D.Grybauskaitė apdovanojo kriminalinę struktūrą už ištikimybę

Jie mėgsta vienas kitą apdovanoti

 

 
Paskelbta: 2019-01-16 11:41 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentę apdovanojo jos nuolankus statytinis. Nuotr. prezidentas.lt
Prezidentę apdovanojo jos nuolankus statytinis. Nuotr. prezidentas.lt

Kaip žinoma, Generalinė prokuratūra yra vienas svarbiausių nusikalstamo kriminalinio pasaulio įrankių, užtikrinančių absoliutų neteisingumą ir spartų Lietuvos parceliavimą. Milžiniška emigracija, didžiulis skurdas bei galybė kitų negerovių – pagrindinis šiam kriminaliniam pasauliui tarnaujančių veikėjų pasiekimas.

Susipažinkime su naujausiu Prezidentūros pranešimu visuomenei.

„Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, minint prokuratūros įsteigimo 100 metų sukaktį, jubiliejinėje konferencijoje apdovanota prokuroro garbės  ženklu „Už ypatingus nuopelnus“. 

Apdovanojimas Prezidentei skirtas už nuopelnus prokuratūros sistemai ir teisinio reguliavimo iniciatyvas, paskatinusias sistemos pokyčius stiprinant prokuroro statuso nepriklausomumą. 

Šalies vadovė abi kadencijas daug dėmesio skyrė teisėsaugos institucijų pertvarkai. Per šį laiką įvyko prokuratūros reforma, buvo sumažintas vadovaujančių prokurorų skaičius, sustiprinti ekonominių, korupcinių nusikalstamų veikų tyrimai. 

Sekant teismų sistemos pavyzdžiu taip pat sugriežtintos prokurorų atrankos, karjeros, tarnybos vertinimo, atsakomybės procedūros. Tai sudarė prielaidas formuoti tokį prokurorų korpusą, kuris leido prokuratūrai efektyviai siekti keliamų tikslų ir atkurti visuomenės pasitikėjimą, kuris nuosekliai didėja jau beveik dešimt metų. 

Prezidentės įstatymų iniciatyvos suteikė prokurorams naujų teisinių instrumentų ginti žmogaus teises ir viešąjį interesą, saugoti valstybę nuo priešiškų jėgų. Priimti įstatymai sugriežtino baudžiamąją atsakomybę už korupcinius ir stambius finansinius nusikaltimus, sudaryta galimybė už akių teisti didelę žalą padariusius asmenis. 

Prezidentė, dėkodama už apdovanojimą, sakė, kad prokuratūra yra teisingame kelyje ir turi saugoti savo nepriklausomumą, drąsiai priimti naujausius iššūkius, išsaugant nekintančias teisingumo vertybes“, – skelbiama Prezidentūros pranešime.

Šaltinisprezidentas.lt

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));