Daiva Guobienė : „Mane žavi Ramūnas Karbauskis“ (ji mano, kad A.Kubiliui nepavyks išvengti atsakomybės)

DaivaGuobiene

DaivaGuobiene

 

 

Daiva  Guobienė :  “Andriaus Kubiliaus nusikaltimams senatis dar negreit sueis”

“Mane žavi Ramūnas Karbauskis“

 

Aurimas Drižius

 

Teisininkė Daiva Guobienė, daug metų persekiojama mafijinės teisėsaugos – paskutinį kartą iškelta byla dėl to, kad ji nepatikėjo policijos versija, kad Ieva Strazdauskaitė buvo užpulta vien todėl, kad čigonai norėjo pagrobti jos automobilį, sako, kad „valstiečiai“ metodiškai“, tačiau kryptingai ir nuosekliai griauna šios mafijinės valstybės pamatus.

DaivaGuobiene

Ji atsakė į LL klausimus:

Ką galvoji apie tai, kad paaiškėjo, kad „Lietuvos ryto“ savininkas Vainauskas skundėsi, kad „Jancevičius“ (matyt, buvęs Vilniaus apygardos vyr. prokuroras) jo neinformavo, kad „mane ruošiasi semti“?

– Manęs tai nenustebino. Kada aukšto rango teisėjai ir advokatai, ir prokurorai naudojasi „facebook“, tai šiuolaikinių technologijų dėka  jie lengvai gali vienas su kitu bendrauti. Tačiau turint omenyje, kokia maža ta mūsų šalis, kas jiems trukdo, pvz., baliuose, kuriuose jie visi dalyvauja, aptarti ir kitus dalykus? Kituose demokratinėse valstybėse tai būtų neįmanomi dalykai, tačiau kai paaiškėja, kad advokatas Kozubovskis pažinojo Ramutį Jancevičių, ir kad abu jie pažinojo Vainauską – kodėl tai mus turi stebinti? Visi jie susiję, visi vienas apie kitą viską žino, nes kartu švenčia ir bendrauja.

Tačiau stebina tai, kad Vainauskas nepatenkintas, kodėl „Jancevičius“ jam nepranešė, kad jis „bus susemtas“? Galima pagalvoti, kad Ramutis buvo Vainausko ausys prokuratūroje, arba „stogas“?

– Ar tu nematai, kad kai kuri žiniasklaida nuolat gauna prokuratūros medžiagą? Mes dar stebimės, iš kur pvz., Asta Kuznecovaitė viską žino, ką veikia prokuratūra?

Kaip iš kur? Gauna bylą ir perrašo?

– Taip. Tada klausiame – kodėl vienoms žiniasklaidos priemonėms prokuratūra teikia informaciją, o kitoms neteikia? Visi viską žino ir supranta, tačiau man įdomu kitkas – kada tokia situacija keisis? 

Matyt, kad niekada?

– Aš taip nemanau, nes aš matau, kad artėja prezidento rinkimai ir vyksta sistemos pokyčiai?

Manai, kad po rinkimų pasibaigs šitas bardakas?

– Matydama, kokia linkme dabar viskas juda, aišku, kad mums daug kas gali nepatikti. Tačiau tai, kas dabar mums rodoma, pvz., apie valdančiųjų partiją („valstiečius“), ir kokie jie blogiečiai, tai tokia smulkmena, palyginti su tuo, kas yra pridaryta Lietuvoje anksčiau. Todėl aš manau, kad pokyčiai Lietuvoje vyksta pakankamai rimti, ir aš tiesiog kaifuoju, matydama, kaip reaguojama į šias permainas ir kaip ta reakcija neutralizuojama. Pvz., kad ir tas Tapino organizuotas mitingas prie Seimo. Tuo metu įvykiai rutuliojosi labai greitai ir su didele jėga (Tapinas reikalavo naujų Seimo rinkimų, kad į valdžią grįžtų koncervai su liberalais – aut. Pastaba), ir kaip lengvai „valstiečiai“ atrėmė šį puolimą, ir padarė tai taip elegantiškai, kad aš dėl to užkaifavau.  Žmonės, kurie jau ilgai politikoje, nesugebėtų taip lengvai neutralizuoti Tapino puolimo, kaip tai buvo padaryta šiuo atveju. Nors ir nematome, kad didelė dalis visuomenės palaikytų valdančiuosius, priešingai – ji nepatenkinta, ir reikia dar atlaikyti ir savų padarytas nesąmones, tačiau Ramūnas Karbauskis šioje situacijoje sužaidė be priekaištų. Ir tai yra mano vertinimas. Šiame mitinge jis taip pakalbėjo, kad nė prie vieno žodžio negali prisikabinti. R.Karbauskis atsistojo vienas prieš minią ir kalbėjo su lengva šypsena, spontaniškai, tačiau patraukė visą minią į savo pusę taip, kad kiti žmonės net pradėjo stebėtis, ko jie atėjo į tą tapino mitingą. Karbauskis kalbėjo nepasiruošęs, reiškia, jis turi suvokimą, ką reikia sakyti. Anksčiau jam kabindavo Kildišienės paltą, „Agrokoncerną“, baikit jūs tuos juokus. Dabar kabina, kad neva atiminėja žemes iš ūkininkų už skolas. Tai tokiu ateju reikia į kalėjimą sodinti visus antstolius, kurie vykdo skolų iššieškojimą. Baikit tas nesąmones. Žodžiu, man patinka, kaip reaguoja Karbauskis į visus puolimus prieš jo asmenį. Jeigu tuo metu R.Paksas būtų taip sureagavęs – norėjau, daviau Borisovui pilietybę, norėjau atėmiau – aš prezidentas“, tai prie jo niekas nebūtų prisikabinęs.  

Tai tu manai, kad po prezidento rinkimų gali kas nors pasikeisti?

– Turint omenyje, kad dabartinės prezidentės rankose yra visos jėgos struktūros, nors dabar gal ir silpniau laikomos. Ta kontrolė labai daug lemia ir reiškia. Jeigu pasikeistų jėga, ir Seimo valdančiųjų rankose atsidurtų šios jėgos struktūros, tai labai daug ką lemtų prezidento rinkimuose. Tačiau nepamirškime ir tokio dalyko – kas bevyktų su teisėsauga, vis tiek paskutinį žodį taria teismai.  Ir jeigu šioje srityje įvyktų pasikeitimai, tai labai daug kas pasikeistų. Užtektų padaryti taip, kad teismai nebūtų įtakojami. Tai būtų stiprus signalas ir prokuratūrai, na, o policija – ji daro tik tai, ką jai liepia prokuratūra.  STT taip pat prokuratūros kontrolėje. Sujungus šias dvi jėgas, o aš matau, kad ta linkme po truputį ir einama, tai būtų superi, ir daug kas pasikeis. Tai būtinai reikia padaryti ir aišku, kad tai daroma, nes jeigu Seimas dabar kelia Kubiliaus valdymo laikotarpį ir jeigu bus įvadinti kalti dėl tų visų dalykų, tai jiems įvertinti – dar nesuėjo nusikaltimo senatis.  Jeigu bus rimtai į tai pažiūrėta, ir bus pareikalauta asmeninės politikų atsakomybės, tai realiai ką galima padaryti, o kartu pabaigti ir tą Masiulio epopėją. Jeigu teismai bus tam parengti, t.y. apriboti nuo įtakos. Aš manau, kad Seimas ta linkme ir eina. 

Jeigu Seimas ištirs, kodėl Kubilius skolinosi už 10 proc. palūkanų, o ne už tris proc., ir taip papildomai mokesčių mokėtojams užkrovė milijardą eurų, tai tas tyrimas būtinai ateis pas „Lietuvos Dalią“, kuri net neslepia, kad liepė Kubiliui skolintis iš JAV bankų, o ne TVF? Ar nori pasakyti, kad „valstiečiai“ nusitaikė į Alytę?

 

kubiliusbybys 1

– Puikiai supranti, kad patikrinti to meto sprendimus, nesiorientuojant į personalijas, šiuo metu yra teisingiausias žingsnis. Būtų neprotinga iš karto pulti tą žmogų – reikia patikrinti, įvertinti tuos sprendimus, paskaičiuoti valstybei padarytą žalą, o tada jau žiūrėsim ir jų atsakomybės. Kam dabar puldinėti ant žmogaus, jeigu dar ne viską žinai? Todėl Seimas pirma turi patvirtinti savo tyrimo išvadas, o paskui imtis veiksmų ir pareikalauti atsakomybės. Net jeigu Seimas sustos ties Kubiliaus atsakomybės riba, jam bus galima palikti pasirinkimą – arba parodyti į kitą asmenį, arba pačiam prisiimti atsakomybę. Čia jau bus Kubiliaus pasirinkimas.

Tačiau tas tyrimas dėl Kubiliaus veiklos iki prezidento rinkimų dar nebus pasibaigęs?

– Neįmanoma padaryti to greičiau, kol visi tupi savo vietose. Net jeigu Seimas ir atliks tyrimą, aš nesu įsitikinusi, kad mes kada nors pamatysime šiuos veikėjus teisiamųjų suole.  Nežinau, ar tai pavyks padaryti, tačiau tai, kad bandoma šiuos veikėjus išstumti arba padėti „išsiregistruoti“ iš Lietuvos, ir tai jau bus didelis Seimo nuopelnas. Nes jau šitų žmonių toliau matyti Lietuvos valdžioje – jau ne, ačiū, tikrai nereikia. Nesakau, kad reikia juos priversti žiūrėti į dangų pro grotas, tačiau prie valdžios prileisti tikrai negalima.

Aš kažkaip nepastebiu tokių didelių pokyčių?

– Todėl aš ir sakau – „valstiečiams“ tuos darbus daryti yra labai sunku, nes visą laiką reikia atsimušinėti nuo visokių tapinų ir Gabrielių. Ir parodyti tiems žmonėms, kurie pvz. ,atėjo į Tapino mitingą, kad jie paskui patys juo pasibaisėtų ir atšoktų nuo jo organizatorių, ir patraukti juos į savo pusę. Tai yra labai sudėtinga, nes jiems dar reikia ir saviškių kliurkas taisyti. Juk šiuo metu nėra nė vienos politinės jėgos, kuri nekaišiotų „valstiečiams“ pagalius į ratus. Juk jie visi – konservatoriai, liberalai, Gentvilas, Landsbergis, Paluckas – vienas kitą nuolat dergia, tačiau kai reikia veikti prieš Karbauskį, tai iš karto susivienija., ir vienas kitą myli. Nes jiems visiems reikia sunaikinti Karbauskį. Nuo kada jie visi pasidarė tokie solidarūs? Niekada. Ir esant tokiai situacijai „valstiečiams“ kažką daryti yra sunku, nors jie daro, kiek tai yra įmanoma. Nu gerai, sutinku, ten yra problemų su valstiečių ministrais, o Pranckietis geriau jau anūkus augintų. Tačiau yra kaip yra ir idealios komandos surinkti niekam nepavyks. 

– Tai kaip manai, ar bus dar rimtų kandidatų prezidento rinkimuose, be tų, kurie jau pasiskelbė?

– Dirbtinai dabar sudaroma tokia situacija, kad mes per rinkimus turėsime žiauriai daug kandidatų. Žinoma, visi supranta svarbą šių rinkimų, nes jie gali būti paskutiniai. Kodėl aš taip sakau? Lemiami buvo ir šie Seimo rinkimai, lemiami bus ir ateinantys prezidento rinkimai. Nes Lietuva turės galų gale pasirinkti, kokiu keliu eina, ir apskritai, ar kur nors eina ir išlieka. Todėl dirbtinai yra sudaroma tokia situacija, kad keliama daug kandidatų ir taip žmonės klaidinami, taip lengviau neprileisti į antrą turą nesisteminio  kandidato. Todėl čia atsiranda ir maldeikienės, ir Mazuroniai. Beje, Maldeikienė sakė, kad eis į rinkimus tik tuo atveju, jeigu neis Šimonytė. Dabar jau eis abi matyt. 

Tokiu būdu yra „suvalgomi“ rinkėjų balsai, kurie galėtų atitekti kitam, rimtesniam kandidatui?

– Taip, ir tai daroma tam, kad į antrą turą nepraeitų vienintelis antisisteminis kandidatas. 

Ir kas toks galėtų būti?

– Aš nežinau, kas toks jis galėtų būti, tačiau mano asmeninės simpatijos linksta prie Vytenio Andriukaičio.  Be jo, aš daugiau nieko kito nematau, ir jeigu vėl, matyt, linkstama prie to balsavimo modelio, kad balsuojama už „mažesnę blogybę“. Kitą kartą žmogus gal ir sako, tačiau mes negirdime, nes žiniasklaida jo nepagarsina. Tačiau tiek, kiek išgirstu, viskas atrodo daugiau ar mažiau normaliai. Todėl matosi sistemos desperacijos, kai kuriamos naujos partijos, vėl atsiranda pinskuvienės, kirkilai ir pan. Man tai atrodo kaip sąrėmiai, dar net neštumui neprasidėjus. Tačiau visi šiame procese dalyvauja. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));