Lietuvos valdžia serga paranoja „rusai puola”

Linkevicius

Linkevicius


 

Kažkoks absurdas – TSRS niekada nepripažino Baltijos šalių nepriklausomybės, tai padarė Rusija

Aurimas Drižius

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien sau įprastu Levitano balsu pareiškė, kad rusai vėl puola, ir kad „Mūsų Nepriklausomybė iškovota Lietuvos žmonių krauju. Ir niekas negali į ją kėsintis. Savo likimą spręsime tik mes patys“.

Teisybės dėlei reikia pastebėti, kaip Dalia Grybauskaitė vėl iškraipo faktus, ir norimą dalyką pateikia kaip esamą. Rusija nebando ginčyti Baltijos šalių nepriklausomybės, tačiau tiria, ar TSRS teisėtai pripažino Baltijos valstybių nepriklausomybę.

 TSRS Valstybinė Taryba 1991 metais teisėtai pripažino Baltijos valstybių nepriklausomybę. Su tokia užklausa kiek anksčiau į Generalinę prokuratūrą kreipėsi Rusijos Dūmos deputatai, rašo newsru.com. 

Net neaišku, apie kokią TSRS „valstybinę tarybą“ kalbama, nes 1991 m. jau nebebuvo tokios šalies, kaip TSRS.

1991 m. liepos 29 d. buvo pasirašyta sutartis tarp Rusijos Federacijos ir Lietuvos Respublikos dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų, pagal kurią abi šalys pripažino viena kitą suvereniomis valstybėmis. Niekas to pripažinimo nekviestionuoja. 

Tačiau visa žiniasklaida jau trimituoja : „rusai puola“. 

 

Visi D.Grybauskaitės šuniukai prabilo vienu tonu:

Linkevicius

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad Rusijos prokurorų tyrimas, ar Sovietų Sąjunga teisėtai pripažino Baltijos šalių nepriklausomybę, „mažų mažiausiai vertintina kaip provokacija“. „Iš esmės tai yra teisinis, moralinis ir politinis absurdas. Deja, tai ne pirmas pastaruoju metu panašaus pobūdžio veiksmas. Kiek giliai bus klimpstama į šią absurdišką situaciją, priklausys tik nuo pačios Rusijos, ir aš tikiuosi artimiausiu metu ir politinių komentarų šiuo klausimu iš Rusijos pusės. Tikiuosi, kad bus sustabdytas kelias šitam beprasmiškam veiksmui“, – BNS sakė ministras.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad Rusijos generalinės prokuratūros sprendimas tirti ar teisėtai TSRS Valstybinė Taryba pripažino Baltijos valstybių nepriklausomybę, yra daugiau negu kvailas.

„Tai yra akivaizdi informacinio karo išraiška. Tokiais sprendimais siekiama įnešti sumaišties į mūsų šalies visuomenę, kad mes patys pradėtume abejoti ar teisėtai atkūrėme nepriklausomybę. Tai yra visuomenės skaldymas ir propaganda“, – teigė A. Paulauskas.

NSGK pirmininkas pabrėžė, kad mūsų šalis patyrė okupaciją, todėl Lietuva referendumu, t.y. žmonių laisva valia ir apsisprendimu, pasisakė, kad palieka TSRS.

„Sprendimas tirti nepriklausomybės pripažinimo teisėtumą gali būti dar vienas bandymas rusų akyse sukurti pateisinimą vykdomai ar būsimai agresyviai politikai. Krymas viso to pavyzdys. Putinas niekaip negali susitaikyti, kad TSRS žlugo. Jeigu jam trūksta argumentų, siūlyčiau dar kartą pasiskaityti 1991 metų liepos 29 dieną pasirašytą sutartį, kuria Rusijos Tarybų federacinė socialistinė respublika pripažįsta Lietuvos Respublikos suverenitetą“, – sakė A. Paulauskas.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));