Čikagos spauda praneša apie pedofilijos bylą Lietuvoje

Lake

Lake

Karolis Venckus

Užsienio spauda į Garliavos šturmo įrašą sureagavo greičiau negu „mūsiškiai”.

Originalas: https://www.nwherald.com/…/lithuanian-court-wont-d…/a2ncffm/

https://www.nwherald.com/2020/05/25/lithuanian-court-wont-dismiss-charges-against-former-judge-crystal-lake-resident/a2ncffm/?fbclid=IwAR2jvTLi0CwIe2h2bXHe7CpTYTLX3GPScH6hW61L7XsIWa_MLFGm0ucdbKk

Vertimas:

Lietuvos teismas nepanaikins kaltinimų Venckienei

Pirmadienį Lietuvos teismas nusprendė nepanaikinti kaltinimų buvusiai teisėjai Neringai Venckienei, kuri galimai atskleidė pedofilijos tinklą, po ko pabėgo į Krystal Leiką, o vėliau buvo išduota į tėvynę.

Venckienė tikėjosi, kad video išrašas iš tos dienos, kuomet policija ir socialinės darbuotojos paėmė Venckienės dukterėčią, ją išteisins. Tačiau pirmadienį Venckienės prašymas nutraukti bylą buvo atmestas.

“Jie atmetė,” – sakė Venckienė. “Jie nori mane nuteisti bet kokia kaina”.

Lake

Venckienė kartu su savo sūnumi persikėlė į Krystal Leiką 2013 metais po jos galimai atskleisto pedofilijos tinklo, kuris manoma skriaudė ir Venckienės 4 metų dukterėčią. Po beveik dviejų metų Čikagos kalėjime Venckienė buvo išduota į Lietuvą 2019 metų lapkritį, prieš jos prieglobsčio bylos posėdį. Pirmadienį Venckienė buvo laisva Lietuvoje, dėl 10,000 eurų užstato sumokėjimo ir intensyvios priežiūros pagal Vilniaus apygardos teismo nutartį.

Kaltinimai – pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (įskaitant pareigūno sužalojimą) ir trukdymą antstolio veiklai – kyla iš incidento 2012 metais, gegužės 17 dieną. Tą dieną policijos pareigūnai ir mergaitės motinos advokatas atplėšė rėkiančią mergaitę nuo Venckienės, kol šimtai žmonių buvo apsupę jos namus.

Venckienė tikėjosi, kad nesenai paviešinta medžiaga, kuri buvo patalpinta “Facebook’e”, padės jos bylai.

“Įraše matosi Lietuvos pareigūnai vykdantys nusikaltimus” – sakė Venckienė. “Lietuvos policija, vaikų teisių darbuotojos ir mano dukterėčios biologinė motina naudojo smurtą prieš mano brolio dukrą”.

Venckienė kalbėdamasi su laikraščiu “Northwest Herald”, sakė mananti, kad video įrašas jai pateko per klaidą iš Lietuvos prokuroro jos byloje. Ji jį rado peržiūrėdama dokumentus savo byloje.

“Niekas nematė šio vaizdo įrašo iki dabar” – sakė Venckienė. “Lietuvos Vyriausybė nesiuntė jo į JAV”.

Vaizdo įraše matosi kaip mergaitė yra įsikabinusi į Venckienę, kol Lietuvos pareigūnai ir mergaitės motina tempia ją už rankų ir bando atitraukti nuo Venckienės megztinio, į kurį ji buvo įsikabinus.

“Lietuvos Vyriausybė melavo Jungtinėms Amerikos Valstijoms, nurodydama ekstradicijos prašyme, kad jie turėjo vaizdo įrašą kaip aš naudoju smurtą. Vaizdo įrašas parodo, kad jie melavo. Iš tikrųjų Lietuvos pareigūnai naudojo smurtą prieš mano dukterėčią ir mane”.

Mergaitės paėmimas įvyko Lietuvos pareigūnams laikant Venckienės rankas už jos nugaros, ko procese jos teigimu jai buvo sužalota ranka. Vienu momentu vaizdo įraše galima matyti Venckienę, atsiremiančią su savo koja į mergaitės biologinę motiną, kuri tuo metu traukia mergaitę už jos rankų nuo Venckienės.

Venckienės sūnus Karolis Venckus teigia, kad vaizdo įrašas taip pat iliustruoja Lietuvos Vyriausybės atsaką į kaltinimus vaiko seksualiniu išnaudojimu. Teismo dokumentuose nurodyta, kad 2008 metais Venckienės dukterėčia pasakė savo močiutei, kad ji buvo tvirkinama trijų vyrų, kurie buvo jos motinos draugai. Vėliau jie buvo įvardinti kaip Lietuvos Vyriausybės pareigūnai.

“Vaizdo įrašas parodo kaip Lietuvos vyriausybė nusprendė grąžinti 8 metukų mergaitę motinai, prieš kurią ji liudijo pedofilijos byloje” – sakė Venckus. “Ir kuomet mergaitė atsisakė eiti su jais, jie traukė ją už rankų, už kaklo, ir ji buvo išnešta rėkianti. Taip atrodo vaikų teisės Lietuvoje”.

Pirmadienį, po teismo posėdžio Naujojo Džersio kongresmenas Krisas Smitas išplatino pareiškimą, skatinantį Lietuvos Vyriausybę nutraukti bylą prieš Venckienę.

“Šis procesas yra visiškai neteisėtas, ir vyksta, kaip aš buvau informuotas, pasibaigus senaties terminui – ir kuomet Lietuvos ir pasaulio žvilgsnis yra sukoncentruoti į COVID-19 krizę” – sakė Smitas. “Deja, teisėja Venckienė buvo išduota į Lietuvą prieš jos numatytą prieglobsčio svarstymo posėdį Jungtinėse Valstijose’”.

Facebook komentarai
});}(jQuery));