Buvusiam Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovui teismas skyrė 48 tūkst. eurų baudą

narimantas markevicius

narimantas markevicius

Buvusiam Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovui teismas skyrė 48 tūkst. eurų baudą

 

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas buvusį Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovą Narimantą Markevičių pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė jam galutinę 48 000 eurų baudą.

Teismas, į paskirtą baudą įskaitęs nuteistojo laikinajame sulaikyme išbūtą laiką, nustatė galutinį baudos dydį – 47 900 eurų, kuriuos jis turės sumokėti per dvejus metus. Iš N. Markevičiaus taip pat bus konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gauti 1900 eurų.

Tokios bausmės nuteistajam prašė ikiteisminiams tyrimui vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, kreipęsis į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu.

Teismas N. Markevičių nuteisė už 13 nusikalstamos veikos epizodų, kai buvęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas 2021 m. rugsėjo-gruodžio mėnesiais savo naudai reikalavo ir priėmė kyšius iš pacientų už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – operacijų atlikimą. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dažniausiai reikalaujamų ir priimtų kyšių sumos siekė 100-300 eurų.

Ši byla buvo atskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl įtariamo kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Įtarimai dėl kyšininkavimo yra pareikšti dar 7 šios ligoninės gydytojams.

Prokuratūros ir STT informacija

Facebook komentarai
});}(jQuery));