Dėl Stanislovo Tomo veiklos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą


Dėl Stanislovo Tomo veiklos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą

 
InkedP1010353 LI

 
Balandžio 4 dieną aš gavau pranešimą iš Vilniaus apskrities VPK kriminalinės policijos ir nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos, 2-jo skyriaus, apie tai, kad 2019-03-29 dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piliečio Stanislovo Tomo neteisėtos veikos pagal LBK 182 str. 1 dalį.
 

Aš buvau vienas iš tų pensininkų, kuriuos apgavo Stanislovas Tomas. Šis tarptautinis sukčius, prisistatantis Andoros gyventoju, šiais metais MIP išplatino skelbimus, kad jis imsis Lietuvos pensininkų ir minimalų atlyginimą gaunančių piliečių teisių gynimo ir ėmė rinkti į savo sąskaitą LT973500010002807310 “Paysera LT” UAB pinigus už šį darbą.
 
Youtube šių metų kovo 4 dieną jo paskelbtame video (https://youtu.be/3IF8U3SYxL8) jis pats išdėstė šios rinkliavos faktą. Taip pat Stanislovas Tomas šiame video sako, kad šiuos pinigus, apie 5000 eurų, surinktus iš pensininkų ir minimalią algą gaunančių žmonių, jis įnešė kaip užstatą LR Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl jo dalyvavimo Europos parlamento rinkimuose.
 
Stanislovas Tomas savo veiksmais mane ir daugelį kitų Lietuvos gyventojų apgavo. Aš pinigus (50 eurų) pervedžiau avansu į jo sąskaitą už teisines paslaugas, bet ne tam, kad jis šiuos pinigus naudotų rinkiminei kompanijai. Tai akivaizdus sukčiavimas (LBK 182 str.), kuomet “apgaule savo naudai įgyjamas svetimas turtas”. Šią apgaulę aferistas Stanislovas Tomas nukreipė prieš socialiai pažeidžiamą visuomenės sluoksnį – pensininkus, kas daro šį jo nusikaltimą ypač amoraliu ir visuomenei pavojingu.
 
Iš spaudoje paskelbto Aurimo Drižiaus straipsnio „Kaip vunderkindas Stanislovas Tomas planavo surinkti 50 tūkst. eurų iš pensininkų, 10 proc. turėjo atitekti ekspertai.eu” man tapo žinoma, kad pensininkų apgavystėje dalyvavo ir portalo ekspertai. eu steigėjas Audrius Nakas.
 
 
Aurimas Drižius straipsnyje rašo: „Vakar buvau nuėjęs į Lietuvos visuomenės tarybos (LVT – organizacija, į kurią susibūrėme kovai prieš teismų mafiją) valdybos, kurios narys esu, susirinkimą “pasiaiškinti” valdybos pirmininkui Zigmui Vaišvilai dėl savo netinkamo elgesio – kodėl parašiau neteisingą straipsnį apie profesorių Stanislovą Tomą. Z.Vaišvila man priekaištavo, kodėl parašiau, kad LVT remia šią S.Tomo sugalvotą aferą numelžti pensininkus, suteikiant jiems nepagrįstas viltis, kad kažkoks teismas jiems mokės 600 eurų pensijas. Z.Vaišvila sakė, kad LVT niekada nepritarė šiam sumanymui – tada belieka signatarui paklausyti LVT posėdžio garso įrašą, kur pirmininkaujant Z.Vaišvilai, balsų dauguma šiam planui buvo pritarta. Dabar Z.Vaišvila dievagojasi, kad jis nedalyvavo šioj aferoje, ir reikalauja paneigti „tikrovės neatitinkančią informaciją”.
 

Visa laimė, kad turime LVT posėdžio sausio 12 d. įrašą – ten Z.Vaišvila kalba visai kitaip. Ten S.Tomas jau dalinasi pensininkų pinigus su Audriumi Naku iš ekspertai.eu. Kalbama apie tai, kaip bus lengva surinkti 50 tūkst. eurų, ir kad aferos organizatoriams bus lengva išsisukti – jeigu net teismas atmes S.Tomo skundą, tai pensininkams bus pasakyta, kad „teismas korumpuotas, todėl atmetė”.“
 
Aš prašysiu, kad šie Aurimo Drižiaus paskelbti faktai būtų prijungti prie baudžiamosios bylos, nes jie įrodo, kad pensininkus apvogti kartu su Stanislovu Tomu planavo grupė nusikaltėlių, tarp kurių buvo ir Audrius Nakas, 2003 metais teistas narkotikų byloje. Jam Stanislovas Tomas žadėjo sumokėti 5 tūkstančius eurų, pavogtų iš pensininkų. Apie tai Aurimas Dryžius rašo minėtame straipsnyje:
 
„Su šita idėja S.Tomas atėjo į LVT valdybos posėdį ir ten pristatė jį (redakcija turi šio posėdžio garso įrašą): “nė vienas iš Lietuvos atstovų Europos parlamente nekalbėjo apie mažas pensijas Lietuvoje. Tiesa, Viktoras Uspaskich buvo pradėjęs tokią bylą, tačiau apeliacinėje instancijoje jis pasakė ją nutraukti.  Mes paskaičiavome, kad vidutinė pensija turi būti 600 eurų, o minimali alga turi sudaryti 60 proc. pensijos, ją irgi galima paskaičiuoti. Todėl siūlau surinkti kuo daugiau žmonių, geriausiai turėti 1000 pensininkų, kurie gaudavo minimalią algą. Surinkti žmones ir eiti visiems kartu į teismą, į Europos teismus ir Jungtinių tautų organizacijas. Kiekvienas, kuris dalyvauja, mokėtų po 50 eurų, ir mes u kolegomis jau buvome apkalbėję – reikėtų tuos pinigus padalinti į keletą dalių. T.y. 20 proc. gautų žmogus, kuris gavo pensininko sutikimą bylinėtis, 5 proc. gaus administratoriai iš LVT, 65 proc. atitektų man, ir 10 proc. eitų ekspertai.eu”.
 
Aš prašysiu policijos, kad prie baudžiamosios bylos būtų prijungta Aurimo Drižiaus minima faktinė medžiaga apie grupės asmenų dalyvavimą šioje pensininkų apgaudinėjimo aferoje. 
 
 
 
Facebook komentarai
});}(jQuery));