Dėl ko vėl prakišo blaivybė

Ramunas_Karbauskis

Ramunas_Karbauskis

Dėl ko vėl prakišo blaivybė

Draugai ir draugės iš tos partijos, kuri vadinasi žalia ir valstiečių, per vieną  kadenciją sunaikino viską kas žalia ir valstietiška.

Aišku, kai(iš kitų partijų  kiemų žiūrint) konkurentas truputį nepilnavertis(neturi ten kokios nors- sąžinės, ar nedaug proto, prisitaikėlis ar ir savanaudis ,nors kerštingas, bet truputį atsargus)jis nėra konkurentas daugeliui ne tik piliečių, bet ir partijų, kuriose yra senų patyrusių ir…tiek avių neprarijusių per vieną kadenciją –„vilkų“. Ir tie vilkiukščiai stebėjo ,neatsistebėjo, kaip galima taip greitai tvarkytis jau ,ne savo ūkio(kadaise ir kolektyvinio ir valstybinio)aruode ar ES fonduose, o „brangios“ Valstybės ir piliečių aruode. Kol Rėkė ‚Kaip mes mylim Lietuvą“, Kol kiekvienas mažius ginė savo „tvartelį“, šast dingo svirnai pilni grūdų, kalėjimai-pilni nusikaltėlių? Sunyko ,miškai-pilni žvėrelių liko be medelių, ežerai -pilni žuvų nuseko ,keliai-pilni automobilių -užsikimšo, laukai -pilni darbščių bičių-aptilo.

Ne visi tai pastebėjo, nes saugojo savo kiemą, kišenę, vaikus(-va iki jų dar nepriėjo, oi kaip gerai).Bet Kad kaimyno tvartas dega nematė, tiesiog .

Va su tokiu pakilimu tauta ir visas kaimas pamiršo, kaip 1990m. Visos Lietuvos  Pirmininkas V.Lansbergis patikėjo vyriausiam ūkvedžiui paleisti kumečius ,o  tuščius maišus jiems  atiduoti  ,gal pravers-gali pasikrauti plytų ir neštis. Daugelis taip ir padarė ,kas po plytą, kas po šiferio lapą, kas kokią telyčią gavęs skuodė į savo kiemą. Kiti net ir to negavo, nes norėjo už „akcijas“ gauti pinigų. O akcijos ,kaip žinom bankrutavus bendrovei -pasidaro bevertės. Va iš tokio privatizacijos modelio, kuri visi vadino „prichvatizacija“ ir atsirado milijonieriai, kurie už pirmą vogtą(oficialiai-laimėtą?)milijoną -nuskurdino didžiąją dalį tautos, o po to demoralizavo visą šalį. Neturėdami ,ko valgyti jau po metų visi kumečiai, proletarai-jau tapę teisėtais bedarbiais -metėsi  vogti kaimyno bulves ir net tik daržoves, o ir bet kokį „ne vieto“ padėtą ,nerakintą daiktą. Organai ,kurie turėjo palaikyti tvarką-buvo palikti statistais, tarpininkais. Spauda už grašius  gyrė valdžią, kad ši pagaliau sugebėjo -pasiekti to, kad dabar ir losjonas ir metilo alkoholis t.y. stiklų valiklis neblogai tinka vietoj degtinės, o  10 alaus laipsnių bambalis, gali atnešti linksmą dienelę.

Ir taip tauta pagirioja daug metų, kol tie patys, kurie jai leido pasileisti -nusprendė-išblaivyti. Ir štai ketverius metus matydami plyno lauko ir miško modelį, ir matydami iš kiekvienos Lietuvos vietos Gedimino pilies  staugiantį vilką daugelis supranta-kad -geriau nebus ir vėl…brenda į tą pačią balą, o gal šįkart nesusišlapins, nes ir pamperams ir kaukėms pinigų davė. Kits suabejojo, kokia čia laisvė, be laisvės. Besižvalgydami į kaimynus, ir į tuščią Lietuvą-nusprendė balsuoti už koroną-gal ji užsitęs ir nereiks nei dirbt, nei galvot-gaus koronpinigius ir taip išgyvens iki eilinių švenčių, o gal pasiskers kokia stirną, briedį ar „atklydusią“ kaimyno avį. O čia dar žadėjo nubausti tą piemenį, kuris tautą paleido be botago ir pyrago, nes Kas turėjo žagrę ir tą pridavė …Laukia duonos ir žaidimų…

Bet gražu, kai per kaimą kokį pravažiuoja kolona miškovežių arba naujų Johno Dier traktorių kolona skuba į Briuselį pinigų parsivežti.

Tiesiog gražiai suspindėjo viltis, o gal; parveš ir saulę-šįkart vėl netyčia, kaip tą covidą19 vadinamą karūną Žalti…

Ir ,kaip tada: į saulę ,į saulę sakalai skris…,o teršalai nekris a vėl r kris ant Anupro  galvos…kas pasakys.

Bet įvyko ,kas įvyko-ką spėjo tai spėjo-dabar reiks dalintis grobį mielieji, nors neliko ką. Bet negi tie kurie naikina niekada negaus per nagus.?

Tai pasileiskim visai ,nes didesnes kvailystės ,kaip naikinti nėra-jie nepasimokino tais nuliniais -supratę ,kad atsakyti nereiks-tai tauta pasakė jukš nuo lovio kas antras. Nors tiek. Bet nesidžiaukime iš anksto-čia kalba visus padarysią dar kvailesniais kvaišindami toliau ir  brangiau. Tačiau, gal  tegu pamokina jie tautą išeiti į gatves :blaivią, su noru atgauti  išdidumą prieš save.

  1. Paibelis

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));