DĖL PRIEVOLĖS VAIKAMS DĖVĖTI APSAUGINES VEIDO KAUKES UGDYMO ĮSTAIGOSE PANAIKINIMO

Screenshot 20220128 115420 Chrome

DĖL PRIEVOLĖS VAIKAMS DĖVĖTI APSAUGINES VEIDO KAUKES UGDYMO ĮSTAIGOSE PANAIKINIMO

https://www.peticijos.lt/visos/78504/del-prievoles-vaikams-deveti-apsaugines-veido-kaukes-ugdymo-istaigose-panaikinimo/#signed

 PARAŠŲ: 656
 PARAMOS: 110.00 EUR

  • Autorius: Basos mamos
  • Adresuota: LR Vyriausybė, LR Seimas, LR Prezidentas
  • Parašai renkami iki: 2022-02-25
  • Kategorija: Sveikatos apsauga

PRISIDĖKITE PRIE ŠIOS PETICIJOS:

 PASIRAŠYTI  PASIDALINTI  PAREMTI

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių.

Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ „Peticijos”. 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas).

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu mokiniai, ugdomi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, ir kiti vyresni nei 6 metų asmenys švietimo įstaigoje uždarose patalpose įpareigojami dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Minėtas sprendimas priimtas be jokios esamos situacijos analizės ir mokslinio pagrindimo, neturint įstatyminių įgaliojimų.

Specialistų vertinimu, ilgalaikis kaukių dėvėjimas kelia riziką vaikų fizinei ir psichinei sveikatai. Vaikų psichiatrijos specialistai teigia, kad privalomas kaukių dėvėjimas vaikams sukelia didžiulę grėsmę jų psichiniam ir emociniam vystymuisi. Tai užkerta kelią esminiams augančio vaiko psichosomatiniams ir socialinio bendravimo poreikiams. Naujas Browno universiteto atliktas tyrimas parodė, kad veido kaukės ir kitos socialinio atsiribojimo priemonės iš tikrųjų gali trukdyti vaikų vystymuisi. Belgijos medikai vaikams, kurie mokykloje pamokų metu turėjo dėvėti veido kaukę, diagnozavo nerimą ir miego problemas, elgesio sutrikimus ir užsikrėtimo baimę.

Be to, gydytojai yra ne kartą pažymėję, kad nėra absoliučių įrodymų, jog veido kaukių dėvėjimas ne ligoninėse ar tyrimų įstaigose, turi kokį pozityvų poveikį stabdant viruso plitimą. Tuo tarpu, anot jų, aišku, kad sveiki vaikai perserga COVID-19 be komplikacijų ir taip prisideda prie visų imuniteto stiprinimo.

Šia peticija raginame LR Vyriausybę kuo greičiau panaikinti sveikatos apsaugos ministro nustatytą prievolę vaikams ugdymo įstaigose dėvėti kaukes.

Facebook komentarai
});}(jQuery));