Daiva Guobienė : „Suskiepyti” naiviai tikisi, kad teroras jų nepalies” („valstiečiai” padėjo pamatus diktatūrai)

back

back

Aurimas Drižius

Teisininkė Daiva Guobienė stebisi matydama, kad tie „suvakcinuoti” žmogeliai naiviai tikisi, kad jų nepalies diktatatūros teroras. Ji atsakė į LL klausimus:

 • Ką manai apie rytdienos mitingą, ar jis kažko pasieks?
 • Tu gali jame stovėti visą dieną ar parą, tas stovėjimas vis tiek niekuo nepadeda. Jau tada, kad kvietė į mitingą, aš sakiau, kad reikia daryti kažką konkretaus. Nes tas stovėjimas, šūkavimai ie balionėliai nieko nepakeis.
 • O tai ką tu konkretaus gali pasiūlyti?
 • Aš pati facebooke parašiau, ką aš siūlau – pirmas pasiūlymas tampa labai aktualus. Tai Seimo nariai gali išrašyti leidimus į Seimą savo visuomeniniams padėjėjams, tūkstančiams jų. Ir jie vis tegul sueina į Seimą ir painiojasi po kojomis. Kodėl mokytojai, kai įsiveržė į ministeriją, savo pasiekė. Tu įsivaizduok – visi Seimo koridoriai nusėti šių padėjėjų, jie ten vaikšto, posėdžiauja, brazdyna gitaromis. Tai teisėta ir nesmurtinė, pakankamai efektyvi protesto forma,  Man tai juokingai atrodo tie Seimo narių bandymai sau prisiimti nuopelnus. Puidokas paskelbė, kad jis organizuoja mitingą, o Širinskienė paskelbė, kad kreipsis į Konstitucinį teismą dėl tų įstatymų. Apgailėtina, kad taip kalba tiek patys žmogeliai, kurie patys ir priėmė tuos įstatymus praeitoje kadencijoje, o dabar kažką tauzija.
 • Tai sakai, kad ta konservatorių diktatūra yra „valstiečių” nuopelnas, nors tų juos labai gyrei?
 • Aš atsiimu savo žodžius, pripažįstu, kad klydau dėl „valstiečių”. Teko pripažinti. Nors jeigu dabar, kad visa ši diktatūra baigiama įteisinti, „valstiečiai” išeitų ir pasakytų, kad jie suklydo, ir kad jie kalti dėl to, kad birželio 30 d. buvo tokie apynasriai tautai uždėti nuo sausio 1 d., ir kad jie neskaito įstatymo projektų, o jūs, žmonės, esate teisūs, mums visus reikia varyti lauk, gal kažkaip kitaip sureaguočiau. O dabar – tiesiog šlykštų žiūrėti, kaip „valstiečių” lyderiai šaukiasi tautos, kad ji gelbėtų Lietuvą. Širinskienė sako, kad reikia teisminio įvertinimo šių įstatymų. Tačiau tai jūs ir priėmėte tuos sįstatymus, viskas atėjo iš jūsų kadencijos.

photo 2021 08 09 13 56 54

 • Vis tiek reikia eiti protestuoti prie Seimo. Nors mane labai stebina visa – ES – visos šalys įvedinėja diskriminaciją ir įvedinėja „galimybių pasus”, išskyrus Švediją. Atrodo, kad visos šalys veikia pagal vieno dirigento – vadinamojo Davoso klubo – nurodymus?

back

 • Žiniasklaida selektyviai rodo žinias iš Anglijos – ten taip pat nėra jokių apribojimų neskiepytiems žmonėms. reiškia, yra ir daugiau tokių šalių, kurios nepasiduoda spaudimui, ir viskas ten yra gerai. Taip yra tik šalyse, kur žmonės pasipriešina šiai diktatūrai, arba ten, kur teismuose ir valdžioje sėdi normalūs žmonės. Kodėl valdžia tyli apie Lenkiją – tegul papsakoja, kaip ten reikalai klostosi. Kodėl mūsų artimiausi kaimynai neklauso to diktato ir neįvedinėja „galimybių pasų”? Tu ten pabandyk pasakyti, kad prievarta skiepysi, tai lenkai išsitrauks viską, kas liko nuo praėjusių pasaulinių karų.
 • Kaip tu manai, ar ateis rytoj liaudis prie Seimo?
 • Manau, kad ateis.
 • nes aš bijau, kad ateis mažai, nes vien iš baimės praeitą savaitę pasiskiepyjo 22 tūkst. vilniečių?
 • Mūsų žmonės nesupranta, ką reikia ištransliuoti. Pirmiausia, labai daug žmonių, tūkstančiai yra nušalintų nuo darbo. Tai jau yra jėga, kuri nori ateiti. Kitas dalykas, kad yra daug žmonių, kurie gavo po vieną skiepą, ir daugiau nebenori. Nes tų skiepų pasėkmės baisios. Tačiau aš sakau – tegul ateina visi, ir skiepyti, ir neskiepyti. Nes tie paskiepyti nesupranta – jie gavo skiepą, tačiau negavo indulgencijos tiems dalykams, kuriuos prieš juos darys valdžia. tai yra mokesčiai bus visiems vienodai suskaičiuoti. Mobilizacija ir turto nusavinimas bus vienodai taikomas ir skiepytiems, ir ne. Jie matyt, galvoja, kad jeigu pamojuos savo skiepų knygelė, tai valdžia jo nelies, ir iš kaimyno paims tvartą, o iš jo – ne. Reikia žmonėms išaiškinti, kad čia ne pabaiga, ir kad čia ne tik apie skiepus eina kalba.
Facebook komentarai
});}(jQuery));