„Delfi.lt“, „lrytas.lt“, „15min.lt“ ragina valdžią uždaryti jų konkurentus

buskd 01

buskd 01

„Delfi.lt“, „lrytas.lt“, „15min.lt“ ragina institucijas įvesti tvarką internete, kad būtų apsaugotas objektyvumas
Paskelbta: 2022-03-01 10:35 Autorius: ekspertai.eu

Reaguodama į tai, kad kai kurie Lietuvoje veikiantys portalai ir interneto svetainės galimai skleidžia rusišką propagandą, kursto karinius veiksmus, nesantaiką ir pažeidžia įstatymus, Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) ragina atsakingas šalies institucijas kuo skubiau principingai reaguoti ir ištirti, ar jų skelbiamas turinys nėra draudžiama skleisti informacija, o prireikus – stabdyti jų veiklą, skelbia lrytas.lt.

Informuojama, kad „IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės teigimu, šiuo atveju labai svarbu išnaudoti visas įmanomas priemones ir užkirsti kelią tolimesnei galimos propagandos sklaidai mūsų šalyje ir išvengti galimai žalingo turinio poveikio visuomenei“.

„Žodžio laisvė – tai įpareigojimas skelbti tik faktais patikrintą informaciją, nekurstant nesantaikos, karinių veiksmų, o žiniasklaidos pareiga – užtikrinti, kad gyventojus pasiektų objektyvios žinios. Dabartinė situacija kelia didžiulį nerimą, nes žmonės yra klaidinami, pateikiant jiems galimai iškreiptus faktus ir platinant dezinformaciją. Esant tokiai jautriai situacijai dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje, būtina imtis ir netradicinių priemonių, siekiant sustabdyti tokios informacijos sklaidą“, – pasakė L. Bušinskaitė.

Asociacijos narės institucijas ragina įvertinti www.sputniknews.lt, www.ekspertai.eu, https://lenta.ru/, https://ria.ru/, https://ria.ru/lenta/, https://www.rbc.ru/, https://www.rt.com, https://kremlin.ru/, https://en.kremlin.ru/, https://smotrim.ru/, https://tass.ru/, https://tvzvezda.ru/, https://vsoloviev.ru, https://ltv.ru/, https://www.vesti.ru/, https://online.sberbank.ru/, https://zakupki.gov.ru/, https://lt.sputniknews.ru, https://baltnews.ru/, https://sputniknews.ru/, https://regnum.ru/, https://iz.ru/, https://eadaily.com skelbiamą turinį ir, nustačius reikšmingus pažeidimus, imtis priemonių jų veiklai stabdyti.

Prašoma atkreipti dėmesį ir į naujienų portalą www.respublika.lt – įvertinti, ar jame nėra skleidžiama įstatymais draudžiama informacija.

„Pagal šiuo metu galiojančius Lietuvos įstatymus, žiniasklaidos priemonių veiklą nutraukti gali teismas, tačiau Lietuvoje esant nepaprastajai padėčiai būtina imtis visų įmanomų priemonių, siekiant kuo skubiau įvertinti minėtų portalų ir interneto svetainių galimai priešišką veiklą. IŽA vienija naujienų portalai Delfi.lt, lrytas.lt, 15min.lt, tv3.lt, Madeinvilnius.lt, VE.lt, Etaplius.lt, Kaunas.kasvyksta.lt“, – atskleidžiama publikacijoje „Lietuvos institucijos raginamos stabdyti karą kurstančius portalus ir svetaines“.

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));