D.Grybauskaitės ir R.Šimašiaus įsakymas – bet kokiomis priemonėmis iš Daukanto aikštės „iškrapštyti” badautojus

Kazimieras Juraitis

{youtube}zWPM7Z729NM{/youtube}

 

Vilniaus m. savivaldybė nusprendė iš Daukanto aikštės „iškrapštyti” badautojus. Dar galiojant senam akcijos leidimui – išrašytas kitas įsakymas, naikinantis pirmąjį, bet  neįteiktas akcijos organizatoriams. Naujo įsakymo esmė – naktimis palapinės turi būti nuardytos, o dienomis gali stovėti. Priedo pasirinkta taktika – išvarginti akcijos dalyvius naktiniais policijos vizitais, keliant įmigusius žmones iš guolių ir išrašant jiems baudas už „naujosios tvarkos” pažeidimą. Šviežias įsakymas pasirašytinai įteiktas tik rugsėjo 15 d. po 10 val. ryto, o naktį į tą rytą jau išrašyta 70 eurų bauda už pažeidimą.

Tiek Prezidentūros apsaugos darbuotojai, tiek policija elgiasi mandagiai ir  su badautojais kolkas stengiasi į konfliktus nesivelti. 

Vienas iš protesto – bado akcijos organizatorių D.Šulcas mano, jog toks savivaldybės elgesys – provokacija. 

Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila jam antrina ir kviečia Prezidentę sudaryti darbo grupę iš Prezidentūros kanceliarijos priimamojo ir akcijos organizatorių bei dalyvių. Ši darbo grupė galėtų priimti piliečių nusiskundimus dėl teisėtvarkos pažeidimų, dėl ko ir susirinko protestuotojai. Taip esą teisėtvarkos pareigūnams galėtų būti parodytas pavyzdys, kad į piliečių skundus reikia reaguoti, ir atstatytas žmonių pasitikėjimas savo valstybe.

Facebook komentarai
});}(jQuery));