Dabar galite būti ramūs! Net 11 mobiliųjų komandų visą parą 7 d. per savaitę saugos jūsų vaikų teises

Mobilikuopa

Mobilikuopa

Raimondas Navickas

Mobilikuopa

Dabar galite būti ramūs! Net 11 mobiliųjų komandų visą parą 7 d. per savaitę saugos jūsų vaikų teises

Skaitinėju vaikų teisių apsaugos naujienas:

http://www.propatria.lt/…/seimas-prieme-vaiko-teisiu-apsaug…

Taigi, Seimas 100 parlamentarų balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir vienam susilaikius, priėmė naujos redakcijos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą (projektas Nr. XIIIP-354(2) ir lydimuosius teisės aktus, kuriais tobulinama vaiko teisių apsaugos ir įgyvendinimo sistema, ypatingą dėmesį skiriant vaiko saugumui.

Konservatyvaus tikrąja to žodžio prasme Seimo nario R.J.Dagio teigimu šis įstatymas apskritai yra daug geresnis ir labiau subalansuotas nei vadinamasis grynai „antismurtinis“ Šakalienės-Majausko įstatymas, kur viskas sukosi tik apie smurtą prieš vaikus.

Įstatyme įtvirtinta naujovė – vaiko tėvai ar kiti vaiko atstovai pagal įstatymą privalo pasirūpinti, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios būtinybės neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros.

Įstatyme įtvirtintas 11 mobiliųjų komandų – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos profesionalių specialistų grupių, skubiai suteikiančių ir organizuojančių vaikui ir į krizę patekusiai šeimai individualią ar grupinę medicininę, psichologinę, socialinę, teisinę pagalbą – įkūrimas.

Šios mobiliosios komandos darbuosis 10 Lietuvos apskričių bei didžiausiame šalies mieste – Vilniuje. Jos turės užtikrinti 

reagavimą į vaikų teisių vadybininko pranešimą apie galimą smurto prieš vaiką naudojimą, galimai kilusį pavojų vaiko saugumui, sveikatai, gyvybei ar vaiko buvimą jam nesaugioje aplinkoje tą pačią dieną, tačiau ne vėliau kaip per 6 valandas nuo pranešimo gavimo momento.

Nustačius vaiko buvimą jam nesaugioje neutralioje aplinkoje, kuri kelia pavojų vaiko saugumui, sveikatai ar gyvybei, vaikas bus skubiai paimamas iš jam nesaugios neutralios aplinkos. 

————-

Vienžo, pagyvensime – pamatysime, kaip ten tos vaikų teisės saugosis.

O tiems, kam sunku atsikratyti nerimo ir rūpesčių dėl svetimų vaikų teisių, yra ir dar gerų naujienų:

https://www.delfi.lt/…/m-majauskas-siulo-lietuvoje-iteisint…

Konservatyvus liberaliąja to žodžio prasme Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo įteisinti kanapių rūkymą. Pakentėkite dar šiek tiek, o tada gal ir svetimi vaikai mažiau rūpės.

#VaikųTeisės

#TėvųGestapas

#Iki6metųTikSuČiulpinuku

#MobiliosZonderKomandos

#ParūkėMedicininiųKanapių

Facebook komentarai
});}(jQuery));