D.Grybauskaitė ir A.Kubilius nebeišsisuks – „valstiečiai“ rengs naują tyrimą dėl jų nusikaltimų tyrimo

„Valstiečiai“ rengs naują tyrimą dėl politikos ir verslo ryšių

Nepaisant visų prezidentūros, konservatorių ir spec. tarnybų pastangų suskaldyti „valstiečius”, jie liko vieningi -Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija nusprendė atlikti naują tyrimą dėl politikos ir verslo ryšių, pratęsiant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) darbą.

 

„Frakcija pritarė projektui ir planuoja, kad nutarimo projektas bus įregistruotas šioje sesijoje, o balsuojama bus pirmame posėdyje naujos sesijos“, – po frakcijos posėdžio penktadienį žurnalistams sakė LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ vadovo, klausimai dar formuluojami, o paprašytas konkrečiai įvardyti būsimo tyrimo epizodus, minėjo automobilių prekybos, nekilnojamojo turto plėtros ir energetikos įmones vienijančią „Modus grupę“. Jos protegavimu „valstiečių“ lyderis apkaltino buvusį premjerą konservatorių Andrių Kubilių.

 

„Į daugelį klausimų nebuvo atsakyta, nes nebuvo ir užduoties tokios. Daugelis dalykų buvo nepaliesti tame tyrime, ir „Modus“ grupės klausimai, energetikos klausimai“, – sakė „valstiečių“ vadovai.

 

Anot R. Karbauskio, naujam tyrimui pritarė visi frakcijos nariai, trys tik susilaikė.

 

Prieš tyrimą kategoriškai pasisakantys „valstiečių“ frakcijos nariai NSGK vadovas Vytautas Bakas ir Justas Džiugelis dar iki balsavimo paliko frakcijos posėdį.

Pats NGSK pirminkas V.Bakas pareiškė, kad toks tyrimas yra „beprasmis”. Dar šią savaitė V.Bakas pradėjo savo asmeninė rinkimų kampaniją Dzūkiojoje, pristatydamas neva „drąsiausią tyrimą” apie „GM Baltc” veiklą. Tik bėda, kad Alytuje į susitikimą atėję dzūkai išjuokė V.Baką – kodėl pastarasis savo „drąsiausiame tyrime” nuslėpė Dalios Grybauskaitės ir Andriaus Kubiliaus vaidmenį.

Tik V.Bakas ir kitas frakcijos narys J.Džiugelis, su LŽVS sarašu patekęs į Seimą,  „nubyrėjo”, atvirai parodydami, kad palaiko konservatorius.

J. Džiugelis sakė nepalaikantis šio tyrimo ir jį tiesiai pavadino „konservatorių skandinimo planu“, kuriame jis nenori dalyvauti.

 

„Frakcijos seniūnas turi pasiūlymą pagalvoti, kas jam svarbiau: ar asmeniniai interesai susidoroti su prezidente, konservatoriais ir visais kitais, ar išsaugoti frakcijos vienybę, nes yra kolegos, kurie tam priešinasi. Tegu Ramūnas tai deda ant svarstyklių ir sveria“, – žurnalistams sakė J. Džiugelis.

Pats Džiugelis grasino suskaldyti valstiečių frakciją ir taip padėti konservatoriams išvengti atsakomybės už „Independence”, „Mažeikių naftos”, „Snoro” banko užgrobimo aferas.

„Tikrai yra ne vienas žmogus, kas ir buvo pasakyta frakcijos posėdyje. Gali susiformuoti frakcija. Pažiūrėsime, ar mes eisime tuo keliu, ar ne, mes dar nuspręsime, bet toks skaičius žmonių yra“, – sakė J. Džiugelis.

Į klausimą, ar ketina trauktis iš frakcijos, parlamentaras atsakė, kad „dabar yra savaitgalis, Ramūnas turi laiko pagalvoti“.

 

R. Karbauskis teigė „nenorintis komentuoti J. Džiugelio fantazijų“, o galimo frakcijos narų pasitraukimo sakė nesureikšminantis.

 

„Vieno ar dviejų žmonių pasitraukimas iš frakcijos, jei tai galima vadinti atskilimu, vadinkime atskilimu, bet man keista, kai atskilimu vadinama kelių procentų Seimo narių veiksmas“, – sakė LVŽS vadovas.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));