Didžioji Remigijaus Šimašiaus afera demaskuota – ieškoma būdų, kaip ją legalizuoti

Simasiussupjuklu

Simasiussupjuklu

Didžioji Remigijaus Šimašiaus afera demaskuota – ieškoma būdų, kaip ją legalizuoti

Aurimas Drižius

 

Simasiussupjuklu

Nacionalinei žemės tarnyba (NŽT) dar prieš mėnesį paprašė Vilniaus savivaldybės nutraukti valstybinės žemės nuomos sutartį su UAB “Hanner” dėl buvusio “Žalgirio” stadiono žemės sklypo nuomos, tačiau dabar jau atsitraukia – skelbia, kad ji jau nebereikalauja nutraukti minėtą sutartį.

Paprašius nutraukti minėtą sutartį, kilo triukšmas – itin triukšmavo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Tiesa, triukšmą jis kėlė ne dėl to, kad Vilniaus miestas praranda mažiausiai 40 mln. Eurų, dovanodamas A.Avuliui žemės sklypą Vilniaus centre, ant kurio stovėjo “Žalgirio” stadionas, bet priešingai – Vilniaus meras labiausiai putojo dėl to, kad bandoma šią aferą sustabdyti.

Kodėl šiuo atveju Vilniaus meras R.Šimašius gina ne Vilniaus, bet grupelės verslininkų interesus, atsakymas aiškus, ir jo reikėtų paieškoti Eligijaus Masiulio istorijoje. Tiesa, šioje byloje R.Šimašius dar ne įtariamasis, o tik liudininkas, todėl kol kas drąsiai pasakoja TV laidose, kaip negera valstybė skriaudža “verslinykus”. 

 

Kaip žinia, prokuratūra nurodė NŽT nutraukti minėtą žemės nuomos sutartį – Žemės įstatymas numato, kad valstybinė žemė gali būti išnuomota tik aukciono būdu. O šis  žemės sklypas „Hanner“ buvo išnuomotas ne aukciono būdu. Tokiu būdu išnuomota valstybinė žemė gali būti naudojama tik pagal nustatytą pagrindinę tikslinę jos naudojimo paskirtį. Adresu Rinktinės g. 3, Vilniuje, buvo įregistruotas pastatas-stadionas, todėl išnuomotas žemės sklypas privalėjo būti naudojamas tik stadionui eksploatuoti. 

 

Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro nutarime konstatuojama, kad stadionas ir jo priklausiniai buvo perduotas Lietuvos sporto draugijai „Žalgiris“, tačiau, kaip matyti iš vėliau parengtų teritorijų planavimo dokumentų, Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“, UAB „Žalgirio sporto arena“ ir UAB „Promola“ neturėjo ketinimo atstatyti pastatus ir vykdyti jų eksploataciją. Tai lemia, kad įsigijus stadioną ir jo priklausinius buvo siekiama sukurti menamas sąlygas įgyti valstybinės žemės nuomos teises ne aukciono būdu. Todėl 1999 m. sudaryta valstybinės žemės nuomos sutartis ir ją iš dalies 2012 m. ir 2015 m. keitę susitarimai turi būti nutraukti. Prokuroro teigimu, susitarimai dėl žemės nuomos sutarties pakeitimo sudaryti jau patvirtinus teritorijos detalųjį planą, numatantį šioje vietoje komercinės, gyvenamosios paskirties pastatų statybą, tai yra, veiklą, nesusijusią su stadiono eksploatavimu. Taip pat pažymima, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotas leidimas nugriauti šešis sporto paskirties pastatus, akivaizdžiai prieštarauja viešajam interesui ir valstybinės žemės nuomos be aukciono socialinei paskirčiai.     

Taryba

Kovo 29 d. renkasi toks Urbanistikos ir miesto plėtros komitetas prie Vilniaus miesto tarybos – jame planuojama, kad Vilniaus administracijos direktorius turėtų pasirašyti rezoliuciją, pakeičiančią Vilniaus detalųjį planą Rinktinės g. 3. Tačiau įstatymai reikalauja, kad detalųjį planą tvirtintų ne kažkoks komitetas, o Vilniaus savivaldybės taryba?

“Visiškai teisingai – Teritorijų planavimo teisės aktai numato, kad keičiant detalųjį planą, svarstyme turi dalyvauti ir visuomenė, turi būti viešumas ir išlaikyti terminai, – atsako jau minėtas A.Rupšplaukis, – tačiau šiuo atveju jeigu administracijos direktorius rengia tokią rezoliuciją, tai Vilniaus taryba jos matyt kad nesvarstys. Trumpai sakant, tai aferos įteisinimas. Vietoj to, kad nutrauktų žemės nuomos sutartį, Vilniaus savivaldybė tik pakeis sklypo brėžinuką – jo viduryje paliks mažą vaikišką stadioną, ir taip neva nepažeis įstatymų. O aplinkui paliks didelius plotus. Tai bus priedas prie detalaus plano, kuris buvo patvirtintas prieš kokius du metus. Tas priedas bus patvirtintas be jokio visuomenės svarstymo. O Vilniaus savivaldybės taryba į posėdį renkasi balandžio 5 d. – ji arba pritars minėtai rezoliucijai, arba dar gali būti ir taip, kad ta rezoliucija apskritai nebus pateikta. Bent jau man Vilniaus savivaldybėje niekas į šiuos klausimus neatsakė”. 

Dar vienas įdomus momentas – NŽT patvirtino, kad ji ne prieš pratęsti sklypo “Hanner” nuomą, nors dar tik prieš mėnesį  pareikalavo ją nutraukti. Nors Vilniaus apygardos prokuratūros įpareigojimas buvo aiškus – nutraukti minėtą žemės sklypo sutartį.

“Dabar NŽT jau gali neprašyti nutraukti tą sutartį, arba ją iš naujo sudaryti, – teigia A.Rupšplaukis, – nors prokuratūrai aiškiai pasakė – nutraukti, ir išvardino visus motyvus, kokie įstatymai pažeisti”. 

 

NŽT paprašius nutraukti žemės nuomos sutartį, “Hanner” valdybos pirmininkas A. Avulis pažadėjo reikalauti iš valstybės, kurią atstovauja NŽT, kompensuoti Hanner įmonių (galbūt) negautas pajamas ir tikėtinus nuostolius nutraukus nuomos sutartis. Neva jo nuomojamajame sklype didelį viešbutį stato JAV kompanija “Mariot” – pradėta vėl rėkti, kaip skriaudžiamos “užsienio investicijos”.

Čia pat paaiškėjo, kad jokio pagrindo reikalauti kompensacijos A.Avulis neturi ir neturėjo. Mat „Mariot International“  niekada neskelbė apie tai, jog investuoja Lietuvoje į būsimą viešbutį „Courtyard by Marriott“. Pagal trišalę sutartį ši kompanija būsimo viešbučio

UAB „Apex Alliance Hotel Management“ (toliau – Apex) operatoriui tik ketina parduoti frančizę.

1 Plačiau: http://www.tv3.lt/m/naujiena/902314/Hanner-vadovas-Arvydas-Avulis-ivertino-kokia-patiriama-zala-del- Zalgirio-stadiono?t=1

 Marriott Headquarters

Pastarasis (galbūt) būsimo viešbučio „Courtyard by Marriott“ pastatą tik ketina nuomotis iš su Hanner susijusios UAB „Promola“. T. y. už tikėtiną galimybę naudotis Marriot vardu, už kurią vėliau (galbūt) sumokės Apex. Kompanijos sprendimas investuoti į keturių žvaigždučių viešbučio statybą buvo priimtas remiantis LR Statistikos tyrimų departamento bei Hanner atliktos analizės duomenimis.

“Marriott atstovas – gerb. Markus Lehnert, pasirašydamas sutartį, puikiai suprato, jog jo atstovaujama kompanija veikia ES reglamentais  skatinamos konkurencijos sąlygomis, – sako visą šį sandėrį prokuratūrai apskundęs verslininkas Almas Rupšplaukis, – realiai kompanijai Marriott (galbūt) reikėtų kompensuoti išlaidas tik tokiu atveju, jei jie jau būtų apmokę Apex personalą kaip administruoti „Courtyard by Marriott“ viešbutį. „Marriott Internatonal“ tik ketino investuoti, bet dar neinvestavo! O negautos pajamos, remiantis Lietuvos teismų praktika, nėra prilyginamos faktiškai patirtiems nuostoliams. Kitu atveju, Marriott kaip nuostolių dėl valstybės kaltės įrodymą, jau būtų pateikę sutartis, sąskaitas- faktūras, piniginių pervedimų kvitus (ir t. t.) Apex ar Hanner valdomoms įmonėms. Išvados: tikėtina, jog „Marriott International“ nuotoliai sudaro 0,0 euro, neskaitant kompani- jos atstovų sugaišto laiko. Prašau atkreipti dėmesį, jog Mariott jokių pretenzijų Lietuvos Respublikai (kol kas) neketino (-a) pareikšti!

2. UAB „Apex Alliance Hotel Management“ šiame projekte (tikriausiai) nepatyrė išlaidų – jie tik pasirašė trišalę sutartį, kur išdėstė savo ketinimus administruoti viešbutį. Šios įmonės darbuoto- jai jokiuose Mariot apmokymuose – už kuriuos sumokėti turėtų Apex, dar nedalyvavo. Kaip žino- ma viešai, naujų darbuotojų, kurių veikla būtų orientuota darbui viešbutyje „Courtyard by Marriott“, įmonė (galbūt) dar nepriėmė7.

Išvados: tikėtina, jog Apex nuotoliai sudaro 0,0 euro, neskaitant įmonės atstovų sugaišto laiko. Prašau atkreipti dėmesį, jog Apex jokių pretenzijų Lietuvos Respublikai (kol kas) neketino (-a) pareikšti!

3. Projekte dalyvauja AB „Šiaulių bankas“ (toliau – Bankas), kuris ketino suteikti iki 40 mln. paskolą UAB „Promola“ viešbučio „Courtyard by Marriott“ ir namų „Pilies apartamentai“ statyboms. Bankas veikia laisvoje rinkoje ES erdvėje savo rizika, todėl prieš suteikdamas paskolą Hanner įmonėms, (tikėtina) ją apdraudė tarptautinėje kreditų draudimo kompanijoje. Paskolos suteikimo momentu Bankas nežinojo apie būsimą Nenugalimų jėgų (Force majour) poveikį, t. y. visuomeninę iniciatyvą, kuri išreikšta peticija tinklapyje http://www.noriustadiono.eu. Šio banko patikimumą liudija 2017 m. Lietuvos banko išvados apie jo veiklą bei Banko oficialių atstovų pranešimai.

 

2 Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/nekilnojamasis-turtas-statyba/2016/11/08/hanner-pasiraso-sutarti-del-viesbucio-zalgirio- stadiono-teritorijoje

3 Plačiau: http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/hanner-vilniuje-statys-marriott-viesbuti.d?id=72808110

4 Plačiau: https://www.linkedin.com/in/markus-lehnert-60a300a/

5 Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/nekilnojamasis-turtas-statyba/2016/11/29/marriott-atstovas-vastint-letesni-uz-hanner-bet- viesbutis-palangoje-bus

6 Plačiau: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/?uri=URISERV%3Al26092

7 Plačiau: http://rekvizitai.vz.lt/imone/apex_alliance_hotel_management/darbuotoju-skaicius/

Išvados: Banko nuotoliai tikėtini yra ir tik Bankas gali patikslinti jų dydį. Prašau atkreipti dėmesį, jog Bankas jokių pretenzijų Lietuvos Respublikai (kol kas) neketino (-a) pareikšti! Banko akcininkai užtikrinti dėl ateities, ką liudija vieši šaltiniai, tik nepatenkinti dividendais.

 Arvydas Avulis

4. Projekto vykdytojai – OU „Hanner RE“, UAB „Promola“, UAB „Vestata“, UAB „Pilies apartamentai“. Hanner įsteigė šias įmones vykdyti komercines statybas Teritorijos tarp Neries upės, Rinktinės, Šeimyniškių ir Raitininkų g., investuojant į nuo 10 tūkst. litų į kiekvienos iš šių įmonių įstatinį kapitalą.

Hanner įmonės veikia laisvoje rinkoje ES erdvėje savo rizika, todėl prieš pradėdamos veiklą, (tikėtina) ją apdraudė tarptautinėje verslo draudimo kompanijoje. Veiklos pradžioje Hanner įmonių atstovai negalėjo žinojo apie būsimą Nenugalimų jėgų (force major) poveikį, t. y. visuomeninę iniciatyvą, kuri išreikšta Peticija tinklapyje  http://www.noriustadiono.eu. Remiantis Lietuvos Aukš- čiausiojo teismo suformuota praktika, šios įmonės, siekdamos kompensacijos iš valstybės (t. y. NŽT), privalo nurodyti konkrečius darbus, kurių atlikimas Teritorijoje:

o neprieštaravo Vilniaus miesto teritorijos Bendrojo planui bei Teritorijos tarp Neries upės, Rinktinės, Šeimyniškių ir Raitininkų g. detaliojo plano sprendiniams;

o pateikti sąskaitas faktūras, mokėjimo pavedimus, darbuotojų darbo laiko žiniaraščius ir kt. pirminius buhalterinės apskaitos dokumentus šiems darbams pagrįsti.

Gerb. LR Vyriausybės nariai ir NŽT bei VTPSI specialistai, prašau atkreipti dėmesį, jog gerb. „Hanner“ valdomų įmonių atstovai viešoje erdvėje nurodo tik tikėtinus – apie 200 mln.11 – bet ne faktinius nuostolius. Nėra net užsimenama apie (galimai) negautas pajamos iš (galimos) viešbučio nuomos ir (galbūt) neteisėto namų pardavimo, dėl nežinomų priežasčių NŽT vis delsiama pateikti konkrečius dokumentus, liudijančius apie faktinius nuostolius.

Išvados: Hanner įmonių nuostoliai tikėtini yra ir tik atstovai gali patikslinti jų dydį. Tikėtina, jog Hanner išlaidos – nuo 10 tūkst. litų į kiekvieno iš šių įmonių įstatinį kapitalą gali nepasiteisinti. Tikėtina, jog sustabdžius šių įmonių (galbūt) neteisėtas statybas Rinktinės g. 3 (5) ir Olimpiečių g. 3 (Vilniuje), jos pretenzijų dėl (galimų) nuostolių Lietuvos Respublikai jokių pretenzijų Lietuvos Respublikai (kol kas) neketino (-a) pareikšti!. Valstybei oficialiai pripažinus Nenugalimų jėgų (Force majour) poveikį, „Hanner“ įmonių faktinius nuostolius padengs jų veiklą apdraudę draudimo įmonės.

8 Plačiau: http://www.lb.lt/lietuvos_banko_valdybos_nutarimai_118

9 Plačiau: http://vz.lt/rinkos/2017/02/28/siauliu-bankas-avulio-paskolos-nuvertejimo-kol-kas-nebijome

10 Plačiau: http://vz.lt/rinkos/2017/03/13/siauliu-bankas-toliau-dreifuoja-zemyn

11 Plačiau: http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/hanner-vilniuje-statys-marriott-viesbuti.d?id=72808110

 

5. Asmenys (toliau – Pirkėjai) (galbūt) pirkę butus namuose „Pilies apartamentai“12. Futbolo sirgalių, pasisakančių už „Žalgirio“ stadiono išsaugojimą, pagalba buvo atliktas Slapto pirkėjo tyri- mas. Su butus parduodančiais asmenimis apžiūrėti (galbūt) neteisėti statiniai, esantys adresu Olim- piečių g. 3 (Vilnius). Pasikonsultuota su dabartinių atvirų erdvių, kuriose (galbūt) bus įrengti butai, pirkimus finansuojančių bankų atstovais – projekto „Pilies apartamentai“ partneriais ir siūlomomis pirkimo sąlygomis.

Galimi (galbūt) būsimų butų, esančių adresu Olimpiečių g. 3 (Vilnius), pirkėjai taip pat veikia laisvoje rinkoje ES erdvėje savo rizika, todėl prieš priimdami sprendimu pirkti butus iš Hanner įmonių, (tikėtina) paskolas apdraudė kreditų draudimo įmonėje. Pirminės pirkimo sutarties sudary- mo momentu Pirkėjai negalėjo žinoti apie būsimą Nenugalimų jėgų (Force majour) poveikį, t. y. visuomeninę iniciatyvą, kuri  išreikšta peticija tinklapyje  http://www.noriustadiono.eu. Asmenų, kurie (galbūt) įsigijo atviras erdves šio projekto statiniuose (nebaigta statyba13), nepavyko nustatyti, bankų atstovai14 informacijos apie (galimus) (galbūt) busimų butų pirkėjus taip pat nepateikė.

 

Išvados: asmenų, (galbūt) rezervavusių butus statomuose „Pilies apartamentuose“ nuostoliai tikėtini. Prašau atkreipti dėmesį, jog šie asmenys jokių pretenzijų nei Lietuvos Respublikai, nei Hanner įmonėms (kol kas) neketino (-a) pareikšti!

6. Gebiami LR Vyriausybės nariai, prašau Jus ir NŽT bei VTPSI specialistus atkreipti dėmesį į tai, jog bet kurio ūkio subjekto lūkesčiai veikiant laisvoje rinkoje gali ir nepasiteisinti. Valstybė (ir konkrečiai – NŽT) neprivalėtų kompensuoti negautų pajamų Hanner priklausančioms įmonėms ir Bankui, nes:

a)  dar nuo Hanner įmonių vykdomų statybos pradžios 2015 m.15  žinojo, jog šios statybos (galimai) neteisėtos, o valstybinės žemės nuomos sutartys (NŽT – Promola, UAB) neatitinka LR Žemės įstatymo 9 str. ir jį papildančių teisės aktų; 

b)  jog Teritorijų, esančių adresais Rinktinės g. 3 ir Olimpiečių g. 3, užstatymas neati-tinka Vilniaus miesto teritorijos Bendrojo plano, patvirtinto Vilniaus m. sav. tarybos 2007 m. vasario 14 d. sprendimu Nr.1-1519, sprendinių. Plane tai pažymėta kaip „Pag-rindiniai Vilniaus miesto sporto centrai (branduoliai)“ bei „Prioritetiniai sporto ir pramogų objektai mieste“17;

c)  Teritorijų, esančių adresais Rinktinės g. 3 ir Olimpiečių g. 3, užstatymas neatitinka Teritorijos tarp Neries upės, Rinktinės, Šeimyniškių ir Raitininkų g. detaliojo plano sprendinių18. Vis dar galiojančiame Detaliajame plane numatyta, kad teritorijoje turi būti futbolo arena ir pramogoms skirtas objektas (Ledo arena ar krepšinio arena);

d) Bankas sutartį dėl kredito Hanner įmonėms galėjo stabdyti bet kuriuo momentu, ypač paaiškėjus Force majeure19. Visi projekto dalyviai visuomenės atstovų buvo nuolat ir viešai buvo informuojami apie valstybinės žemės nuomos bei joje vykdomų statybų galimą (ne) neteisėtumą20 bei visuomenės poreikius.

 

 

7. Gebiami LR Vyriausybės nariai, prašau Jus ir NŽT bei VTPSI specialistus atkreipti dėmesį į sekančius faktus, laikytini labai svarbiais sprendžiant tolesnį statybų, vykdomų Teritorijoje tarp Neries upės, Rinktinės, Šeimyniškių ir Raitininkų g., likimą:

1) Statybos vykdomos (galbūt) nesilaikant ne tik LR Statybos įstatymo, bet ir LR Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo ir bei kitų saugų darbą statybose reglamentuojančių teisės aktų. Re- miantis LR DSS įst. 14 str. 1 p. statybvietėse (galbūt) neužtikrinamos tinkamos darbo sąlygos, nes (galbūt) neįvertinti kenksmingi veiksniai darbo vietose. Bendrąją Profesinės rizikos vertinimo tvar- ką įmonėse, įstaigose, organizacijose ar kitose organizacinėse struktūrose reglamentuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos mi- nistro 2012 m. spalio 25 d. įsakymas Nr. A1-457/V-961.

2) Statybos aukščiau paminėtuose sklypuose vyksta (galbūt) nesilaikant techninių statinių pro- jektų, t. y. statinių matmenys ir statinių vietos sklypuose (galbūt) nukrypsta nuo planuotų daugiau kaip per 1 metrą. Remiantis LR Statybos įstatymu, tai gali būti esminiai nukrypimai nuo projekto aukščiau Teritorijoje sprendinių, kuriems (galbūt) reikėtų naujo Statybos darbų leidimo (SLD).

3) Šalies visuomenė ir nacionalinės žiniasklaidos priemonės yra labai susidomėjusios vykdo- mų statybų Teritorijoje teisėtumu. Visuomenė įdėmiai stebi valstybės institucijų veiksmus, aktyviausi piliečiai jau kelios dienos pasirašo tinklapyje http://www.noriustadiono.eu/ peticiją „Noriu „Žalgirio“ stadiono!“. Lietuvos Respublikos prokuratūra savo ruožtų atlieka tyrimus dėl (galimai) neteisėtos valstybinės žemės nuomos21 ir – tikriausiai – dėl (galimai) neteisėtų statybų.

 

4) Oficialių Hanner atstovų viešai reiškiama nuomonė, esą „AB „Hanner“ už daugiau nei 40 mln. eurų iš Šiaulių banko įsigijo 8 ha „Žalgirio“ stadiono teritoriją“ neatitinka realiai susiklosčiu- sios padėties22. Pagal VĮ „Registrų centras“ pateiktus23  ir kitus viešus faktus24  Hanner įmonės ne konkurso tvarka išsinuomojo valstybės žemę, esančią adresais Olimpiečių g. 3 ir Rinktinė g. 3 (5).

 

19 Plačiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/didziosios-hanner-statybos- vilniuje-pakibo-ant-plauko-bendrove-gali-netekti-sklypu-973-760950

20 Plačiau: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-11-04-futbolo-sirgaliai-reikalauja-atstatyti-zalgirio-stadiona- vilniaus-meras-galimybiu-nemato/150978

21 Plačiau: http://m.kauno.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/smugis-hanner-reikalauja-nutraukti-zalgirio-stadiono- zemes-nuoma-799097

22 Plačiau: http://hanner.lt/hanner-investuos-200-mln-euru-i-apleisto-zalgirio-stadiono-teritorija/

23 Žr. Nekilnojamojo turto registro Centrinio duomenų banko išrašas (2016-10-06)

 

Ir tik šiais adresais suformuotus sklypus25, ir tik juos esančių pastatų veiklai, kuri skirta visuome- niniams poreikiams patenkinti, užtikrinti.

Remiantis ES šalyse susiklėsčiusiomis investavimo tradicijomis, rinkoje laisvai ir sąžiningai veikiantys investuotojai neklaidina partnerių ir / ar jų produktų pirkėjų netikromis žiniomis. O Euro- poje veikiančios žiniasklaidos priemonės26  bei tokie socialiniai tinklai, kaip „Facebook“27, deda visas pastangas, jog būtent netikromis žiniomis nebūtų  klaidinami vartotojai. Oficialūs Hanner priklausančių įmonių atstovai savo (galbūt) neapdairiais viešais pareiškimais

a) (galbūt) (ne) sąmoningai klaidina Lietuvos visuomenę, (galbūt) siekia sutaupyti Hanner išlaidas savireklamai ir, tikriausiai) patys neįvertindami (galbūt) neatsakingų poelgių pasekmes:

Lietuvos Respublikos įvaizdžiui užsienyje, bendram investiciniam klimatui šalyje, o teisėtiems Pirkėjų ir Banko lūkesčiams, o Lietuvos Respublikos ekonomikos būklei, o NT plėtotojų įvaizdžiu šalies visuomenėje.

 

5) Remiantis VĮ „Registrų centras“ oficialiais duomenimis:

 a) adresu Rinktinės g. 3 (Vilnius) įregistruotas – taigi vykdo veiklą (!) – universalus “Žalgirio” stadionas ir jam aptarnauti skirti pagalbiniai pastatai (adr.: Rinktinės g. 3A, Vilnius)31. Unikalūs realybėje neegzistuojančių pastatų numeriai pateikti Kada.lt, jų adresų numeriai ir oficialus vaizdas iš viršaus – Regia.lt tinklapiuose;

b) adresu Olimpiečių g. 3 (Vilnius) įregistruota – taigi vykdo veiklą (!) – universali (Ūkio banko) Teatro arena ir jai aptarnauti skirti pagalbiniai pastatai „sandėliukai“. Unikalūs realybėje neegzistuojančių pastatų (!) numeriai pateikti Kada.lt34, jų adresų numeriai ir oficialus vaizdas iš viršaus – Regia.lt tinklapiuose;

 Būtent šis juridinis nesusipratimas – t. y. aukščiau nurodytais adresais faktiškai esantys, tačiau realiai neegzistuojantys pastatai (pvz. Teatro arena, kurios unikalus nr. 4400-3827-4990), yra nesutarimų su investuotojais Teritorijoje pagrindas. Šiuose pastatuose, remiantis oficialiomis valstybinės žemės nuomos (pvz. NŽT – UAB „Promola“) sutartimis (pvz. dėl žemės klypo Nr. 4400-3827-4990), vis dar turėtų vykti (???) visuomeninio pobūdžio veikla.

 

 

VIEŠOJE ERDVĖJE ASMENYS, SUSIJĘ SU STATYBOMIS TERITORIJOJE, (GALBŪT) REIKALAUJA (?) IŠ VALSTYBĖS KOMPENSUOTI UŽ NEPATIRTAS IŠLAIDAS, NEATLIK- TUS DARBUS IR UŽ (ESĄ) NEGAUTAS PAJAMAS. GERB. LRV NARIAI – LR PILIEČIAI, LR VYRIAUSYBĖ KETINA LEISTI TĘSTI (GALBŪT) NETEISĖTAS STATYBAS NEATSIŽVELGDAMA Į VISUOMENĖS NUOMONĘ, TODĖL PRAŠAU JŪSŲ ATSAKYTI IŠ ŠIUOS KLAUSIMUS:

1) AR JUMS SVARBŪS VISUOMENĖS INTERESAI, AR JŪS ŠIOJE SITUACIJOJE LINKĘ TENKINTI KAŽKIENO SIAURUS VERSLO INTERESUS?

2) AR JŪS ŠIOJE SITUACIJOJE KETINATE LAIKYTIS LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮSTATYMŲ, ES REGLAMENTŲ BEI GINTI LIETUVOS VISUOMENĖS INTERESUS?

3) KODĖL LR VYRIAUSYBĖ TINKAMAI NEPRISIDEDA PRIE VIEŠOJO INTERESO GYNIMO IR KODĖL NEATSIŽVELGIAMA Į VISUOMENĖS POREIKIUS?

4) KADA BUS ĮVERTINTOS VYKDOMŲ STATYBŲ TEISĖTUMO APLINKYBĖS IR IŠ- REGISTRUOTI REALIAI NEEGZISTUOJANTYS PASTATAI?

 

VALSTYBĖS ĮMONĖ REGISTRŲ CENTRAS

VALSTYBĖS ĮMONĖ REGISTRŲ CENTRAS
Vinco Kudirkos g. 18-3, 03105 Vilnius, tel. (8 5) 2688 262, faks. (8 5) 2688 311, el.p. info@registrucentras.lt

 

NEKILNOJAMOJO TURTO REGISTRO CENTRINIO DUOMENŲ BANKO IŠRAŠAS

 

 

2016-10-06

1. Nekilnojamojo turto registre įregistruotas turtas:

Registro Nr.:

44/1971325

Registro tipas:

Žemės sklypas su statiniais

Sudarymo data:

2015-05-21

Adresas:

Vilnius, Olimpiečių g. 3

Registro tvarkytojas:

Valstybės įmonės Registrų centro Vilniaus filialas


2. Nekilnojamieji daiktai:

 

2.1.

 

 

Žemės sklypas

Unikalus daikto numeris:

4400-3827-4990

Žemės sklypo kadastro numeris ir kadastro vietovės pavadinimas:

0101/0033:49 Vilniaus m. k.v.

Daikto pagrindinė naudojimo paskirtis:

Kita

Žemės sklypo naudojimo būdas:

Komercinės paskirties objektų teritorijos

Žemės sklypo naudojimo būdas:

Daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijos

Statusas:

Suformuotas sujungus daiktus

Daikto istorinė kilmė:

Gautas sujungus daiktus, unikalus daikto numeris 4400-2479-6605
Gautas sujungus daiktus, unikalus daikto numeris 4400-2479-6338

Žemės sklypo plotas:

1.3886 ha

Užstatyta teritorija:

1.3886 ha

Žemės ūkio naudmenų našumo balas:

40.0

Matavimų tipas:

Žemės sklypas suformuotas atliekant kadastrinius matavimus

Indeksuota žemės sklypo vertė:

359778 Eur

Žemės sklypo vertė:

224861 Eur

Vidutinė rinkos vertė:

3229000 Eur

Vidutinės rinkos vertės nustatymo data:

2015-04-22

Vidutinės rinkos vertės nustatymo būdas:

Masinis vertinimas

Kadastro duomenų nustatymo data:

2015-04-22

 

 

2.2.

 

 

Pastatas – Daugiabutis gyvenamasis namas

Adresas:

Vilnius, Olimpiečių g. 3E

Unikalus daikto numeris:

4400-4196-5557

Daikto pagrindinė naudojimo paskirtis:

Gyvenamoji (trijų ir daugiau butų – daugiabučiai pastatai)

Pažymėjimas plane:

2A4/p

Būklė:

Nebaigtas statyti

Statybos pradžios metai:

2016

Statybos pabaigos metai:

2016

Statinio kategorija:

Ypatingas

Baigtumo procentas:

34 %

Šildymas:

Nėra

Vandentiekis:

Nėra

Nuotekų šalinimas:

Nėra

Dujos:

Nėra

Sienos:

Nėra

Stogo danga:

Nėra

Aukštų skaičius:

4

Bendras plotas:

5004.19 kv. m

Rūsių (pusrūsių) plotas:

3456.35 kv. m

Garažų plotas:

1547.84 kv. m

Tūris:

25565 kub. m

Užstatytas plotas:

5878.00 kv. m

Koordinatė X:

6062476

Koordinatė Y:

583417

Atkūrimo sąnaudos (statybos vertė):

2505000 Eur

Fizinio nusidėvėjimo procentas:

0 %

Atkuriamoji vertė:

2505000 Eur

Vidutinė rinkos vertė:

8368000 Eur

Vidutinės rinkos vertės nustatymo būdas:

Atkuriamoji vertė

Vidutinės rinkos vertės nustatymo data:

2016-05-20

Kadastro duomenų nustatymo data:

2016-05-20

 

 

2.3.

 

 

Pastatas – Daugiabutis gyvenamasis namas

Adresas:

Vilnius, Olimpiečių g. 3F

Unikalus daikto numeris:

4400-4196-5546

Daikto pagrindinė naudojimo paskirtis:

Gyvenamoji (trijų ir daugiau butų – daugiabučiai pastatai)

Pažymėjimas plane:

3A4/p

Būklė:

Nebaigtas statyti

Statybos pradžios metai:

2016

Statybos pabaigos metai:

2016

Statinio kategorija:

Neypatingas

Baigtumo procentas:

17 %

Šildymas:

Nėra

Vandentiekis:

Nėra

Nuotekų šalinimas:

Nėra

Dujos:

Nėra

Sienos:

Plytos

Stogo danga:

Nėra

Aukštų skaičius:

4

Bendras plotas:

403.06 kv. m

Naudingas plotas:

403.06 kv. m

Tūris:

1446 kub. m

Užstatytas plotas:

482.00 kv. m

Gyvenamosios paskirties patalpų skaičius:

6

Koordinatė X:

6062517

Koordinatė Y:

583386

Atkūrimo sąnaudos (statybos vertė):

40500 Eur

Fizinio nusidėvėjimo procentas:

0 %

Atkuriamoji vertė:

40500 Eur

Vidutinė rinkos vertė:

89900 Eur

Vidutinės rinkos vertės nustatymo būdas:

Masinis vertinimas

Vidutinės rinkos vertės nustatymo data:

2016-05-20

Kadastro duomenų nustatymo data:

2016-05-20

 

 

2.4.

 

 

Pastatas – Daugiabutis gyvenamasis namas

Adresas:

Vilnius, Olimpiečių g. 3G

Unikalus daikto numeris:

4400-4196-5568

Daikto pagrindinė naudojimo paskirtis:

Gyvenamoji (trijų ir daugiau butų – daugiabučiai pastatai)

Pažymėjimas plane:

4A4/p

Būklė:

Nebaigtas statyti

Statybos pradžios metai:

2016

Statybos pabaigos metai:

2016

Statinio kategorija:

Neypatingas

Baigtumo procentas:

17 %

Šildymas:

Nėra

Vandentiekis:

Nėra

Nuotekų šalinimas:

Nėra

Dujos:

Nėra

Sienos:

Plytos

Stogo danga:

Nėra

Aukštų skaičius:

4

Bendras plotas:

404.83 kv. m

Naudingas plotas:

404.83 kv. m

Tūris:

1446 kub. m

Užstatytas plotas:

482.00 kv. m

Gyvenamosios paskirties patalpų skaičius:

6

Koordinatė X:

6062527

Koordinatė Y:

583430

Atkūrimo sąnaudos (statybos vertė):

40500 Eur

Fizinio nusidėvėjimo procentas:

0 %

Atkuriamoji vertė:

40500 Eur

Vidutinė rinkos vertė:

90200 Eur

Vidutinės rinkos vertės nustatymo būdas:

Masinis vertinimas

Vidutinės rinkos vertės nustatymo data:

2016-05-20

Kadastro duomenų nustatymo data:

2016-05-20

 

 

2.5.

 

 

Pastatas – Daugiabutis gyvenamasis namas

Adresas:

Vilnius, Olimpiečių g. 3D

Unikalus daikto numeris:

4400-4196-5502

Daikto pagrindinė naudojimo paskirtis:

Gyvenamoji (trijų ir daugiau butų – daugiabučiai pastatai)

Pažymėjimas plane:

5A4/p

Būklė:

Nebaigtas statyti

Statybos pradžios metai:

2016

Statybos pabaigos metai:

2016

Statinio kategorija:

Neypatingas

Baigtumo procentas:

30 %

Šildymas:

Nėra

Vandentiekis:

Nėra

Nuotekų šalinimas:

Nėra

Dujos:

Nėra

Sienos:

Plytos

Stogo danga:

Nėra

Aukštų skaičius:

4

Bendras plotas:

807.41 kv. m

Naudingas plotas:

807.41 kv. m

Tūris:

3268 kub. m

Užstatytas plotas:

481.00 kv. m

Gyvenamosios paskirties patalpų skaičius:

10

Koordinatė X:

6062493

Koordinatė Y:

583450

Atkūrimo sąnaudos (statybos vertė):

160000 Eur

Fizinio nusidėvėjimo procentas:

0 %

Atkuriamoji vertė:

160000 Eur

Vidutinė rinkos vertė:

280000 Eur

Vidutinės rinkos vertės nustatymo būdas:

Masinis vertinimas

Vidutinės rinkos vertės nustatymo data:

2016-05-20

Kadastro duomenų nustatymo data:

2016-05-20

 


3. Daikto priklausiniai iš kito registro: įrašų nėra


4. Nuosavybė:

 

4.1.

 

 

Nuosavybės teisė

Savininkas:

UAB „Pilies apartamentai“, a.k. 304101626

Daiktas:

pastatas Nr. 4400-4196-5502, aprašytas p. 2.5.
pastatas Nr. 4400-4196-5546, aprašytas p. 2.3.
pastatas Nr. 4400-4196-5557, aprašytas p. 2.2.
pastatas Nr. 4400-4196-5568, aprašytas p. 2.4.

Įregistravimo pagrindas:

2016-09-22 Pažyma apie statinio statybą be esminių nukrypimų nuo projekto Nr. ACUB-100-160922-01035

Įrašas galioja:

Nuo 2016-10-05

 

 

4.2.

 

 

Nuosavybės teisė

Savininkas:

LIETUVOS RESPUBLIKA, a.k. 111105555

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

1998-07-20 Apskrities viršininko įsakymas Nr. 2157-01
2012-10-25 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-(14.49.109.)-1709
2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-25

 


5. Valstybės ir savivaldybių žemės patikėjimo teisė:

 

5.1.

 

 

Valstybinės žemės patikėjimo teisė

Patikėtinis:

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, a.k. 188704927

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

1998-07-20 Apskrities viršininko įsakymas Nr. 2157-01
2012-10-25 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-(14.49.109.)-1709
2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-25

 


6. Kitos daiktinės teisės :

 

6.1.

 

 

Kiti servitutai (tarnaujantis)

Servituto turėtojas:

AB LESTO, a.k. 302577612

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-12-10 Servituto sutartis Nr. 11012

Plotas:

0.07 ha

Aprašymas:

Žemės sklypo dalis, kuriai nustatomas servitutas, skirta inžinerinės infrastruktūros tinklams (požeminėms ir antžeminėms komunikacijoms) – elektros energetikos objektams: elektros tinklams ir (ar) įrenginiams tiesti (įrengti) ir juos aptarnauti, bei jiems funkcionuoti būtiniems statiniams statyti ir eksploatuoti.

Įrašas galioja:

Nuo 2015-12-28

 


7. Juridiniai faktai:

 

7.1.

 

 

Sudaryta nuomos sutartis

Nuomininkas:

UAB „Pilies apartamentai“, a.k. 304101626

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2004-10-20 Valstybinės žemės sklypo nuomos sutartis Nr. 1436 N01/2004-1436
2005-12-30 Susitarimas Nr. 2131 K01/2005-2131
2006-04-12 Susitarimas Nr. 434 K01/2006-434
2012-05-09 Susitarimas Nr. 49SŽN-(14.49.57)-138

 

2015-06-10 Susitarimas pakeisti sutartį Nr. 49SŽN-242-(14.49.57.)
2015-07-24 Susitarimas pakeisti sutartį Nr. 49SŽN-304-(14.49.57.)
2015-11-19 Susitarimas pakeisti sutartį Nr. 49SŽN-449-(14.49.57.)
2016-04-21 Susitarimas Nr. 49SŽN-108-(14.49.57.)

Plotas:

1.3886 ha

Aprašymas:

terminas 71 metai

Įrašas galioja:

Nuo 2016-04-28

 

 

7.2.

 

 

Įkeista turtinė teisė

Įkeitimo registratorius:

Valstybės įmonė Centrinė hipotekos įstaiga, a.k. 188692535

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-06-22 Hipotekos registro pranešimas apie įkeitimo įregistravimą Nr. 20220150034235

Aprašymas:

Įkeista nuomos teisė. Įkaito davėjas UAB „Investicinio turto valdymas“, 300118934

Įrašas galioja:

Nuo 2015-06-22

 


8. Žymos: įrašų nėra


9. Specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos:

 

9.1.

 

 

XLIX. Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklų ir įrenginių apsaugos zonos

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Plotas:

0.5274 ha

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-21

 

 

9.2.

 

 

XLVIII. Šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklų apsaugos zonos

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Plotas:

0.0084 ha

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-21

 

 

9.3.

 

 

XIX. Nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorija ir apsaugos zonos

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Plotas:

1.3886 ha

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-21

 

 

9.4.

 

 

IX. Dujotiekių apsaugos zonos

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Plotas:

0.0577 ha

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-21

 

 

9.5.

 

 

VI. Elektros linijų apsaugos zonos

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Plotas:

0.1043 ha

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-21

 

 

9.6.

 

 

I. Ryšių linijų apsaugos zonos

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Plotas:

0.0001 ha

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-21

 


10. Daikto registravimas ir kadastro žymos:

 

10.1.

 

 

Kadastrinius matavimus atliko (kadastro žyma)

 

REGINA PETRAUSKIENĖ, gim. 1984-09-13

Daiktas:

pastatas Nr. 4400-4196-5502, aprašytas p. 2.5.
pastatas Nr. 4400-4196-5546, aprašytas p. 2.3.
pastatas Nr. 4400-4196-5557, aprašytas p. 2.2.
pastatas Nr. 4400-4196-5568, aprašytas p. 2.4.

Įregistravimo pagrindas:

2008-10-28 Kvalifikacijos pažymėjimas Nr. 2M-M-748
2016-05-20 Nekilnojamojo daikto kadastro duomenų byla

Įrašas galioja:

Nuo 2016-10-04

 

 

10.2.

 

 

Suformuotas naujas (daikto registravimas)

Daiktas:

pastatas Nr. 4400-4196-5502, aprašytas p. 2.5.
pastatas Nr. 4400-4196-5546, aprašytas p. 2.3.
pastatas Nr. 4400-4196-5557, aprašytas p. 2.2.
pastatas Nr. 4400-4196-5568, aprašytas p. 2.4.

Įregistravimo pagrindas:

2016-05-20 Nekilnojamojo daikto kadastro duomenų byla
2016-09-22 Pažyma apie statinio statybą be esminių nukrypimų nuo projekto Nr. ACUB-100-160922-01035

Įrašas galioja:

Nuo 2016-10-04

 

 

10.3.

 

 

Suformuotas sujungimo būdu (daikto registravimas)

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-05-07 Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimas Nr. 49SK-825-(14.49.109.)

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-21

 

 

10.4.

 

 

Kadastrinius matavimus atliko (kadastro žyma)

 

UAB „SVS IDEA“, a.k. 302956893

Daiktas:

žemės sklypas Nr. 4400-3827-4990, aprašytas p. 2.1.

Įregistravimo pagrindas:

2015-04-22 Nekilnojamojo daikto kadastro duomenų byla
Kvalifikacijos pažymėjimas Nr. 2M-M-254

Įrašas galioja:

Nuo 2015-05-21

 


11. Registro pastabos ir nuorodos: įrašų nėra


12. Kita informacija: įrašų nėra


13. Informacija apie duomenų sandoriui tikslinimą: įrašų nėra

 

2016-10-03

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));