D.Grybauskaitės atsakymas – socialdemokratai kelia klausimą dėl apkaltos R. Karbauskiu

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai kelia klausimą dėl apkaltos R. Karbauskiui“

2018 m. gegužės 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nustačius, kad Seimo narys Ramūnas Karbauskis 5 kartą pažeidžia Viešų ir privačių interesų derinimo įstatymą – Seimo socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija kelia klausimą dėl apkaltos R. Karbauskiui.

 

„Tariamės su kitais Seimo nariais, opozicijos frakcijų vadovais dėl bendros pozicijos. Juk jeigu vieną kartą nedeklaruotų – galima suprasti – gal pamiršo, neapsižiūrėjo. O dabar, kai žiniasklaida pakedena R. Karbauskio turtų reikalus, tuomet pavėluotai deklaruojama. R. Karbauskiui tai jau tapo sistema, o gal būt piktybiškai vengia deklaruoti interesus. Kam tuomet tas įstatymas, jeigu parlamentaras demonstratyviai jį ignoruoja?“ – sako Seimo LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

 

VTEK tyrimo duomenys rodo, kad politikas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu nustatyta tvarka per 30 kalendorinių dienų terminą nedeklaravo keturių sandorių. Du iš jų – vieną pinigų dovanojimo sūnui ir vieną akcijų pirkimo iš UAB „Agrokoncernas“ – R. Karbauskis privalėjo deklaruoti iš karto, kai tapo Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariu 2015 m. Kitus du pinigų dovanojimo sandorius sūnums politikas sudarė jau eidamas Seimo nario pareigas – pernai lapkritį, – tačiau deklaravo tik šiemet sausį.

 

Pasak VTEK, Seimo nariams yra taikomi aukštesni veiklos skaidrumo ir atsakomybės standartai, nei paprastiems valstybės pareigūnams ar tarnautojams. Visuomenė turi pagrįstų ir teisėtų lūkesčių, kad Seimo nariai veikia laikydamiesi aukštesnių moralės ir tarnybinės etikos principų.

Facebook komentarai
});}(jQuery));