Covid-19 turi užcementuoti konservatorių valdžią amžiams

rezimas

rezimas

Covid-19 turi užcementuoti konservatorių valdžią amžiams

Vyriausybė klastoja covid-19 statistiką, kad išvengti atsakomybės už tūkstančius mirusių „nugydytų“ žmonių

Aurimas Drižius

Statistikos departamentas kasdien pateikia išpūstus duomenis apie sergančius covid-19 vien tam, kad galėtų pateisinti Seimo bandymus prastumti įstatymą, pagal kurį tūkstančiai pernai mirusių ar patyrusių sunkias ligas žmonių negalėtų siekti kompensacijos arba prašyti patraukti atsakingus „medikus“ atsakomybėn. O Seimas skuba pakeisti Seimo ir prezidento rinkimų įstatymus taip, kad Lietuvą per mažių amžius valdytų Landsbergių klano gaujelė – konservatoriai neslepia, kad įstatymus reikia pakeisti, kol veikia karantinas, nes kitais metais – savivaldos rinkimai.

Negana to, šis Seimo narės konservatorės Jurgitos Sėjonienės parengtas įstatymas turėtų veikti ir atgaline data – taigi, ne mažiau kaip keli tūkstančiai žmonių, kurie mirė pernai vien todėl, kad laiku negavo reikiamos pagalbos, negalės nei siekti žalos atlyginimo, nei kaltųjų persekiojimo. Kaip žinia, buvusio „valstiečių“ sveikatos reikalų ministro Verygos nurodymu pernai buvo labai apribota sveikatos priežiūros centrų veiklą – žmonės elementarios pagalbos negalėjo sulaukti mėnesiais.

Pati J.Sėjonienė nelabai ir slepia savo sumanymo   motyvų : „Žinau konkretų atvejį, kai pacientas kelis kartus kreipėsi į priėmimo skyrių ir nebuvo adekvačiai sureaguota, kaip žinia, ir planinės paslaugos, tyrimai buvo apriboti, taigi, neįvertinus būklės teko žmogui koją amputuoti“, – pasakojo J. Sejonienė.

Visą straipsnį galite rasti

https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/siulo-medikus-pandemijos-metu-atleisti-nuo-baudziamosios-atsakomybes-mato-daugiau-riziku-nei-naudos-n1082383

„Sėjonienė pati pripažįsta, kad žmogų gydė tas, kas neturi teisės gydyti, tie pacientai dėl tokio gydymo smarkia nukentėjo – šiuo atveju reikėjo žmogui koją nupjauti, tai neigi dabar trauksi atsakomybėn tuos, kurie kalti, – laidoje „Paskutinė instancija” stebisi teisininkas Kęstutis Skrebys, – mano galva, tai yra tiesiog bakchanalija“.

Rūta janutienė kalbėjosi su K.Skrebiu:

 • Noriu pasakyti, kad šiandien jau 141-ojo karantino režimo diena
 • Pirmas dalykas, kas man krito į akis, tai politinės naujienos ir valdančios daugumos. Buvo pranešta, kad konservatorių partijoje klestės demokratija ir 16 partijos narių buvo iškelti vietoj Gabriuko į pirmininkus. Tačiau iškilus grėsmei, visi atsiėmė savo kandidatūras. Ar ten visada buvo taip?
 • Taip, tas klano vadovavimas buvo visada ir nesikeitė. Tiesa, šiek tiek keitėsi padėtis, nes daug žmonių išėjo iš Tėvynės sąjungos. Iš pirmos partijos valdybos, ten neliko nė vieno žmogaus. Nuo to laiko konservatorių partija nudreifavo nuo konservatyvios jėgos į leftistinę liberalų šutvę, aš taip pasakyčiau.
 • Itin ironiška, kad krikščionių demokratų vertybes deklaruojanti partija stumia Stambulo konvenciją, prie kurią labai aiškiai pasisakė Katalikų bažnyčia. Jiems pasakė – arba Matuko reforma, kuri yra pagrindinė šios landsberginės kompanijos idėja, ir liberalai ją paremia, nes tikslas vienas – kaip išlaikyti valdžią savo rankose, apeinant rinkėjų valią. Nes konservatoriai viską numatę – ir pakeisti Seimo rinkimų įstatymą, kad vienmandatėse nereikėtų kovoti su asmenybėmis. Sugalvota, kad galėtų būti renkami tik „sąrašininiai“. Žodžiu, konservatoriai visko prisigalvoja, kad išlikti valdžioje amžinai. Na, o liberalai sako, kad jeigu konservatoriai nebalsuoja už vienos lyties šeimų įteisinimą ir Stambulo konvekciją, tai mes nebalsuoja už Matuko reformą. Atrodo, kad dėl to Šimonytei „važiuoja stogas“. Kitas dalykas, kad Eligijus Masiulis rengiamas išteisinimui ir tai rodo, kad jis pasakė kalbą teisme, kad neva tai, kad Kurlianskis pripažino, kad finansavo jo partiją per Masiulį, ir tai neprieštarauja Masiulio versijai, kad jis skolinosi iš Kurlianskio kažkokiems namams Nidoje pirkti.  Masiulis pripažino, kad buvo finansuojamas kaip politikas, t.y. paėmė kyšį, tačiau kartu sako, kad tai visiškai legalu. O tai, kad teismas rengiasi Masiulį išteisinti, rodo ir tai, kad teismas jam nuėmė visus apribojimus, net apribojimą išvažiuoti. Nors kaltinimai Masiuliui tokie rimti, kad jam matyt dažnai kyla noras dingti iš šios šalies į kokią nors Moldovą. Kaip jūs, kaip teisininkai, vertinate tokį faktą?
 • Pagal tai, kas yra paskelbta viešoje erdvėje, manau, kad tai normali gynybinė pozicija. Ir jeigu Masiulis cituojamas teisingai, tai jis pasakė subtiliai ir gal būt ne visai taip, kaip jūs pasakėte. Masiulis suprato, kad jis skolinosi pinigus, tačiau Kurlianskis parodomas kaip atpirkimo ožis arba visiškas nesusipratėlis. Nes Masiulis sako, kad „aš skolinausi iš jo kaip iš fizinio asmens savo verslui“, tačiau Kurlianskis suprato, kad jis skolina ne Masiuliui, tačiau moka pinigus partijai. Aš nežinau, ar su tokia traktuote sutiks ponas Kurlianskis, tačiau Masiulis nuo savęs tą kaltę labai gražiai nustumia – jis neva skolinosi kaip fizinis asmuo, o šis suprato, kad perka partiją. Tai kas čia per daiktas? Ar Masiulis galvojo, kad jis nebuvo paperkamas, o Kurlianskis suprato, kad papirkinėja Masiulį. Ar Masiulis, sakydamas, kad Kurliankis jį papirkinėjo, stumia jį į papirkinėtoje statusą, taip reikia suprasti?
 • Tai, kad liberalai yra valdžioje, o Masiulis nešė partijai pinigus, ar tai nereiškia, kad Kurliankis bus nuteistas, o Masiulis išteisintas? Pagal tai, kaip sudėliojo Masiulis, tai jį reikia išteisinti, o Kurlianskį nuteisti? Nes už norą papirkti yra numatyta atsakomybė, o Masiulis to nesuprato, pinigus paėmė, ir dar pasodins tą, kuris davė kyšį?
 • Niekas nežino, kaip čia bus, mes tą pamatysime, tačiau tai, kas vyksta, manęs jau niekas nebestebina.
 • Atkreipiau dėmesį, kad nuo korona viruso paskiepyti senelių namų gyventojai vėliau masiškai užsikrėtė šiuo virusu. Paskui Lingienė paaiškino, kad nė vienas užsikrėtęs žmogus jokių viruso simptomų nejaučia. Tai kaip čia yra su terminais – jau profesorius Vaitkus yra sakęs, kad terminas besimptomis ligonis yra politinė sąvoka, o ne medicininė. Matome, kad valdžia vėl susipainiojo – sergančių skaičių skaičiuoja pagal PRG tęstą, nors absoliuti dauguma sergančių nejaučia jokių ligos simptomų?
 • Paaiškinti nepaaiškinamus dalykus sunku, galima tik įsivaizduoti, ką tie žmonės, pasakydami vieną ar kitą dalyką, turėjo galvoje. Ta sąvoka besimptomis ligonis yra grynai politinė, tai nėra medicininis terminas, ir tai labai aiškiai pasakė profesorius Vaitkus.  Medicinos profesoriumi aš esu linkęs tikėti.
 • Nes liga nustatoma pagal jos simptomus, o kaip ji nustatoma, jeigu nėra jokių simptomų? Kaip tai suderinama? Nes man tai galvoje netelpa.
 • Nelabai jie ir derina tų dalykų. Nes tas vyriausybės nutarimas dėl kaukių lauke dėvėjimo, tai būtų smagu, kad toks nutarimas būtų priimtas. Bet šiuo metu yra leidimas nenešioti kaukių lauke tik tada, jeigu esi vienišas ir per du metrus nėra nė vieno žmogaus. O Vilniaus centre dienos metu policija jus pilnai gali nubausti, nes prasilenksite su kitais žmonėmis. Žodžiu, tai tebuvo kauliukas visuomenei, nes iš tikrųjų tokio nutarimo nėra. Galvojau, gal Bilotaitė duos komandą policijai taip nesiautėti ir nebausti žmonių viduryje miško. Apie besiptominį režimą : jeigu mes pažiūrėsime, ką kiekvieną dieną skelbia Statistikos departamentas, tai ten apskritai protu nesuvokiama. Šis departamentas teigia, kad pernai nuo covid-19 mirė 6 tūkst. žmonių, o Higienos institutas, kuris atsakingas už mirčių registrą, tai ten matome, kad nuo kovido mirė 3 tūkst. žmonių. Įstatymas numato, kad mirusiųjų registrą tvarko Higienos institutas. O Statistikos departamento dvigubai didesnis nurodomas skaičius tėra tik pranešimas internete, ir nieko  Anksčiau Statistikos departamentas skelbdavo, kiek susirgo ir kiek mirė, o dabar jų skelbimas yra unikalus – jie skelbia tris skirtingus skaičius mirusiųjų su covidu, todėl aš sakau, kad ta statistika labai įdomi ir ta statistika labai keista
 • Kokia yra prasmė šios covid statistikos skelbimas? Suprasčiau, kad būtų skelbiama statistika žmonių, kurie mirė su covid virusu – tada būtų aišku, kiek žmonių, patekę į ligonines dėl kitų ligų, šiuo virusu ten užsikrėtė. Kokia prasmė pūsti šiuos skaičius, išskyrus tai, kad laikyti žmones uždarytus? Tol, kol Seimas priims partnerystės įstatymą, pakeis Seimo rinkimų įstatymą, priims Stambulo konvenciją. Kokia kita, politinė prasmė klastoti šiuos duomenis?
 • Ta prasmė paprasta – visa šis bakchanalija, kuri dabar vyksta, turi turėti gilias priežastys. Vienoje laidoje jau išanalizavome Sėjonienės pateiktą įstatymą, kaip padėti medikams išvengti atsakomybės (pagal šį įstatymą visi medikai atleisti nuo atsakomybės už netyčinį nužudymą ar sužalojimą) – šis projektas pateiktas kartus su suklastota statistika apie covid-16 sergančių skaičių. Tačiau ši klastotė sausio mėnesį buvo demaskuota ir sumažinta kelis kartus. Sėjonienė remiasi suklastota statistika ir sako, kad reikia atleisti visus valstybės tarnautojus nuo atsakomybės, nes neva ekstremali situacija. Sėjonienė siūlo šį įstatymą taikyti atbuline data, nes buvo apribotos sveikatos paslaugos, ir dėl to labai daug žmonių mirė arba patyrė sunkius sužalojimus. Pvz., žmogui teko amputuoti koją, nes laiku nesuteikta reikiama sveikatos pagalba. Sėjonienė atvirai rašo, kad „mes buvome užsiėmę“, nesuteikėme pagalbos, nupjovėme koją. Ir ką – jis dabar bandys paduoti mus į teismą? Dar to betrūko. Dedame tašką, ir istorija baigėsi – koją nupjovėm, nes buvome užsiėmę, ir niekas tegul nesiaiškina. Dėl to ir reikalinga ta suklastota statistika ir manipuliacija skaičiais, kad pateisinti tokius atvejus. O tokių atvejų yra daug, nes tai sako pati Sėjonienė.  Mes jau išsamiai aptarinėjome ministro Dulkio įsakymą, kuriuo leidžiama bet kam gydyti pačius sunkiausius ligonius. Tai pripažįsta ir pati Sėjonienė – kad ligonius gydė tie, kas neturėjo tam teisės, ir ligoniams nutiko kažkas negero. Ta Sėjonienė ir dėsto atviru tekstu.
 • Ekonomistas Mauricas nurodė, kad ekonomika stoja, nes bedarbių skaičius jau pasiekė 17 proc. Tokių skaičių Lietuvoje niekada nebuvo? Mauricas suabejojo griežčiausias ir ilgiausiais karantinais pasaulyje. Profesorius Adas Dalinskas dar spalį sakė, kad tos vyriausybės priemonės dėl karantino neveiks, nes karantinas turi būti vykdomas ten, kur jis plinta ir yra pavojingas – pvz., senelių namuose.
 • Daktaras Dalinskas yra šio srities specialistas, imunologas, ir jis tai gali teigti. O dabar reikia pažiūrėti, kokie ekspertai buvo toje vyriausybės sudarytoje ekspertų grupėje, ir kokios srities jie yra specialistai. Garsiausiai karantino šaukėsi tie, kurie su epidemiologija neturi nieko bendro. Prof. Dalinskas tai aiškiai ir sakė, kad karantinas yra būdas izoliuoti sergantį, o ne sveiką žmogų. O Lietuvoje viskas daroma priešingai, nei likusiame pasaulyje. Mes izoliavome sveikus žmonės, kad jie negalėtų pakvėpuoti grynų oru. O koks nors piktas policininkas jums gali išrašyti baudą už tai, kad jūs, neišlipę iš mašinos, platinote virusą, nuvažiavę į kitą rajoną.
 • Tas karantinas galios ir kovo 11 d., kad žmonės negalėtų susirinkti prie Lietuvos „širdies“, ir jai pasakyti, ką jie galvoja. Tai padaryta specialiai, kad žmonės neatvažiuotų protestuoti prie Seimo. Ar tai reiškia, kad pasibaigus karantinui, žmonės pasijus, kad jie gyvena visai kitoje šalyje? Dabar pradedama nauja vadinamoji Matuko reforma. Tai yra Seimo narys Matas Maldeikis laišku kreipėsi prezidentą.
 • Labai ironiška, kad žmogus visiškai nesupranta, kaip veikia valstybė – M.Maldeikis rašo, kad pvz., „toks prezidento veikimas nėra numatytas Seimo statute“. Būtų labai keista, jeigu prezidento veikla būtų aprašyta Seimo statute. Prezidentas veikia pagal Konstituciją ir prezidento įstatymą. Matukas dar sako, kad „prezidento dalyvavimas Europos valdovų susitikime yra neteisinių pagrindų susiklosčiusios praktikos pavyzdys“.  Matukas siūlo, kad į šiuos susitikimus važiuotų rinkimus laimėjusios partijos premjeras, kurį kartais galėtų pavaduoti prezidentas. Kitaip sakant, Maldeikis siūlo, kad šalies premjerą pavaduotų prezidentas. Ir prideda, kad prezidentas veiktų Seimo suteikto mandato rėmuose. Sakyčiau, tai naujas požiūris.
 • Priminčiau, kad Matukas pateko per konservatorių partijos sąrašą, ir jis dabar aiškina prezidentui, kad jie dabar labai greitai pastatys į vietą.
 • Aš jau prieš savaitę sakiau, kad jeigu prezidentūra nereaguos, tai ir toliau bus žeminama. Šią savaitę vyriausybės pasitarime buvo pasiūlyta rezoliucija, kad Lietuvą atstovaus premjeras. Šimonytė pavadino prezidentą „žmogumi, atstovaujančiu Lietuvą Europos vadovų taryboje“. . Manau, kad čia gali būti du dalykai – vienas, kad visiškai spjaunama į prezidento asmenį ir pareigas, o kita neaišku, į kokį lygį dar nukrist Šimonytės vyriausybė.
 • Dar viena reforma – per rinkimus bus galima pateikti tik partijų sąrašuose, o ne vienmandatėje apygardoje? Bus vienas pirmininkas Landsbergis ir baudelė už tai, kad neateiti į rinkimus. Via tai kraunama žmonėms, kurie uždaryti namuose.
 • Nieko naujo nevyksta – tai, ką daro mūsų valdžia, yra valdžios putinizacija ir Putino veiksmų kopijavimas. O ką konservatoriai darys su Konstitucija? Juk jie negali pakeisti Seimo ir prezidento rinkimų įstatymo, nepakeitę Konstitucijos. Šią savaitę jie to dar nepasakė, tačiau nenustebčiau, kad tai pasakys kitą savaitę – tai bus konkretus valstybės valdymo pakeitimas.
 • Ir reikia tai padaryti per šiuos metus, nes kitais metais – jau savivaldos rinkimai. Reikia taip padaryti, kad pasibaigus karantinui, žmonės pajustų, kad jie gyvena visai kitoje šalyje. Ir kad konservatoriai dabar valdys amžinai.
Facebook komentarai
});}(jQuery));