Dar viena pasaka apie rusų šnipus

Naujovė: už viešos informacijos galimą perdavimą – kaltinimai šnipinėjimu

 

 
Paskelbta: 2018-02-01 23:04 Autorius: ekspertai.eu
screen shot 2018 02 01 at 23 01 36

Vasario 1 d. Generalinėje prokuratūroje įvyko spaudos konferencija, kurioje prokuroras, AOTD drektorius R. Baltrūnas ir policijos atstovas atskleidė, kad pagal AOTD prieš metus pateiktą informaciją buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šnipinėjimo Rusijai.

Gruodžio mėnesį sulaikti trys įtariamieji – du iš Klaipėdos ir vienas iš Šiaulių. Du – buvę tarnautojai kariškose struktūrose, vienas – civilis.

Atsakant į žurnalistų klausimus, ne tik neatskleista, ar informacija buvo perduota (konferencijos dalyviai išsisukinėjo nuo atsakymo), bet ir patvirtinta, kad ši informacija yra vieša.

Į žurnalistų klausimą, ar galėjo būti perduota ir slapta informacija, atsakyta, kad tęsiant veiklą, gal galėjo būti ir perduota.

Į klausimą, ar jie gavo už tai atlygį, atsakyta, kad dirbo už atlygį, bet kad gavo atlygį, pareigūnai patvirtinti negalėjo.

Kol kas lieka neaišku, kaip kažkam galima perduoti viešą informaciją ir už tai būti apkaltintu šnipinėjimu? Juk viešą informaciją ir be perdavimo kas nori gali pasiimti.

{youtube}_TYJR1YBHMY{/youtube}

 

Rusų šnipas – dovana M.Laurinkaus jubiliejaus proga

Ši operacija primena atvejį, kai VSD pirmą kartą pagavo tariamą rusų šnipą

Dar 2003 m. VSV sulaikė šiaulietį Joniką, kai bandė užsienio diplomatais apsimetusiems VSD pareigūnams parduoti surinktą informaciją. Įtariamasis informaciją rinko savo iniciatyva.  Įslaptintu pavadintą sulaikymą bent iš trijų pozicijų nufotografavo sulaikymo vietoje atsidūręs dienraščio „Lietuvos rytas” korespondentas. VSD tvirtina, jog jis sulaikymo vietoje atsidūrė atsitiktinai. Antradienį VSD generalinis direktorius M.Laurinkus šventė savo 50-tiems metų jubiliejų. Spaudos teigimu, kai kurie politikai privačiuose pokalbiuose juokavo, jog „M.Laurinkus gavo gerą dovaną savo jubiliejaus proga”.

 

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/uz-snipo-istorija-mlaurinkus-keliaus-ant-kilimelio.d?id=325173

 

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));