Dalios Grybauskaitės stilius – iš baimės gasdinti jėgos struktūromis ir automatininkais

Mentaikalasai

Mentaikalasai

JTO taikos palaikymo misija pokario Bosnijoje ir Hercegovinoje lyginant su Vilniaus policija atrodo kaip vaikų darželio iškyla

Kristina Sulikienė

Balkanuose vyko beveik iki 1997 metų nuožmus karas. Šaudėsi, žudėsi,kenkė vieni kitiems labai daug žmonių, dar daugiau bandė padėti su karinėmis intervencijomis, Prancūzų svetimšalių legiono kariai kovėsi tose pusėse,kur juos samdė.Kovėsi ir lietuviai – ir netgi žuvo kovodami neteisingame, svetimame kare. Tas karas vienas baisiausių šiuolaikinės Europos istorijoje.Ukrainoje įžiebtas karas neišplito taip masiškai ir plačiai, kaip Balkanuose uždegtas ir aišku, metai prieš tai kruopščiai užsienio psichologų ruoštas karas, kaip yra išanalizavę Balkanų mokslininkai, bei Kanados analitikas Rory Conces, paneigęs amerikiečių fantazijas apie neapykantos pilnus kroatus, serbus ir musulmonus šiame regione. 

2001 metais teko apsilankyti antrą kartą Bosnijoje ir Hercegonijoje. Tąkart atvykau dviem savaitėms (2000m.buvau 5 dienas ir man neužteko – nutariau atvykti ilgesniam laikui), o likau iš viso 7-ias.Teko tapti netgi kalnų kaimelio bendruomenės dalimi, pasibaigus viešnagės laikui, laisvai kalbėjau vietine kalba, o vietiniai primygtinai klausė, iš kurio miesto kilęs mano tėvas – nes netikėjo,kad aš gryna lietuvė. Prisipažinsiu,man- tai viena gražiausių pasaulio šalių, ir aš norėčiau,kad ten niekada daugiau nebepasikartotų karas.Žmonės yra ne tiek geri, kiek nuostabūs: draugiški, darbštūs,gyvena labai sudėtingose sąlygose,kalnuotose,akmeningose vietovėse,bet augina tose dykynėse vynuogynus, netgi pomidorus,dažnai dėl sausros dingsta vanduo, o dėl karščio mokslo metai neretai prasideda ne rugsėjo 1-ąją, o spalio 1 d.Neretas „hercogovcas“ turi mažutį viešbutuką, kur priima turistus. Turistauti šioje šalyje labai apsimoka- kainos ženkliai skiriasi nuo Kroatijos paplūdimių nakvynės kainų. O jūra visiškai netoli – sėdai į mašinytę ir nuvažiavai. Dar geriau yra kalnų kriokliai, arba kad ir baseinas. Žiūrint, ko kas važiuoja. Gulėti prie vandens nemėgstu, man labiau patinka aktyvus poilsis. 

 Nors amerikiečių mokslininkai, nė karto nebuvę šioje šalyje, „žino“ karo prielaidas ir priežastis („išsiveržė sena neapykanta“- Balkanų mokslininkų seniai paneigtas argumentas: karą  iš tikrųjų nsukėlė psichologinio karo specialistai, ir papirkta vietos spauda,kuri metai iki konflikto aiškino, jog viena tauta regione yra pranašesnė už kitą –panašiai, kaip daroma Ukrainoje(ukrainiečiai geresni už rusus), arba Lietuvoje (vieni lietuviai geresni už kitus, taippat ir už rusus)-vietos gyventojai net nekalba apie karą,o paklausti sako tikrai nenutuokiantys,kodėl kilo karas.Keista buvo lyginti tarptautines „išvadas“ irvietinių gyventojų nuomonę. Beje, Hagos tribunolas praėjus 10 metų po Serbijos lyderio Slabodano Miloševičiaus mirties, 2016 metų rugpjūčio 14 dieną, jį pripažino absoliučiai nekaltu dėl Balkanų genocido ir karo sukėlimo…Ši naujiena tarpe Lietuvos „patriotų“ ir“antivatnykų“ iš viso nežinoma, nors ji visiškai nesena, ir aktuali, nes Vakarų spauda nesugebėjo pranešti. Aš sužinojau iš Balkanų spaudos, taip pat iš Hagos tribunolo puslapio. Yra ir keletas nuorodų anglų kalba. (http://eu.eot.su/2016/08/14/slobodan-milosevic-freed-of-war-crimes-charges-by-icty-10-years-after-dying-in-his-prison-cell-in-hague/).

Pastangos- kad naujas karas nebeatsitiktų- iš tarptautinės bendruomenės buvo mestos milžiniškos. Visų pirma taikai įvesti būtinas NUSIGINKLAVIMAS. Iš visų pusių. Net taiką palaikantieji privalo būti NEGINKLUOTI.

 Mentaikalasai

Pamačiusi Vilniaus bado akcijos „tikrintojus“ – Vilniaus policininkus, ginkluotus automatais,kurie pasirodo, nuovadoje neturi interneto, ir negali pasitikrinti nuo 2017 07 28 patalpinto   vilnius.lt svetainėje leidimo bado akcijai,pavadinto “Įsakymu“,dėl Bado akcijos nuo 2017 08 21 vykdymo- nejučia prisiminiau vieną nuotrauką,darytą pokarinėje Bosnijoje ir Hercegonijoje.

2001 metų liepos mėnesį prie Kravice krioklio susitikau 7 Portugalijos kariuomenės karius. Jie visi priklausė JTO taikos misijai, visi rankose arba prie diržo turėjo fotoaparatus, ir plačiai šypsojosi.

Palyginkite Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijos Portugalijos kariuomenės karių elgesį 2001 m. su 2017 m.Vilniaus policija. Nuotrauka buvo popierinė, ji perfotografuota, prašome nekreipti dėmesio į neseną perfotografavimo datą.

Prezidentė puikiai žino tarptautines taisykles: jeigu tu nori karo- demonstruok ginklus. Jeigu nori taikos- nusiginkluok. Ko nori Dalia Grybauskaitė- ji gerai pademonstravo, atsiuntusi šiuos automatais ginkluotus policininkus, kurie šiaip jau pažeidė šaunamojo ginklo naudojimo taisykles.

Kad siuntė ne mūsų ponia-netikiu, nes čia jos stilius – bijoti,ir siųsti jėgos struktūras. Kartą 2015 06 15 minint tremčių metines, ir iškilmingai Vilniuje,Nepriklausomybės aikštėje giedant himną, aikštėje pasirodė Dalia Grybauskaitė, kietai sučiauptomis lūpimis, stovėjo tiesiai priešais mane, už 10 metrų. Ir po sekundės man už nugaros buvo pastatyti 2 Vadovybės apsaugos vyrukai, tiesa, jų ūgis buvo 1 m50 cm, jie atrodė juokingai, ir jų KAM nuotraukoje nesimato. Šalia manęs stovėję žmonės, parlamento gynėjai- pasijuto labai nejaukiai. „Ji bijo mūsų“, pasakė pasienio atsargos pareigūnas, šalia manęs giedojęs himną. Numanytina, jog VAD vyrukai turėjo ginklus. Kuriuos turbūt mūsų ponia buvo liepusi panaudoti, „jesli što netak“. Didžiausias absurdas, kai NKVD gaisrininko dukra, komunistė iki kaulų smegenų, dalyvauja tremtinių minėjimuose. Tuo metu, kai jie šalo bekraščiuose sniegynuose, o kai kurie mirė badu, nuo išsekimo- kaip mano prosenelė – jos tėvukas tarnavo sovietų jėgos struktūroje, ir nieko nestokojo. 

 Vien šaunamojo ginklo agresyvus ir atviras demonstravimas civilių asmenų sambūriuose yra agresija. Ypač, kad  akcijos dalyvių tarpe yra neįgalusis, senyvo amžiaus asmenų, kurie yra jautresnioji visuomenės dalis, ir nusipelno pagarbos, bei jų teisių gerbimo. Scholestika Katavičienė yra pagal amžių senjorė,ir jos gąsdinti nevalia. Jeigu Grybauskaitė bijo šalies pensininkų- kodėl jie dar sugeba judėti,ir dar dirba (!!),ir netgi žmogaus teises gina – jos vieta ne Prezidento rūmuose,o kitokioje įstaigoje,gal kur sanatorijoje,ar viloje – ant jūros kranto, ilsinantis pervargusią nuo rusų puolimo galvą (mano subjektyvia nuomone. Nepagrįstos ir nepamatuotos baimės gali iš fobijos peraugti į kažką rimčiau. O tokiam bailiam asmeniui paklūsta ne tik policija-juk jos klauso net kariuomenė.)

Kažkodėl NATO ir JTO kariai žino šią taisyklę (nori karo-ginkluokis,nori taikos – nusiginkluok), o štai Dalia Grybauskaitė su Vilniaus policija – nežino.  

Klausimas Daliai Grybausakaitei- ko jūs taip bijote? „Karinio perversmo“? Liaudies sukilimo? Kodėl prezidentas bijo savo piliečių? Ir kodėl pokario Bosnija ir Hercegovina atrodo 100 kartų geriau negu niekada nekariavęs Vilnius (lyginant ginklavimąsi ir baimę nuosavų piliečių)? Net šitą miestą atsiėmėme kažkada be šūvio. Net su okupantu kažkada mokėjome susitarti. O kaip rodo Lietuvos kariuomenės vado įsakymai,ir “draugingai santykiauti“. Tai kame dabar problema? Nuo kada piliečiai, dalyvaujantys bado akcijoje (beje, Bosnijoje ir Hercegovinoje ir aš badavavau už taiką regione, taip pat dirbau sunkius darbus beveik 40 laipsnių karštyje – nes norėjau prisidėti prie šalies atstatymo – nes vien nusiginklavimas nieko nelėmė- reikėjo stipresnių akcijų, pasninko,talkos, savanorystės pokarinėse bendruomenėse)- yra GRĖSMĖ?

Kada ir su kuo mes kariavome, kad taiką Vilniaus gatvėse reikia palaikyti su automatais? 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));