D.Ulvydas ir A.Tapinas per savo kvailumą paviešino, kad D.Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje

bega

bega

Donatas Ulvydas

Pamatęs socialiniuose tinkluose anonsuojamą Puteikio ir Janutienės spaudos konferenciją, kur vėl bus spekuliuojama Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir KGB tema ir net grąsinama paviešinti filmuotus kadrus, prisiminiau ir pagalvojau, ar tai nebus susiję su mano nusikalbėjimu A.Tapino laidoje „Laikykitės ten“. Turbūt ne, nesijaučiu toks svarbus, bet … jaučiu pareigą prisiminti klaidą, kurią esu padaręs. Filmuodamasis pramoginėje A.Tapino laidoje „Laikykitės ten“ ir kalbėdamas daug ir įvairiausiomis temomis padariau lapsus linguae – aptarinėjant gandus apie Prezidentei metamą kritiką, atsakydamas į klausimą suklydau ir vietoj to, kad mokėsi Leningrado universitete ir dirbo partinėje mokykloje, suplakiau viską (gandus ir faktus) į vieną vietą ir spontaniškai pasakiau, kad ji mokėsi KGB mokykloje.
Nuoširdžiai atsiprašau žiūrovų už savo išsiblaškymą.
Nei aš, nei Andrius Tapinas nesureikšminome to nei tada, nei bandau sureikšminti dabar. Tačiau matydamas, kad Janutienė mano lingvistinę klaidą gali paversti valstybinės reikšmės įvykiu – noriu, kad suprastumėt – tai tik apgailėtina Puteikio ir Janutienės rinkiminė kampanija.
Beje, jei yra nemačiusių mano filmo ir norinčių suprasti apie ką kalbu, kviečiu pamatyti filmą „Valstybės paslaptis” zmonescinema.lt platformoje.

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=272&v=UiFwekJGKWQ&feature=emb_logo

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=QdhZ9CY1748&feature=emb_logo

 

 

Paviešinus naujausią liudijimą Seime inicijuojamas prezidentės D.Grybauskaitės ir KGB ryšių tyrimas

 

„Taip, aš ten mokiausi“ – paklausta ar iš tiesų mokėsi KGB mokykloje žinomam režisieriui Donatui Ulvydui asmeninio pokalbio metu atsakė prezidentė Dalia Grybauskaitė kuomet jis apie prezidentę kūrė dokumentinį filmą „Valstybės paslaptis“. Šį faktą pats režisierius patvirtino lankydamasis A.Tapino laidoje „Laikykitės ten“.

 Šiandien Seime, specialiosios spaudos konferencijos metu Seimo narys, Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininkas N.Puteikis, jo pavaduotojas K.Krivickas ir Vilniaus skyriaus vadovė R.Janutienė visuomenei paskelbė ir paviešino filmuotus kadrus, kuriuose ir užfiksuotas režisieriaus liudijimas.

 Vaizdo įraše užfiksuota kaip žinomas režisierius Donatas Ulvydas atpasakoja asmeninio pokalbio su prezidente aplinkybes bei prisimena, kaip prieš keletą mėnesių jis prezidentės paprašė prieš filmavimo kamerą pakomentuoti „tulpių“ pašto skandalą, o ši tuomet atsakiusi, kad nėra ką čia daugiau komentuoti – „taip, tai mano elektroninio pašto adresas, ir nėra ką čia daugiau komentuoti“ – tuomet jam atsakė prezidentė D.Grybauskaitė.

 Tada režisierius pasiteiravo, o kaip ji pakomentuotų įtarimus, kad bendradarbiavo su KGB ir mokėsi KBG mokykloje – „taip, aš ten mokiausi ir čia irgi nėra ką daugiau komentuoti“ – tuomet esą nukirto D.Grybauskaitė.

 „Prezidento rinkimų įstatymas aiškiai įpareigoja kandidatus dar iki įregistravimo pateikti VRK duomenis apie savo mokslus SSRS ar buvusių sovietinių respublikų NKVD, NKGB, MGB, KGB mokyklose. Nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės, kai du kartus kandidatavo prezidento rinkimuose, prezidentė galimai padarė esminį Prezidento rinkimų įstatymų pažeidimą“ – sakė R.Janutienė.

„Šiandien pat inicijuosiu specialiosios tyrimų komisijos sudarymą Seime. Tyrimo tikslas nustatyti visas su šiuo naujausiu liudijimu susijusias aplinkybes ir įvertinti ar prezidentė D.Grybauskaitė iš tiesų mokėsi KGB mokykloje, jeigu taip – kokiais metais, kokiame mieste, ar ją baigė, ar vykdė KGB užduotis, kokias, kieno atžvilgiu ir tt? Ar nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės prezidentė padarė esminį rinkimų įstatymo pažeidimą? Liudyti Specialiajai Seimo komisijai bus kviečiama ir pati prezidentė D.Grybauskaitė ir jos prisipažinimą girdėję bei apie jį prabilę asmenys“ – sakė N.Puteikis

 Pats režisierius D.Ulvydas reaguodamas į spaudos konferencijos metu paskelbtą jo liudijimą savo „facebook“ profilyje ėmė išsisukinėti ir neigti savo paties pasakytus žodžius. Esą jis duodamas interviu A.Tapino laidoje suklydo ir susipainiojo tarp faktinės realybės ir gandų.

 Jeigu bus iškviesti liudyti Seimo komisijai tiek režisierius D.Ulvydas, tiek žurnalistas A.Tapinas, tiek pati prezidentė D.Grybauskaitė privalės atvykti ir atsakyti į visus klausimus žinodami, kad už melagingus parodymus jiems grės baudžiamoji atsakomybė.

 “Vakarų Europos demokratijos turi patirties tirti ir teisiškai vertinti jau baigusių kadenciją prezidentų nuslėptus nusikaltimus, nusižengimus, Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas nenumato senaties jo 3 str. reikalavimui. Todėl kreipdamiesi į Seimą, mes reikalaujame ištirti visas D.Grybauskaitės galimo mokymosi KGB mokykloje aplinkybes, apklausti D.Grybauskaitę, D.Ulvydą, kitus filmo kūrėjus, išreikalauti nemontuotą medžiagą, apklausti iki šiol apie galimą D.Grybauskaitės ryšį su užsienio specialiosiomis tarnybomis liudijusius asmenis, kreiptis į Lietuvos specialiąsias tarnybas ir į Konstitucinį teismą, kuris išaiškintų, kaip dera taikyti Prezidento įstatymo 3 str. normą. Prieš įstatymą visi Lietuvos piliečiai yra lygus. Jeigu D.Grybauskaitė pažeidė įstatymą ir neteisėtai kandidatavo į aukščiausią valstybės postą, tai turi būti teisiškai įvertinta.” – kalbėjo R.Janutienė.

 

Kaip žinia, dar 2016 m. kreipiausi į JAV Valstybės departamentą, prašymas informacijos, kodėl Lietuvos ambasados Vašingtone pirmoji sekretorė Dalia Grybauskaitė dar 1999 m. buvo deportuota iš JAV.

T.y. D.Grybauskaitei buvo nurodyta per 48 valandas palikti JAV teritoriją. Akivaizdu, kad D.Grybauskaitė padarė kažkokią nusikalstamą veiklą JAV, tačiau dažniausiai amerikiečiai deportuoja sovietų diplomatus dėl špionažo.

Akivaizdu ir tai, kad D.Grybauskaitė negalėjo šnipinėti Lietuvos naudai – kam šnipinėti draugišką Lietuvai valstybę, kuri pasistengė, kad Lietuva būtų priimta į NATO.

Todėl atsakymas lieka, matyt, vienintelis – D.Grybauskaitė buvo pagauta dirbanti rusų žvalgybai, ir jai nurodyta išsinešdinti iš JAV.

Kitas dalykas, kad po tokio demaskavimo ši informacija buvo nuslėpta, o Valstybės departamentas įslaptino visus duomenis apie tai, kodėl D.Grybauskaitė buvo deportuota.

Apie tai, kad D.Grybauskaitė buvo deportuota iš JAV, tylėjo ir tuometinis Užsienio reikalų ministras Povilas Gylys, ir Seimo pirmininkas V.Landsbergis, kurio bendradarbiavimas su KGB taip pat kelia vis mažiau abejonių. Tik po kelių metų V.Landsbergis nusprendė, kad „tebūnie Dalia Lietuvos dalia”, ir taip pasmerkė Lietuvos Respuliką dešimtmečiui teroro ir teisėsaugos savivalės”.

Tačiau iš šio atsakymo man aiškėja, kad pagauta dirbanti sovietams, D.Grybauskaitė greitai tapo „dvibuba agente”, ir ėmė dirbti JAV žvalgybai. Kitaip neįmanoma paaiškinti, kodėl visas šis incidentas buvo įslaptintas.

Tačiau dabar atrodo, kad JAV nurašė mūsų Dalią – nusprendė, kad 2021 m. bus galima išslaptinti dokumentus apie tai, ką tokio mūsų Dalytė pridirbo JAV dar gūdžiais 1999 m.

 

Pateikiame šį laišką:

 

Dear Drizius 

You previously contacted the Department of State’s FOIA Requester Service Center and requested an estimated date of completion (EDC) for your request, Case Control Number F-2016-10404.

 

It has been determined that the EDC for this request is 9/12/2021.  EDCs are estimates and are subject to change.  Please be advised that the Department takes its FOIA responsibilities seriously and is processing your request as quickly as possible.  If your request can be completed prior to the EDC, a response will be sent to you sooner.

 

If you have any concerns or questions regarding a FOIA-related matter, please contact the FOIA Requester Service Center (FRSC) at 202-261-8484 or send an e-mail to foiastatus@state.gov

 

You may also contact the Office of Government Information Services (OGIS) at the National Archives and Records Administration (NARA) to inquire about the FOIA mediation services they offer.  The contact information for OGIS is as follows:  Office of Government Information Services, National Archives and Records Administration, 8601 Adelphi Road-OGIS, College Park, Maryland 20740-6001, email address: ogis@nara.gov; telephone: (202) 741-5770; toll free number: 1-877-684-6448; facsimile: (202) 741-5769.

 

We appreciate your continued patience.

 

Sincerely,

Katrina M. Wood

U.S. Department of State

FOIA Requester Service Center

 

 

UNCLASSIFIED

 

Laiško vertimas:

Ponas Drižiau,

 

Jūs anksčiau kreipėtės į Valstybės departamentą su prašymu, remdamas Informacijos laisvės aktu, prašydamas informacijos apie bylą Nr.

Dabar nuspręsta, kad šio prašymo EDC (terminas) yra 9/12/2021. Pažymime, kad terminas gali keistis. Taip pat pažymime, kad Valstybės departamentas rimtai vertina tokias bylas ir stegiasi atsakyti kaip įmanoma greičiau. Jeigu pavyks įvykdyti šį prašymą anksčiau, tai atsakymą atsiųsime anksčiaus…

 Pasirašo:

Katrina M. Wood

U.S. Department of State

FOIA Requester Service Center

 Itin įdomu, kad laiško apačioje yra įrašas UNCLASSIFIED (išslaptinta)

 

 

Kaip žinia, LL redakcija birželio 6 d. gavome tokį laišką, kuris reikštų, kad Valstybės departamentas vis dėlto pateiks prašomus dokumentus:

 

Dear Aurimas Drizius,

 

This is in reference to your email below regarding the status of your FOIA case control number F-2016-10404. Your request is in process. You will be notified of the results of the Department’s search and review efforts in response to this request as soon as that information becomes available.

 

If you have any questions, please contact the FOIA Requester Service Center (FRSC) at (202) 261-8484, or fax us at (202) 261-8579 or send an e-mail to foiastatus@state.gov.

Sincerely,

 

U.S. Department of State

FOIA Requester Service Center

 

 

Official – Transitory

UNCLASSIFIED

 

From: FOIArequest <FOIArequest@state.gov>
Sent: Friday, June 7, 2019 7:00 AM
To: FOIA Status <FOIAStatus@state.gov>
Subject: FW:

 

bega

Tuo metu Dalia Grybauskaitė dirbo Lietuvos ambasadoje Vaišintone, ir jai buvo nurodyta per 24 valandas palikti JAV teritoriją.

Lietuvos specialiosioms tarnyboms signatas Z. Vaišvila buvo nurodęs ir faktą, kurį gali patvirtinti tuometinis Minstras Pirmininkas Gediminas Vagnorius ir tuometinis užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas, kad 1999 m. Lietuvos Vyriausybė buvo gavusi JAV Vyriausybės nurodymą per 24 valandas išsiųsti iš JAV antrąjį pagal rangą Lietuvos ambasados JAV asmenį Dalią Grybauskaitę.

Aišku ir tai, kad diplomatai iš JAV metami už vienintelią veiklą – šnipinėjimą priešiškoms valstybėms. Aišku ir tai, kad D.Grybauskaitė negalėjo šnipinėti draugiškos Lietuvai JAV, tačiau matyt šnipinėjo rusų naudai, turėdama Lietuvos diplomatės neliečiamybę, todėl ir buvo paprašyta neišdintis iš JAV

Dar 2016 m. rugpjūčio 23 d. gavau JAV Valstybės departamento atsakymą, kad mano prašymas priimtas, biurokratai pradėjo ieškoti mano prašomų dokumentų ir juos gavę man atsiųs:

 

FOIA

 

 

Beje, valstybės departamento atsiųstame laiške buvo aiškiai parašyta, ko ieškoti JAV valstybės archyvuise : „deportation of Lithuanian diplomat Dalia Grybauskaite” (Lietuvos diplomatės Dalios Grybauskaitės deporatcija)

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));