Bado akcijos organizatorius D.Šulcas : „Kai sušukome „Gėda Grybauskaitei, tą pačią dieną buvo duotas įsakymas mus išvaikyti“

Bado12

Bado12

D.Šulcas : „Kai sušukome „Gėda Grybauskaitei, tą pačią dieną buvo duotas įsakymas mus išvaikyti“

Aurimas Drižius

Sausio 31 d. Vilniaus apygardos administraciniame teisme buvo nagrinėjamas „Bado akcijos“ prie prezidentūros organizatoriaus Donato Šulco skundas dėl šios akcijos išvaikymo.

Kaip žinia, pernai rugsėjį prie prezidentūros, gavus Vilniaus savivaldybės leidimą, vyko Bado akciją „Už teisingumą Lietuvoje“, kurioje dalyvavo žmonės, praradę bet kokią viltį rasti teisingumą Lietuvoje. Prezidentė D.Grybauskaitė buvo jų paskutinė viltis, tačiau būtent prezidentės nurodymu ta bado akcija ir buvo išvaikyta. Taip mano jos organizatorius Donatas Šulcas.

Bado12

Donatas Šulcas ir Žilvinas Razminas puikiai supranta, kad kovoti su mafijinės valstybės teisėsauga beviltiška, tačiau vis tiek nepasiduoda

 

„Kai rugsėjo 12 d. mes nuėjome prie Nacionalinės Dailės galerijos, kur tuo metu vyko viso pasaulio Konstitucinių teismų pirmininkų kongresas, ir pamatėme ateinančią D.Grybauskaitę, kelis kartus sušukome „Gėda Grybauskaitei“, – LL pasakojo D.Šulcas, – iš karto po to supratome, kad kažkas bus – po dviejų dienų savivaldybė atšaukė tą leidimą. Tada ir nusprendėme nunešti į savivaldybę pranešimą, kad mes tęsiam bado akciją. Kita akcijos organizatorė Scholastika Katavičienė labai pyko, kad mes ėjome prie tos Dailės galerijos protestuoti, net drebėjo iš pykčio. Todėl jai nieko nesakėme, ir nuėjome į savivaldybę pranešti, kad akcija tęsiama“.

Nors Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė buvo išdavusi akcijos dalyviams neterminuotą leidimą šiai akcijai prie prezidentūros, tačiau kai Grybauskaitė išgirdo šūkius „Gėda Grybauskaitei“, savivaldybė iš karto pakeitė nuomonę – rugsėjo 14 d. policijai buvo išduotas nepasirašytas A.Vaitkunskienės įsakymas dėl akcijos sąlygų pakeitimo“. Šiuo įsakymu buvo nurodyta nakties metu išardyti palapines ir kitus statinius, tačiau nepaaiškinta, kur tuo metu turėjo dėtis ir ilsėtis akcijos dalyviai.

Beje, visai neaišku, ar A.Vaitkunskienė pasirašė šį įsakymą, nes policijai buvo perduotas tik skanuota ir nepasirašyta jo kopija. Iš karto po šios akcijos A.Vaikunskienė mero liberalo Šimašiaus pastangomis buvo išvaryta iš darbo – mes kėlėme versiją, kad tai vyko todėl, kad ji atsisakė paklusti R.Šimašiui ir pakeisti sąlygas.

isakymas20170914

Mat A.Vaiktunskienė negalėjo nežinoti Susirinkimų ir akcijų įstatymo reikalavimų, kurie nustato, kad tik policija, nustačiusi organizatorių vykdomus pažeidimus, gali nutraukti susirinkimą. Kadangi tokių pažeidimų užfiksuota nebuvo – priešingai, buvo daug provokacijų, į badautojų palapines naktimis nuolat lindo įkaušę asmenis, tačiau organizatoriai iš karto kviesdavosi policiją. 

„2017 07 28 išduotame savivaldybės leidime – įsakyme Nr. 30-1854 „ dėl Neterminuotos protesto ir bado akcijos prie Lietuvos respublikos Prezidentūros vykdymo“ nenurodytas akcijos terminas, o savivaldybė neturėjo mums kaip akcijos organizatoriams jokių pretenzijų, – pasakojo D.Šulcas, – mūsų dalyvių ir organizatorių atžvilgiu nebuvo surašytas nei vienas administracinės teisės pažeidimo protokolas, nebuvo nustatyta jokių pažeidimų. Tačiau savivaldybė savavališkai ir iš viso nepranešusi priėmė naują 2017 09 14 įsakymą, kuris trukdo minėtai akcijai, ir šio įsakymo man neįteikė“.

Tačiau tos pačios rugsėjo 14 d. naktį prasidėjo represijos – po vidurnakčio atvažiavę policininkai trukdė akcijos dalyviams miegoti, reikalavo nešdintis su palapinėmis iš Daukanto aikštės

„Šiame nepasirašytame A.Vaitkunskienės įsakyme nurodyta, jog negalima statyti palapinių, plakatų, savavališkai nurodyta, jog akcijos laikas yra rugsėjo 14-21 dienomis nuo 8 iki 22 valandos, nors aš dėl kitos akcijos- ir dar terminuotos- nesikreipiau, – pasakojo D.Šulcas, – nes  mūsų terminas yra neterminuotas – iki bus įvykdyti reikalavimai. Šiuo metu Seimo narių grupė (jai vadovauja Seimo nariai Gražulis ir Skardžius) jau renka parašus ant mūsų Bado akcijos iniciatyvinės grupės paruoštų projektų – dėl LR CPK 56, 80, 306 str. pakeitimo projekto, todėl yra tikimybė, kad Bado akciją baigsime, bet ne tokiu būdu,. Kaip sugalvojo savivaldybė  faktiškai klastodama dokumentus“.

Beje, kai tik gavo Vaitkunskienės įsakymą, D.Šulcas jį iš karto apskundė Vilniaus apskrities administraciniam teismui, ir pareikalavo jį sustabdyti, kol nebus išnagrinėtas pačios bado akcijos leidimo teisėtumas. Įstatymas numato, kad kol skundžiamas teisės aktas yra svarstomas teisme, tol jis galioja.

Šio teismo teisėjas A.Kaminskas nusprendė, kad „viskas teisėta”, ir kad nieko stabdyti nereikia. O byla dėl pačio bado akcijos teisėtumo dar neišnagrinėta – D.Šulcas bandė nušalinti jo skundą nagrinėjusį teisėją A.Kaminską. 

Tačiau praeitame posėdyje teisėjas A.Kaminskas nuėjo savo nušalinimą nagrinėti kartu su kitomis kolegijos narėmis teisėjomis Vainiene ir Rasiukevičiene, ir žinoma, nusišalinti atsisakė. 

Sausio 31 d. posėdyje D.Šulco skundą vėl nagrinėjo šio teismo teisėjų Arūno Kaminsko, Vainienės ir Rasiukevičienės kolegija. Prieš tai vykusiame posėdyje D.Šulcas pareiškė nušalinimą A.Kaminskui, ir teisėjo nušalinimą sprendė visi trys teisėjai, įšėję iš posėdžių salės. A.Kaminsko, žinoma, nenušalino, tad dabar D.Šulcas paskelbė nušalinimą visai kolegijai. 

Pastarosios nušalinimą spręs administracinio teismo pirmininkas

Facebook komentarai
});}(jQuery));