Dešimt klausimų Vyriausybei dėl covid-19

dus
#KetvirtadienioMintys Dešimt klausimų Vyriausybei
Ministrų, kurie ir toliau atkakliai tvirtina, jog vakcinos yra tik vienintelis būdas pandemijai suvaldyti, norisi paklausti:
1. Kodėl mirtingumas nuo koronaviruso, kai dar nebuvo vakcinų, buvo mažesnis nei dabar, kai jau skiepijama net ir trečiąja doze?
Suabejojusiems pateikiu konkrečius skaičius, iš karto atsiprašydama tų asmenų, kurie neteko savo artimųjų:
a) per laikotarpį nuo pirmosios mirties nuo COVID -19 iki naujos Vyriausybės patvirtinimo +40 dienų (istoriškai laikoma, kad Vyriausybė per tokį laikotarpį jau gali įtakoti situaciją) buvo užfiksuotos 2506 mirtys (sausio 19 d., per 275 dienų laikotarpį).
b) nuo sausio 20 d. iki spalio 21 d., t.y. per tą patį laikotarpį buvo užfiksuota 3045 mirtys (5551-3045). 539 mirtimis arba 21, 51 % daugiau.
Kodėl taip yra, gali būti keletas priežasčių. Tačiau matant šiuos skaičius bei susiduriant su faktu, kad koronavirusu suserga, miršta ir antrą kartą paskiepyti žmonės, reikėtų fiksuoti, kiek asmenų:
a) mirė nesiskiepiję nei viena vakcinos doze;
b) mirė pasiskiepiję viena vakcinos doze (t.y. tais atvejais, kai būtina skiepytis dviem dozėmis);
c) mirė pilnai pasiskiepiję;
d) mirė pilnai pasiskiepiję + pastiprinančiąja doze.
Tokiu atveju statistika taptų puikiu motyvaciniu įrankiu vakcinuotis.
? 2. Kodėl nebuvo patvirtintas asmenims, patyrusiems sunkų vakcinos šalutinį poveikį, žalos atlyginimo mechanizmas?
Jeigu vakcinos išties saugios, logiška būtų taikyti žalos atlyginimo mechanizmą. Tai daro Latvija, Danija, Suomija, Italija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Norvegija, Šveicarija, JAV, Kanada: https://www.lrt.lt/…/seimo-lvzs-frakcija-sieks-zalos…
Būtent šio LVŽS pateikto įstatymo projekto atmetimas sustiprina abejojančių įtarimus, kad tarsi kažkas su ta vakcina yra negerai…
? 3. Kodėl leidžiate „kurti” židinius, kur labiausiai plinta koronavirusas?
Pavyzdžiui, kodėl:
a) nėra testuojami į Lietuvą sugrįžtantys vakcinuoti asmenys?
b) prekybos centruose kaip ir pradingo reikalavimas stovint prie kasų laikytis mažiausiai vieno metro atstumo?
c) leidžiama organizuoti tokias akcijas kaip „Jamam”?
d) kino teatruose leidžiama užkandžiauti ir gerti sėdint vienas šalia kito nepažįstamiems asmenims?
Jeigu jau 12-16 metų vaikai, neturintys GP, ministrų nuomone, gali apsieiti be kino, tai gal šitą sudėtingą laikotarpį ir kino lankytojai gali apsieiti be kolos ir spragėsių?
Tokių vietų, kuriose nevaržomai plinta koronavirusas, dar tikrai yra ne viena…
? 4. Kodėl nuo gruodžio 1 d. naikinama galimybė profilaktiškai nemokamai testuotis tam tikrų profesijų darbuotojams?
❗Kodėl nekalbama apie tai, kad Vokietija buvo panaikinusi nemokamą testavimą ir po didžiulio naujų koronaviruso užsikrėtimo šuolio, šalies gyventojams vėl nuspręsta atnaujinti nemokamą testavimo paslaugą: https://www.dw.com/…/coronavirus-digest…/a-59808679?
Ar ir mes norime turėti analogišką situaciją Lietuvoje?
? 5. Kada nustosite laikyti kitus kvailesniais už save? Juk sakote, kad Jūs neverčiate prievarta skiepytis, tačiau ar tokių sąlygų, kai asmuo neišgali oriai išgyventi mokėdamas už testus, sudarymas ir nėra prievarta? Juk tai lygiai tokia pat prievarta, kai seniau asmenys, nepriklausantys komunistų partijai, aukštų postų negalėdavo užimti. Juk niekas jų su šautuvu nevertė ir net į jų piniginės turinį, skirtingai nei dabar, nesikėsino?
Be to, teko kalbėtis su vokiečiais, kurie labai nustebo, sužinoję, kad pas mus vyresniems nei 12 ir jaunesniems nei 16 metų, yra reikalingas GP.
? 6. Kodėl neanalizuojama pavojinga tendencija, aiškiai rodanti, kad didelį mirtingumą lemia asmenų bendros sveikatos būklės blogėjimas?
❗ Kaip teigia doc. T. Tamošuitis: „Esame vieni prasčiausiai valdančių širdies ir kraujagyslių, onkologines ligas.”
❗ Kodėl nėra atsakymų dėl padidėjusio gatvėje rastų asmenų be išorinio smurto žymių kiekio?
Tad kokie žingsniai bus daromi situacijai pagerinti?
? 7. Kada nustosite gąsdinti karantinu?
Jei turėtumėte daugiau susitikimų su smulkaus verslo atstovais, tai jau seniai žinotumėte, kad dalis visą gyvenimą sąžiningai dirbusių verslininkų jau seniai laviruoja ties bankroto riba…
Juk dalis asmenų, neturinčių GP ir dabar laiką leidžiančių namuose, anksčiau lankydavosi kavinėse, parodose, teatruose? O dar tam tikra dalis verslo sektorių, ypač grožio paslaugų teikėjų, atstovų jau kuris laikas sėkmingai darbuojasi šešėlyje (teikiami apribojimai, susieti su ploto dydžiu, iš principo reiškia tiktai, kad viena iš kirpėjų dirba kirpykloje, o kita jau darbuojasi namuose)?
? 8. Kodėl nebegalima 72 val. galiojančio GP gauti vykdant testavimą greitaisiais antigenų testais? Ar tai nėra dar vienas įrodymas, kad bet kokia kaina siekiama priversti žmones vakcinuotis? Nes testuotis greitaisiais testais žmogui būtų beveik tris kartus pigiau?
? 9. Kodėl Jūs teigiate, kad Jums rūpi Lietuva, jos žmonės, bet nuolat savo žodžiais ir darbais darote priešingai? Puikiai suvokdami, kad vertimas vakcinuotis asmenis, kurie bijo skiepytis dėl galimų vakcinos šalutinių poveikių, padidins emigraciją?
Jei abejojate mano žodžiais, paanalizuokite statistiką: šių metų spalio mėnesį emigravo net 912 Lietuvos piliečių daugiau lyginant su praeitų metų spalio mėnesiu: https://osp.stat.gov.lt/…/itaka-gyventojams/gyventojai…
? 10. Ar galima pasitikėti žmogumi, kuris ragina tikėti mokslu, tačiau kurio asmenybė nekelia nei mažiausio pasitikėjimo? Ar Jūs pasitikėtumėte asmeniu, kuris tvirtina, kad gruodžio 18 d. jau buvo parengtas ir pristatytas puikus koronaviruso suvaldymo planas, tačiau tame plane yra minimi gruodžio 16 dienos rodikliai. Ar Jūs tikite, kad auditorius išanalizuos situaciją ir parengs per mažiau nei parą tokį koronaviruso suvaldymo planą, kuris ministerijos tinklalapyje matomas dabar?
Ir pabaigai. Vienintelė efektyvi priemonė yra maksimalus žmonių telkimas, nes jei ir vakcinuoti asmenys suvoks, kad jiems būtina saugotis, tai valdžiai nereikės galvoti, kokius apribojimus reikėtų taikyti.
Nuotraukos šaltinis: https://www.tv3.lt/
Facebook komentarai
});}(jQuery));