Diana Nausėdienė badaujančius pensininkus paguodė : „esate Lietuvos galia”

Diana Nausėdienė senjorų užimtumo centre Vilkaviškyje: esate Lietuvos galia

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė vizito Marijampolės regione metu aplankė vieną iš Prezidento globojamo projekto „Lietuvos galia“ inciatyvų, puoselėjančių teisingos Lietuvos idėją – Senjorų užimtumo centrą.

Vilkaviškyje įsikūrusi šokio studija „Šokantys bateliai“ nuo 2020 m. įgyvendina ES fondo lėšomis finansuojamus projektus „Aktyvus ir sportuojantis Vilkaviškio senjoras“ bei „Senyvo amžiaus žmonių užimtumo didinimas“. Šių projektų tikslas yra skatinti senjorų įsitraukimą į visuomenines veiklas, aktyvų gyvenimo būdą.

Senjorų užimtumo centre vyksta įvairūs jiems skirti judėjimo užsiėmimai, fizinį aktyvumą skatinančios veiklos, taip pat edukaciniai užsiėmimai. Senjorams sudarytos sąlygos naudotis kompiuteriu, skaityti knygas, žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus.

„Senjorai yra Lietuvos turtas ir galia. Norėtųsi, kad tiek privačios organizacijos, tiek savivaldybės labiau skatintų senjorus įsitraukti į aktyvų socialinį gyvenimą. Didesnis dėmesys užimtumui gali turėti didelę reikšmę ir senolių emocinei, ir fizinei sveikatai. Džiaugiuosi, kad tokios iniciatyvos kaip „Šokančių batelių“ kuruojami projektai padeda šį tikslą įgyvendinti“, – sakė D. Nausėdienė.

Prezidentienė nieko neužsiminė apie šiais metais patrigubėjusias šilumos ir elektros kainas.

„Košmaras. Kažkas nori išžudyti žmones labiau nei koronavirusas. Jį bent daktarai žino, pataria, ką daryti, o čia kaip? Ką daryti, jei daug žmonių pas mus gauna iki 300 eurų pensiją?“, – į kylančias energetikos išteklių sąskaitas reagavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė. Jos teigimu, jau ankstesnėmis žiemomis, kai šildymo ir elektros kainos tiek nekainuodavo, už komunalines paslaugas sumokėję ir vaistų nusipirkę senjorai likdavo su 100 eurų kišenėje. „Miestuose dar pusė bėdos – čia esama „Carito“ valgyklų. Bet yra ne tik didieji miestai“, – portalui lrytas.lt kalbėjo G.Makarevičienė.

Prezidentienė mano, kad socialinės atskirties problema, ypač senjorų atžvilgiu, Lietuvoje yra itin opi. Kaip ir pagyvenusių žmonių sveikatos klausimas, Lietuva, palyginti su kitomis ES valstybėmis, dar gerokai atsilieka sveiko gyvenimo trukmės atžvilgiu ir tik 9,7 proc. vyresnių nei 65 m. amžiaus šalies gyventojų savo sveikatą vertina gerai arba labai gerai.

Pirmosios ponios teigimu, būtina ir toliau gerinti senjorų padėtį, siekiant kuo didesnio jų įsitraukimo į darbo rinką, mokymosi visą gyvenimą projektus, taip pat gerinant sveikatinimo paslaugų prieinamumą ir kokybę.

Lankydamasi Marijampolės regione, bendraudama su skirtingų bendruomenių atstovais, moksleiviais, D. Nausėdienė išreiškė lūkestį, kad „Lietuvos galia“ paskatins tiek regiono, tiek visos Lietuvos gyventojus aktyviau imtis pilietinę galią auginančių iniciatyvų.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RUGILĖ EREMINAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));