D. Mockaus likimas: ar ryšis sprukti iš Lietuvos?

D. Mockaus likimas: ar ryšis sprukti iš Lietuvos? 

 

Koncerno „MG Baltic“ vadovo Dariaus Mockaus pavardė pastaruoju metu – viena dažniausiai linksniuojamų viešojoje erdvėje. Tiesa, ne iš gerosios pusės. Politikų atliktas tyrimas ir Lietuvos saugumiečių surinkti pokalbiai rodo, kad D. Mockus ir jo bendražygiai galimai darė įtaką šalies politiniams procesams. Kaip toliau elgsis pats D. Mockus?

 

„MG Baltic“ vadovas tikrai nėra vienintelis Lietuvos verslininkas ar politikas, kurio reputaciją sutepė galimi įtarimai. Kai kurie iš žinomų Lietuvos žmonių įsivėlę į nemalonumus nutarė sprukti iš šalies. Kokią taktiką pasirinks įtarimų prislėgtas D. Mockus? „Betsafe“ lažybų ekspertai siūlo spėti tolimesnį verslininko kelią. Prognozuojama, kad yra 10 proc. tikimybė, jog nemalonumų užgriūtas koncerno vadovas iki 2019 metų pradžios ilgiau nei keturioms savaitėms paspruks iš Lietuvos.

 

Kaip rodo istorija, ne vienas įtarimų prislėgtas žinomas Lietuvos žmogus pasirinko bėgimą ir spruko iš Lietuvos. Šioje skandalingoje istorijoje taškai dar toli gražu nėra sudėti, tačiau daugeliui išties įdomu, kokia taktika šį kartą bus pasirinkta ir ką darys D. Mockus.

 

Verslininkų ar politikų pabėgimas iš Lietuvos – labiau taisyklė nei išimtis. Dar 1997-aisiais iš šalies spruko Lietuvos valstybinio komercinio banko tarybos pirmininkas ir koncerno EBSW įkūrėjas Gintaras Petrikas. Jis kaltintas turto iššvaistymu. JAV verslininkas buvo sučiuptas tik 2004-aisias, o po trejų metų pargabentas į Lietuvą. Į laisvę jis išėjo 2013-ais metais.

 

Bėgti yra tekę ir Artūrui Zuokui. 2004-aisiais tuometinis Vilniaus meras pats pranešė pasitraukęs į Lenkiją, maždaug tuo metu, kai STT atliko duomenų poėmius jo partijos būstinėje. Tuomet A. Zuokas aiškino žinantis, kad pareigūnai ketina jį sulaikyti, nors tam esą nėra pagrindo. Tiesa, kilus skandalui dėl STT veiksmų, tuometinis Vilniaus meras sugrįžo į šalį.

 

Nuo teisėsaugos pabėgo ir liūdnai pagarsėjęs verslininkas Vladimiras Romanovas. Tiesa, slapstymusi tai sunku pavadinti. Ne paslaptis, kad verslininkas gyvena Rusijoje ir net pasirodo viešai.  Turto iššvaistymu kaltinamas V. Romanovas Lietuvoje nesirodo nuo 2013 metų, kai buvo areštuotas jo turtas.

 

Tik prieš kelis mėnesius JAV sulaikyta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė. Iš Lietuvos bėglė spruko 2013-aisiais, prokurorai ją įtarią pažeidus 13 baudžiamojo kodekso straipsnių.

 

Koks likimas laukia nemalonumų užgriūtam D. Mockui – kol kas neaišku. Verslininkas yra antras turtingiausias Lietuvos žmogus. Jis ne kartą rinktas tarp įtakingiausių Lietuvos žmonių.

 

 

 

Leonas Kondrašovas

Facebook komentarai
});}(jQuery));