Buvusio Kriminalinės policijos vadovo A.Matonio brolis Juozas Matonis su bendrininkais reideriavimo (sukčiavimo) būdu užvaldė didelės vertės turtą

matonis

matonis

 

 

matonis

2018 m. rugpjūčio 29 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Teisėsauga beatodairiškai nuo baudžiamosios atsakomybės gelbsti buvusio Lietuvos kriminalinės policijos vadovo Algirdo Matonio brolį Juozą Matonį“

Pranešėjas pateiks informaciją apie teisėsaugos beatodairiškai vykdomą buvusio aukšto rango prokuroro ir vidaus reikalų ministro pavaduotojo Juozo Matonio gelbėjimą nuo baudžiamosios atsakomybės. Situacija viešinama, nes ji peržengė absurdo ir sveiko proto ribas.

2009 m. Juozas Matonis su bendrininkais reideriavimo (sukčiavimo) būdu užvaldė didelės vertės turtą – 7676 kv.m komercinio ploto patalpas Konstitucijos pr. 12 Vilniuje, priklausančias UAB „Skomė“.

2015 m. ir 2016 m. įsiteisėjusiais Vilniaus apygardos teismo sprendimais Juozo Matonio ir bendrininkų atlikti veiksmai pripažinti neteisėtais ir negaliojančiais nuo jų įvykdymo/sprendimų priėmimo momentų. Tačiau J. Matonis su bendrininkais tebevaldo šią įmonę. Tam padėjo ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės G. Zajankovskaja ir D. V. Kazlauskaitė, 2013-2018 m. vadovavusios ikiteisminiam tyrimui dėl šių ir atvirai vykdomų vis naujų galimai nusikalstamų veikų.

2017 m. pradžioje baudžiamojoje byloje surinkta medžiaga patvirtino, kad UAB „Skomė“ valdo Belizo įmonė „Divine Consult Ltd“, kurią ir dar tarpinę N. Zelandijos įmonę „Bismarck Limited“ UAB „Skomė“ direktorius J. Matonis pagrindiniu UAB „Skomė“ akcininku įregistravo suklastotų dokumentų pagrindu. Prokurorė G. Zajankovskaja, pati šioje byloje apribojusi nuosavybės teises šiam kontroliniam akcijų paketui, „nepamatė“, kad J. Matonis šias areštuotas akcijas perregistravo įmonei „Divine Consult Ltd“.

Negana to, paaiškėjo, kad įmonė „Divine Consult Ltd“ nuo 2014 m. gruodžio 6 d. net neegzistuoja.

Paaiškėjo ir tai, kad advokatas Audrius Aničas neegzistuojančią įmonę „Divine Consult Ltd“ atstovauja taip pat suklastotų dokumentų pagrindu ir šiais neegzistuojančios įmonės balsais priiminėja Matonių šeimos ir bendrininkų paruoštus UAB „Skomė“ akcininkų susirinkimų nutarimus, tvirtina bendrovės finansinę veiklą, skirsto pelnus, keičia bendrovės įstatus, išrinko naują UAB „Skomė“ valdybą, kurioje du iš trijų valdybos narių yra Juozas Matonis ir jo sūnus Mantvydas Matonis.

Vilniaus apygardos prokuratūra, gavusi įrodymus, kad UAB „Skomė“ ketvirtus metus valdoma neegzistuojančios įmonės ir dar naudojant suklastotus dokumentus, į tai niekaip nereaguoja, įtarimų nepareiškia net J. Matoniui ir A. Aničui, o 2017 m. lapkričio 17 d. šią baudžiamąją bylą išvis nutraukė. Generalinė prokuratūra 2018 m. vasario 9 d. bylą atnaujino, Vilniaus apygardos prokuratūrai nurodė, kokius tyrimo veiksmus privaloma atlikti.

Ir po atnaujinimo bylos vilkinimas tęsiamas, tyrimui vadovaujančios Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės vis keičiamos, tačiau senatys artėja. UAB „Skomė“ akcininkai pripažinti nukentėjusiaisiais ir civiliniais ieškovais dar 2013 m., tačiau įtarimai niekam nepareikšti. Tęsiantis šiai patyčiai iš teisingumo vykdymo, Generalinės prokuratūros paprašyta perimti vadovavimą tyrimui.

Generalinė prokuratūra tris kartus tikrino šią bylą, dar 2017 m. konstatavo blogą vadovavimą tyrimui, jo vilkinimą ir tai, kad bylos ikiteisminio tyrimo įstaiga FNTT neįvykdė net 18-os prokurorių pavedimų. Tačiau ši ikiteisminio tyrimo įstaiga nekeičiama net to po to, kai FNTT Vilniaus apygardos valdybos NVTS skyriaus viršininkas Edgaras Leškevičius rašytine rezoliucija (!) nurodė savo pavaldinei nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl Juozo Matonio ir jo bendrininkų galimai nusikalstamų veikų.

 

Visa tai prasidėjo 2009 m. Respublikos Prezidento rinkimų metu. Pranešėjas pateiks savo nuomonę, kodėl Lietuvoje tai įmanoma. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));