DĖL POLITINIŲ MOTYVŲ SUIMTAS ISPANAS FILOSOFAS MIGELIS PUERTAS 

puetas

puetas

  DĖL POLITINIŲ MOTYVŲ SUIMTAS ISPANAS FILOSOFAS MIGELIS PUERTAS 

Dabarties Lietuvoje jau mažai ką stebina korupciniai skandalai ir atviri politiniai persekiojimai. Tačiau iki šiol dar neteko girdėti kad Lietuvoje būtų suiminėjami bei deportuojami iš šalies taip vadinamos Vakarų Europos atstovai-Vokietijos, Belgijos, Ispanijos ir kt. panašių valstybių piliečiai.

Tačiau laikai keičiasi. Rugpjūčio 25 d. vakare Kaune suimtas ispanų kilmės filosofas ir publicistas Migelis Puertas. Policijos operatyvinė grupė jį sulaikė miesto centre. Jis iki šiol laikomas už grotų, rengiamasi jo deportacijai.  Įdomu sužinoti ką Lietuvoje veikė šis ispanas?

Migelis Puertas gerai pažista Lietuvą. Pirmą kartą jis čia atvyko 2006 metais, po to atvyko ir sekančiais metais. 2011-2015 m. periode M. Puertas pastoviai gyveno Lietuvoje, dirbo Vytauto Didžiojo universitete (VDU). Planavo ilgai čia dirbti. Tačiau jo planus sugriovė Valstybės saugumo departamento (VSD) veikėjai. Jiems nepatiko aktyvus Migelio bendravimas su studentais, kairiujų idėjų propagavimas, socialiniuose tinkluose vykdoma prezidentės D. Grybauskaitės kritika, nacistinių nusikaltėlių ( J. Noreikos, J. Krikštaponio, A. Slučkos ir kt.) garbinimo Lietuvoje kritika. VSD atstovai grasino M. Puertui, o kai tai nepadėjo, ėmė rengti vizitus pas VDU administraciją. Neužilgo VDU vadovai nusprendė atleisti Migelį iš darbo. 2015 m. vasarą jis išvyko iš Lietuvos.

Dabar į Lietuvą Migelis Puertas atvyko rugpjūčio 16 d. Lankė istorinius ir kultūrinius objektus ( tame tarpe paminklus Holokausto  vykdytojams P. Plechavičiui ir A. Slučkai), bendravo su vietos antifašistais Henriku Juodiška, Chaimu Bargmanu, Jakovu Finkeliu ir kitais. Po sulaikymo filosofas nuvežtas į Karmėlavos oro uostą, ten perduotas pasienio tarnybai,  jam įteikti dokumentai, kad M. Puertas nepageidaujamas Lietuvoje dviejų metų periode.

Taip sakant, neva kelia grėsmę Lietuvai. Kadangi nėra tiesioginių reisų į Ispaniją, filosofas uždarytas į Pabradės užsieniečių centrą, kuriame pagrinde laikomi nelegaliai į mūsų šalį patekę užsienio šalių piliečiai. Gali būti, kad  rugsėjo 8 -10 d. Migelis Puertas  bus deportuotas į Ispaniją. Tačiau procesas gali ir užtrūkti.

Giedrius Grabauskas

Facebook komentarai
});}(jQuery));