Dabar Nedzinskas savo milijonais, kuriuos inteligentiškai tariant NUGVELBĖ iš nekaltų mokesčių mokėtojų per LEO LT schemą ir panašias (prisidengimas neįgalių įmonėms pavagiant dešimtis mln.LT PVM-o, turto perkainavimas išsimokant milžiniškus dividendus el

Vietoje Nedzinsko prekybcentrio, kuris užstos Trakų paveldą – paminklą biudžeto lėšų vogimo schemoms: džiugintų akį, keltų nuotaiką, mažintų emigraciją. 

 

Naglis Puteikis <puteikis@gmail.com>

 

Apie architektūrą nerašysiu – kokia dar architektūra lietuviškuose prekybcentriuose? Nedzinskas nori užstoti Trakų paveldą. Bet vietoje šabakštynų – griūvančios autobusų stoties ir jos aplinkos nebūtinai turi būti HiperRimi. Nebent norime paminklo mažoms algoms. Gali būti aikštė, pieva, parkas. Stiklobetoniniai vienkartiniai (dešimčiai metų) monstroidiniai prekybcentriai gali būti lomose, kad negadintų istorinių kraštovaizdžių. Amerikonai „apgriuvusiame kvartale sutvarko apleistą vietą“ įrengdami ten … parką, pvz. Vašingtono centre https://lt.wikipedia.org/wiki/Nacionalin%C4%97_al%C4%97ja Tuo tarpu LT VPprekymoidai/rimoidai/ikimonai neva šabakštynuose stato monstroidiškai stikliniškus betonoidus. Nes pinigai jiems visatos centras, kaip ir politikams, kurie iš tų koncernų gauna auksinius laikrodžius, arba eurus alkoholio dėžutėse, ir kurie išduoda leidimus statyti megaprekybcentrius miestų centruose. Nors visas pasaulis iš 19 a. pab. praktikos žino, kad juos galima statyti tik miestų pakraščiuose, nes kitaip nužudomas smulkusis verslas, o transporto kamščiai paralyžuoja centro gyvenimą.

Jei statytų LIDL-as, tai jų pastatas bent būtų žemesnis, o algos – keliais šimtai eurų didesnės, nei pas LT prekybcentrių viarslynikus – būtų bent jau kažkoks argumentas statyboms.

Dabar Nedzinskas savo milijonais, kuriuos inteligentiškai tariant NUGVELBĖ iš nekaltų mokesčių mokėtojų per LEO LT schemą ir panašias (prisidengimas neįgalių įmonėms pavagiant dešimtis mln.LT PVM-o, turto perkainavimas išsimokant milžiniškus dividendus elektros įmonėse, plius kompensacija už LEO LT numarinimą) nori investuoti užstodamas Trakų paveldą.

Na jau ne. Nebent peršviečiamą paminklą tų pseudoviarslinykų biudžeto lėšų vogimo schemoms – tada galima jį ir didesnį. Ir būtinai bareljefą su štai tokiu siužetu: brudauskai iš mokesčių inspekcijų dangsto tas vogimo iš skurstančių emigrantų ir galo su galu nesuduriančių pensininkų schemas, už tai gaudami auksiniškai briliantiškus laikrodžius (žr.: http://puteikis.lt/seimo-narys-naglis-puteikis-klausia-kodel-netiriamas-galimas-buvusio-vmi-virsininko-d-bradausko-kysininkavimas/), kuriuos koncernai nupirkdavo iš tų pačių nušvilptų PVM-ų, koncesijų, statybinių sutartinių pseudokonkursų ir privačios/valstybinės partnerystės (prisiminkime Balsių mokyklos statybą).

Toks paminklas tikrai būtų istoriškai pagrįstas ir pateisinamas apleistos Trakų autobusų stoties vietoje – jis džiugintų akį, keltų nuotaiką, mažintų emigraciją.

Todėl pasirašykite peticiją dėl Trakų paveldo apsaugos: http://peticijos.lt/visos/72276

Facebook komentarai
});}(jQuery));