Dainius Kreivys nežinojo, kad asmeniškai pelnosi iš penkis kartus pakeltų elektros kainų (pildoma)

hqdefault 6

hqdefault 6

Dainius Kreivys nežinojo, kad asmeniškai pelnosi iš penkis kartus pakeltų elektros kainų

Pagaliau paaiškėjo, kodėl Energetikos ministras Kreivys sugalvojo tą idiotišką „ALGORITMĄ”, kai elektros kaina „Nordpool” biržoje yra perkama ne už mažiausią, tačiau už didžiausią pasiūlytą kainą.
Būtent todėl elektros kaina nuo 2020 m., kai viena KWH kainavo 11 centų, per pusantrų metų išaugo penkis kartus iki 50 centų už KWH pas įvairius „nepriklausomus tiekėjus”.

Pars Energetikos ministras D.Kreivys yra „Igničio” akcininkas, tiesa, tam, kad paslėpti ministro galus, sugalvota itin išmani schema – Kreivys tapo „Igničio” akcininku per kelias kitas jam priklausančias įmones.

Mat „Ignitis group” akcininke neseniai tapo ir įmonė „Norteo”. Pastarąją valdo (turi 95 proc. akcijų) kitą įmonė UAB „Catus”, kurios 40 proc. akcijų valdo privatus investuotojas Dainius Kreivys. Pats jis 40 proc. akcijų vadina „keliomis akcijomis”. Jis sakė nežinantis apie „Norteo“ įsigytas akcijas, nėra šio ryšio deklaravęs ir žadėjo pasidomėti, ar reikia šią sąsają deklaruoti.

Tiesiogiai už „Ignitis grupės“ veiklą atsakingas Energetikos viceministras G. Norkūnas šiuo metu yra įmonės akcininkas ir gauna dividendus, jo interesų deklaracijoje neatsispindėjo – jis deklaravo tik akcijų pirkimo faktą 2020 metų spalį, kai ministerijoje dar nedirbo. Vėliau tyrimą atliekantiems LRT žurnalistams teigė šį savo interesą nurodęs.

 

Smulkieji akcininkai valdo 25,01 proc. „Ignitis grupės“ akcijų, 74,99 proc. valdo Finansų ministerija.

Penkis kartus pakėlus elektros kainas, „Ignitis grupės“ pelnas šiemet didėjo 70 proc. iki 107,9 mln. eurų Valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 107,9 mln. eurų grynojo pelno, arba 70 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai pelnas siekė 63,4 mln. eurų.

Grupės pajamos siekė 1,733 mlrd. eurų ir buvo 2,3 karto didesnės nei pernai tuo pačiu metu, kai gauta 738,1 mln. eurų pajamų, antradienį pranešė „Ignitis grupė“. Nepaisant sudėtingos situacijos Europos energetikos rinkoje, jos spaudimą grupei padeda subalansuoti investicijos į žaliąją gamybą, sako grupės vadovas.

Dainius Kreivys LRT žurnalistams tai vadina smulkmena:

Ar jūs žinojote, kad jūs per savo verslą esate su „Igničio” akcijomis susijęs?
Ne
Kad buvusi SKV valda dabar yra Nortėjos akcininkė?
Po vieną dvi ar šimtą akcijų gali turėti bert kas. Aš kaip privatus asmuo turiu dešimtis akcijų įvairių smukių ir vidutinių įmonių. Negalima ieškoti, kas turi po kelias akcijas ir paskui sakyti, kad tu kažką turi.

 

Visatos Valdovas viename iš savo sakralinių pamokslų tėškė frazę: kas meluoja, tas ir vagia.
Pažiūrėkite į šį apgailėtiną tipą, kuris net žadėjo raštelį Prezidentui pateikti, kad jau šį kartą tikrai nevogs, nes praėjusį kartą buvo atstatydintas iš ministrų dėl interesų supainiojimo.
Raštelio neparašė, nes Moki – Vagi negali nevogti. O kaip reikia meluoti, pažiūrėkite patys.
Kaip Kreivys žadėjo nebevogti, tačiau pažado netesėjo
Prezidentas Gitanas Nausėda, paskirdamas D.Kreivį energetikos ministru, viešai sakė, kad D.Kreivys žadėjo daugiau nebevogti.
Kalba eina apie 2011 m., kai Kreivys buvo Ūkio ministras dar Kubiliaus vyriausybėje.
Tada du konservatorių ministrai D.Kreivio mamos verslui skyrė 1 mln. Lt paramą.
Ūkio ministro Dainiaus Kreivio motinos iš dalies valdomos įmonės sėkmingai įsisavina Europos Sąjungos (ES) paramą. Jos už Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtas ES lėšas rengia didžiulius personalo mokymus.
Personalo kvalifikacijos kėlimo paslaugas už ES lėšas gaus dvi su eksministru susijusios bendrovės – „Specializuota komplektavimo valdyba“ (SKV), kurios laimėti Vilniaus mokyklų renovavimo konkursai D. Kreiviui kainavo postą, ir statybinių medžiagų prekybos tinklą „Moki-veži“ valdanti kompanija „Makveža“. Abiejų šių įmonių valdyme dalyvauja buvusio ministro mama Florentina Kreivienė – jai priklauso SKV akcijos bei „Makvežą“ valdančios bendrovės „Stamija“ akcijų paketas, kurį D. Kreivys savo mamai už simbolinę sumą pardavė vos papuolęs į valdžios viršūnę.
Kiap rašė delfi.lt, paramą Kreivio įmonėms skyrė kitas konservatorių ministras Rimas Dagys
SKV teko didžiausia dalis iš maždaug 1,5 mln. litų, kuriuos Lietuvos statybinių medžiagų prekybos įmonių asociacijai (LSMPĮA) 2009 m. pavasarį skyrė tuometis socialinės apsaugos ir darbo ministras, konservatorius Rimantas Jonas Dagys.
Tiesa, įsakyme, kuriuo R. J. Dagys skyrė ES paramą LSMPĮA, „Makvežos“ pavadinimas nefigūruoja. Dokumente nurodyta 1,5 mln. litų paskirstyti keturioms įmonėms: SKV (548 tūkst. Lt), „Murestos prekybai“ (305 tūkst. Lt), „Broksitai“ (472 tūkst. Lt) ir bendrovei „Valsva ir ko“ (210 tūkst. Lt). Iš šių keturių įmonių, tik SKV ir mažiausią pyrago dalį gavusi „Valsva ir ko“ paskelbė rengiančios mokymus.

Algimantas Rusteika : Elektros aferistai vadovauja energetikai?

__________________________________
„Ignitis grupė“ buvo slapta nuo visuomenės dalinai privatizuota 2020 metais. Valstybei priklauso jau tik 74,99 proc. grupės akcijų, kurias prižiūri Finansų ministerija. O kas gi tie paslaptingieji privatininkai, gavę slapta nusipirkti strateginės Lietuvos Respublikos įmonės akcijų?
Informacija apie mažuosius akcininkus visuomenei viešai neprieinama, mat tai yra valstybės paslaptis žinoti, kas ją melžia. Privatiems akcininkams tenka beveik trečdalis dividendų, kuriuos išmoka energetinės krizės metu ypač pelninga įmonė. Vien už pirmąjį šių metų pusmetį dividendų numatyta išmokėti 45,2 mln. eurų.
Tarp tų paslaptingųjų privačių, iki šiol slėptų akcininkų – ir valstybės pareigūnai, interesų turi vyriausybės nariai. Štai, IGNITIS grupės akcininku yra ir dividendus gauna finansų viceministras Gediminas Norkūnas. Finansų viceministras pagal pareigų aprašymą tiesiogiai kuruoja „Ignitis grupę“ ir jos veiklą, įmonės išmokamus dividendus.
„Ignitis grupės“ visuotiniame akcininkų susirinkime nutarus išmokėti akcininkams dividendus už 2021 m. – iš viso 87,6 mln. eurų, būtent finansų viceministras G. Norkūnas teikė komentarus. Dalis jų tenka asmeniškai ir G. Norkūnui. Suprantama, jo interesų deklaracijoje to nenurodyta. Ministrė G.Skaistė pareiškė, kad čia „niekatokia”.
„Ignitis grupės“ akcijų šiuo metu turi ir bendrovė „Norteo“ – kuri anksčiau vadinosi „SKV-Valda“. Daugiau kaip 90 proc. šios įmonės akcijų valdo UAB „Catus“, kurios 40 proc. akcijų turi energetikos ministras D. Kreivys.
„Ignitis grupės“ akcijų yra įsigijęs ir Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos narys, atstovaujantis Darbo partijai, Vytautas Gapšys bei jo sutuoktinė. Ką bekalbėti, kad akcijų turi patys IGNITIS grupės vadovai – generalinis direktorius Darius Maikštėnas, taip pat valdybos nariai Vidmantas Salietis, Živilė Skibarkienė, Mantas Mikalajūnas ir Jonas Rimavičius.
Taigi, elektros aferose ir slaptoje strateginių energetikos įmonių privatizacijoje dalyvauja ir asmeninių interesų turi ir politikai, ir tų strateginių įmonių vadovai. Tai savaime suprantama ir nieko keisto. Keista tai, kad šį faktą paviešino LRT. Ir ką tai galėtų reikšti?
Facebook komentarai
});}(jQuery));