Baltarusija nusprendė smogti Lietuvai baletu

Diktatoriaus valdoma Baltarusija nusprendė smogti Lietuvai baletu

 
Paskelbta: 2017-09-06 07:39 Autorius: ekspertai.eu
Baltarusijos diktatorius A. Lukašenka (kairėje). Nuotr. ve.lt
Baltarusijos diktatorius A. Lukašenka (kairėje). Nuotr. ve.lt

Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad planai kitąmet sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“ bei sieti jį su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

Taip ministrė įvertino kitų metų sausio pabaigoje planuojamą Baltarusijos akademinio didžiojo nacionalinio operos ir baleto teatro trupės pasirodymą Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Arenos renginio anonse nurodoma, kad baletas yra skirtas „specialiai Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio progai“, tuo metu patys spektaklio kūrėjai pabrėžia, kad tai nėra tikslus istorinių įvykių atspindys, o jų pateikiama bendros Lietuvos ir Baltarusijos istorijos interpretacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių. Atkreipiu dėmesį, kad šis pasirodymas niekaip nėra susijęs su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa, juo labiau negauna jokio finansavimo iš Kultūros ministerijos“, – Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Pasa L. Ruokytės-Jonnson, „tokių renginių organizavimas prieš pat vasario 16-ąją yra laikytinas provokacija“.

Anonsuodami renginį, organizatoriai „Siemens“ arenos tinklalapyje nurodė, kad su Baltarusijos teatru dėl baleto atvežimo į Vilnių derėtasi dar nuo 2015-ųjų, ir tai bus „dovana Lietuvai nepriklausomybės šimtmečio proga“.

Lietuvos politikai ir atsakingos institucijos sieks užkardyti šią provokaciją pirmiausia informuodami Lietuvos piliečius apie kilusią grėsmę jų saugumui.

Informuojama, kad „Lietuvos istorikai ne kartą yra atkreipę dėmesį, kad pastaraisiais metais kaimynai linkę savintis Lietuvos didžiuosius kunigaikščius kaip baltarusių tautos herojus“.

Susiję:

Žalieji valstiečiai didina apsukas, kovodami su Rusijos propaganda ir siekdami Lietuvos žmonių gerovės

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));