D. Grybauskaitės teiginiai apie miško brolius-partizanus nėra niekintantys, jos moksliniame darbe konstatuojama tiesa

D. Grybauskaitės teiginiai apie miško brolius-partizanus nėra niekintantys, jos moksliniame darbe konstatuojama tiesa

 

 
Paskelbta: 2019-02-01 08:51 Autorius: ekspertai.eu
screen shot 2019 02 01 at 08 48 01
Prezidentė D. Grybauskaitė ir Generalinis prokuroras E. Pašilis. Nuotr. prezidentas.lt

Kaip jau buvo skelbta, ekspertai.eu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo Lietuvos partizanų dergimo.

Buvo prašoma įvertinti socialinių mokslų daktarės Dalios Grybauskaitės teiginius, kuriuos Lietuvos mokslo taryba patvirtino dar 1993 m.

Kaip žinoma, ne kokioje nors sufantazuotoje novelėje, o savo moksliniame darbe D. Grybauskaitė, dabartinė Lietuvos prezidentė, yra konstatavus, kad darbo klasės priešai, t. y. į miškus įšėję partizanai – Laisvės kovotojai socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu, o ilga klasių kova Lietuvoje buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio.

Apie tai plačiau prokurorai buvo informuoti publikacijoje „Prokurorų prašoma įvertinti niekinamą prezidentės D. Grybauskaitės ir LMT požiūrį į partizanus“.

Prokuratūra savo sausio 31 d. atsiųstame atsakyme informavo neįžvelgusi nieko šmeižikiškai nusikalstamo apie pokario Lietuvos partizanus, kitaip dar vadinamus miško broliais, dėl ko reikėtų pradėti ikiteisminį tyrimą.

Tad po Generalinės prokuratūros atsakymo galima konstatuoti – socialinių mokslų daktarės, dabartinės prezidentės Dalios Grybauskaitės moksliniame darbe išdėstyti teiginiai, kuriuos 1993 m. patvirtino ir Lietuvos mokslo taryba, yra teisingi.

Taigi, klasės (turima omenyje darbo klasė) priešai (miško broliai-partizanai) socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu.
    
D. Grybauskaitės moksliniame darbe yra viešinama tiksli statistika, kad nuo klasės priešų (miško brolių-partizanų-Laisvės kovotojų) rankos paskutiniais metais žuvo virš 13 tūkst. žmonių.

Taip pat dar kartą patvirtintas D. Grybauskaitės minimas faktas, kad tokia ilga klasių kova, kurios metu buvo nužudyti tūkstančiai žmonių, Lietuvoje buvo kurstoma remiantis radiopropaganda bei tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio.

Keli susiję:

Prokurorų prašoma įvertinti niekinamą prezidentės D. Grybauskaitės ir LMT požiūrį į partizanus

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio   

1993 m. Lietuvos mokslo taryba išdavė D. Grybauskaitei socialinių mokslų daktaro diplomą  

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));