Daktaras Eduardas Vaitkus : „Medicinos ekspertai niekaip neatsako už melą apie covid-19 vakcinas, ir tuo naudojasi politikai” (pildoma)

vaitkus

vaitkus

Tai, kad 1,7 mln. žmonių Lietuvoje buvo prievarta suleistas neaiškus cheminis preparatas, nuo kurio galimai mirė dešimtys sveikų ir jaunų žmonių, daktaras Eduardas Vaitkus vadina „medikų bendruomenės tragedija, nes medikai įprato nuolat meluoti, ir tuo įprato naudotis politikai”. Mat medikai kaip neginčijamą faktą pateikia savo nuomonę, kad „vakcinos saugios”, tada šimonytės, karbauskiai ir skverneliai ima prievartauti žmonės sėsti ant kovidinės adatos, tačiau kai paskiepytieji ima miršti, niekas nėra kaltas. Mat medikų garantija, kad „vakcinos saugios” ir „pasiskiepijus niekas nesirgs covid-19” lieka tik jų nuomone ir tikimybe. O politikai vėlgi niekaip už nieką neatsako, nes jie rėmėsi „medicinos ekspertų nuomone”. Tai niekas nelieka atsakingas už šimtus nužudytų žmonių, kurie iki vakcinos neturėjo jokių sveikatos problemų, tačiau vakcina pažeidė jų širdį, ir jie mirė.

https://mita.lrv.lt/lt/naujienos/zaibiskai-atlikti-vakcinos-tyrimai-kokias-pamokas-pasaulis-ismoko-is-sio-precendento

 

Habilituotas daktaras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Eduardas Vaitkus atsakė į „Laisvo laikraščio” klausimus:

Floridoje paskelbta, kad bus persekiojami visi melagiai, pasakoję apie covid-19 vakcinų naudą. Lietuvoje tokių turime labai daug. Kaip manote, ar jiems pavyks išvengti atsakomybės?
Aš jau seniai sakau, kad reikia iškelti ekspertų atsakomybės klausimą. Medicinos ekspertai niekaip neatsako už savo veiklą, tiesiog nėra jokios atsakomybės. Ir tai labai patogu valdžiai, nes ko jai reikia, tą medicinos ekspertai ir paliudys. Yra tokia profesorė Žvirblienė, kuri sakė, kad jeigu nuo vakcinos žmogui atsiranda įvairios komplikacijos, tai čia yra geras ženklas, ir tai yra labai gerai. Aš manau, kad tai absurdas, nes pagal šią logiką išeitų, kad jeigu po koronės vakcinos žmogui nepakilo temperatūra iki 39 laipsnių, ir jam nelaužo kaulų, tai reiškia, kad tai labai blogai? Nes ji sako, kad jeigu nuo vakcinos buvo komplikacijos, tai labai gerai. Ir tokie ekspertai yra nebaudžiami. Tokia Seimo pirmininkė Čmilytė irgi pasidžiaugė, kad jai „kaulus laužė” po skiepo. Tokia yra ne specialisto nuomonė, kad jeigu „kaulus laužo”, reiškia, kad vakcina veikia. Ir taip sako didžiai gerbiama profesorė Žvirblienė. Kaip ekspertė. Tada aš klausiu – kaip tokie medicininiai „nuklydimai” turi būti vertinami? Kai aš profesoriui Benečiui parodžiau tuos duomenis apie mirtis, tai jis pirmiausiai pasakė, kad ‘eikite į teismą”. Jis papasakojo, kad kai dar dirbo Danijoje, mirė vienas žmogus, ir tada 12 specialistų komisija metus laiko nagrinėjo tą atvejį, ir tik po metų nusprendė, kad gydytojas elgėsi teisingai. Taigi, yra mechanizmas, kaip nustatomos gydytojų klaidos, arba jų melagingi liudijimai. Prisiminiau dar vieną atvejį – prie metus Anglijoje vienas gydytojas, pravarde „Dievas”, turėjo daugiau nei dešimt bylų dėl klientų mirčių. ir tada buvo nuspręsta, kad jis kaltas, nes gydė beviltiškus onkologinius ligonius, kai jau nebebuvo prasmės juos gydyti ir suteikti vilties. Speciali komisija nutarė, kad jis nusižengė įstatymams ir jį nubaudė. O Lietuvoje gydytojai daro ką nori, ir už nieką neatsako. Čia galima prisiminti tą atveji, kai Kauno klinikų hematologai nužudė moteriškę. ir nieko. Kauno meras Matijošaitis jokiu būdu nėra mano draugas, tačiau kadangi į merus balotiruojasi ir Veryga, tais akau, kad bet kurioje auditorijoje galiu užduoti viešą klausimą – kai Veryga buvo sveikatos apsaugos ministras, tai jis raštu leido Kauno klinikų vadovams nesilaikyti įstatymų. Taigi klausimas – jeigu Veryga bus meras, kokioms įstaigoms jis taip pat leis nesilaikyti įstatymo? Nes būdamas ministru Veryga taip elgėsi, ir viršijo savo įgaliojimus. Seimo Sveikatos reikalų komitetas buvo informuotas apie tokią Verygos saviveiklą, tačiau nieko nedarė. Nu gerai, Seimo pirmininku buvo tos pačios partijos, kaip ir Veryga, narys, tačiau komiteto pirmininkas Matulas buvo tikrai ne toje partijoje, tačiau irgi nieko nedarė. Čia aš lenkiu prie to, kad jie visi vienodi, tik keičia švarkelius ar skvernelius.
Tačiau čia eina kalba apie sąmoningą melą, kai ekspertas žino, kad bus blogai, tačiau sako, kad viskas bus gerai?

Turiu tai pasakyti – populiacijos prasme aš galiu įrodyti, kad paskiepijus žmones covid vakcina bus geriau. Nes pvz., amerikiečiai paskaičiavo, kad vakcinacija nuo mirties apsaugojo 3,2 mln. žmonių. Nors nuo koronės mirė 800 tūkst., tačiau dėl vakcinacijos mirties išvengė 3,2 mln. žmonių. Nes ekspertai visada taip sudėlioja skaičius, kad atrodo, jog jie nuo mirties išgelbėjo milijonus. O visai neseniai JAV paskelbė, kad dabar jau reikia saugotis nuo trijų virusų. Kai reikia, mes įdėsime į apskaičiavimus tokius skaičius, kad atrodytų, kad nuo mirties apsaugoti milijonai žmonių. Nors galima ir taip skaičiuoti – vakcinos išgelbėjo milijonus žmonių nuo patekimo į ligonines ir taip sveikatos sistemai sutaupė milijardus.

Taip, tačiau mes nežinome, kuo baigsis tiems milijonams paskiepytų žmonių?

Taip, mes to nežinome, tačiau tam ir reikalingi ekspertai, kad pasakytų, kuo tai baigsis. Ir kad jau ateina šviesi žmonijos ateitis.
Taip, tačiau mes negirdime „ekspertų” paaiškinimų, kodėl po vakcinacijos smarkiai išaugo mirštančių žmonių skaičius?

Galiu pacituoti vieną Vokietijos medicinos žurnalo straipsnį (šio straipsnio vertimas į lietuvių kalbą apačioje) – ten prieš mėnesį buvo rašoma, kad vienoje Vokietijos žemėje buvo padarytas tyrimas – paimti duomenys apie 35 atsitiktinai mirusius „be jokios matomos priežasties” neseniai paskiepytus žmones. Iš tų 35 žmonių dešimčiai buvo nustatyta mirties priežastis. Likusius 25 tyrė pagal specialią metodiką ir penkiems nustatė pasikeitimus širdyje, vadinamą miokarditą. Tada tyrė likusius 20 mirusiųjų – ar jų širdies nepažeidė kokie nors kiti virusai. Nieko nerado, ir padarė išvadą, kad iš tų 25 ištirtų žmonių penki, arba 20 proc. mirė dėl covid-19 vakcinos. Dar dvidešimčiai tyrėjai nerado labai akivaizdžių širdies pokyčių, kad dėl jų būtų galima kaltinti vakciną. Tačiau yra vienas kabliukas – tie matomi pasikeitimai širdies plote gali būti labai nežymūs, tačiau dėl jų sutriko širdies ritmas, ir žmogus mirė. Nors morfologiškai tų pasikeitimų beveik nesimato. Todėl tyrėjai padarė tokią išvadą – 20 proc. ištirtų žmonių mirė dėl covid-19 vakcinos, o dėl likusių 80 proc. – „negalima atmesti, kad dėl vakcinos”. Tačiau kai reikia valdžiai, tai „ekspertai’ sako, kad duomenų nepakanka tokioms išvadoms padaryti. Čia prisiminiau dar vieną pavyzdį – Lietuvos Mokslo taryba išdalino milijoną eurų garbingiems mokslininkams dėl covid pandemijos.

https://www.lmt.lt/lt/mokslo-finansavimas/valstybes-uzsakomieji-tyrimai/sprendimams-del-covid-19-padariniu-skirti-projektai/3405

Vienam tyrimui, pavadintam „miokardo infarkto diagnostikos ir gydymo ypatumai korona viruso sąlygomis” buvo skirta 100 tūkst. eurų per šešis mėnesius. Jam pasibaigus, paprašiau leidimo susipažinti su šio tyrimo išvadomis, tačiau man buvo pasakyta, kad tam neturiu teisės. Leista susipažinti tik su trimis puslapiais išvadų. Tada paklausiau, ar kas nors vertino praktinę šio tyrimo naudą? Ne, tokios užduoties nebuvo. Recenzentai buvo, kurie pasakė, kad tyrimas atliktas, tačiau jų pavardžių žinoti negalima. Kauno klinikų rektorius Žaliūnas ir prezidento gydytojas vadovavo tyrimui, ir jo išvados buvo totalus blefas. Pvz., padarytos tokios išvados, kad jeigu žmogus dūsta ir jam įtariamas infarktas, tai pradžioje reikia pradėti krūtinės ląstos rentgeną. O jeigu nedūsta, ir įtariamas korona, tai pradėti nuo koronos gydymo. Žodžiu, visad tai buvo aišku jau labai seniai, ir tiek JAV ir Es jau seniai buvo pateikusios rekomendacijas, ką daryti tokiais atvejais. Tačiau įsisavinus 100 tūkst. eurų už nieką, tie patys mokslininkai parašys taip, kaip jiems pasakys valdžia – kam mirčių nuo koronės gali būti, o nuo skiepo – jokiu būdu. Ir tie garbingi profesoriai parašys ir pasakys tai, ko reikia valdžiai.

Man atrodo, kad svarbiausias klausimas – medicinos ekspertų kompetencija, ir ar jie sąmoningai gali meluoti. Taip nes jie visada turi alibi, nes net jeigu pacientas miršta, jie gali pasakyti, kad tikėjosi geriausio?

Taip, jie kaip neginčijamą faktą jie pateikia savo nuomonę, o paskui gali pasakyti, kad tai tebuvo mano nuomonė. Aš padaviau Žurnalistų etikos inspekcijai (ŽEIT) skundą dėl akivaizdaus LRT melo. Jie neva kalbino Sveikatos Teisės instituto vadovo Rimo Jankūno bendradarbę, kuri pasakė, kad visos vakcinos yra pilnai ištirtos, ir joms padaryta net trečia klinikinių tyrimų stadija. Tai ir paskelbė LRT. Tai yra melas, nes minėti tyrimų rezultatai bus tik 2025 m. Aš parašiau skundą dėl LRT melo ir pridėjau, kad ministras Dulkys dar mėnesį iki šio paskelbimo buvo paskelbęs, kad covid-19 vakcinų tyrimai nėra baigti.

LRT paskelbė sąmoningą dezinformaciją, ir ŽEIT turi juos uždaryti, kaip uždarė www.laisvaslaikrastis.lt?

Taip, tačiau ŽEIT man parašė, kad žurnalistai galėjo pasitikėti ekspertę, nes manė, kad ji sako teisybę. O pas mus žurnalistai neprivalo tikrinti ekspertų pateiktų faktų, ir jie nekalti, nes jie nemelavo. Tada aš paklausiau – kaip yra su eksperte – ar ji kalta, ar ne sakydama žinomai melagingą faktą, arba dezinformaciją. Ar ekspertė atsakinga už tai, kad tyčia paskleidė dezinformaciją apie tai, kad vakcinos saugios, ir jų klinikiniai bandymai yra pasibaigę?


Kitas dalykas, kad įstatyme numatyta, kad informaciją apie vaistus gali teikti tik vaistų gamintojo įgaliotas atstovas, gydymo įstaiga arba jos įgaliotas asmuo. O pas mus apie skiepų naudą pasakoja savamoksliai „virusologai”.

Ten yra dar kabliukas – apie vaistą gali pasakoti tik įgaliotas asmuo. Kitas dalykas, kad įstatymu Lietuvoje yra uždrausta reklamuoti vaistus plačiai visuomenei, galima tai daryti tik medikams specializuotose medicininiuose žurnaluose.
Taip, tačiau įstatymas taip pat numato, kad skiepą gali skirti tik gydytojas, išrašęs receptą?

Šito tiksliai nežinau, tačiau galiu pasakyti vieną dalyką – mano viena pažįstama gydytoja taip sako : anksčiau, jeigu norėjai pvz. pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, turėjai gauti gydytojos leidimą. O su korone buvo net atrodo ministro įsakymas, kad gydytojo leidimo nereikia. Nereikia jokio šeimos gydytojo leidimo, nors jis ir žino kiekvieno žmogaus sveikatos būklę.

 

https://link.springer.com/article/10.1007/s00392-022-02129-5

Facebook komentarai
});}(jQuery));