Būsimas generalinis prokuroras Evaldas Pašilis jau įrodė – jis pridengs klano narius (pildoma)

10-010-2

10-010-2

Būsimas generalinis prokuroras Evaldas Pašilis jau įrodė – jis pridengs klano narius

 

Kišeninį prokurorą D.Grybauskaitė prastums mainais į V.Uspaskich laisvę?

 10 010 2

E.Pašilis – tinkamas kandidatas pratęsti Dariaus Valio bekompromisę kovą su nusikaltėliais

 

Aurimas Drižius

 

Dalios Grybauskaitės pasirinkimas – Ukmergės teismo pirmininkas Evaldas Pašilis savo veiksmais jau įrodė, kad pridengs nusikaltusius teisėjų klano narius. D.Grybauskaitės patarėjas M.Lingė antradienį visaip gyrė prezidentės kandidatą, nors jokių didesnių žygdarbių pastarasis nėra nuveikęs. 

 

Priešingai – E.Pašilis savo veiksmais jau įrodė, kad bus lojalus Lietuvą užvaldžiusio klano nariams – dar 2011 m. jis nutraukė administracinę bylą savo kolegei, Kauno apygardos teismo teisėjai Svetlanai Jurgaitienei už šiurkštų kelių eismo taisyklių pažeidimą.

 

„Žmogus ne iš kosmoso yra nuleistas, jis gyveno ir dirbo tam tikroj aplinkoj, per 15 metų teisėjo darbo patirties žmogus tikrai nesėdėjo užsidaręs, yra nagrinėtos bylos. E.Pašilio reputacija nepriekaištinga, nebuvo etikos pažeidimų, su kompetencija spragų, tai yra tam tikri rodikliai. Čia ne grožio konkursas, kad visi turėtų pažinoti, visi matyti žurnalų viršeliuose ir panašiai. Čia svarbu rasti žmogų, kuris norėtų dirbti, būtų pasirengęs iššūkiams, kuris turėtų drąsos reformuoti sistemą“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė M.Lingė.

 

Tačiau tai netiesa – jo reputacija yra tikrai priekaištinga, nes jau aprašytas incidentas parodė, kad jokios atsakomybės E.Pašilis nereikalaus iš savo kolegų. Nors drąsaus prokuroro, kuris galėtų išsiaiškinti visą eilę Lietuvą sukrėtusių nusikaltimų, kaip pedofilijos byla, „Snoro“ banko užgrobimas ir apiplėšimas, afera pavadinimu „Independence“, Lietuvai labai reikėtų, tačiau E.Pašilis tikrai tokiam darbui nėra tinkamas. 

 

Dar 2011 m. Delfi.lt korespondentas Dainius Sinkevičius aprašė, kad kelių policija smarkiai piktinosi, kad teisėjas E.Pašilis nenubaudė šiurkščiai kelių eismo taisykles pažeidusios teisėjos. 

Straipsnyje rašoma : „2011 m. lapkričio 28 d. 11:40 Draudžiamojoje kelio juostoje automobilį lenkusi ir į avariją pakliuvusi Kauno apygardos teismo teisėja Svetlana Jurgaitienė sulaukė savo kolegų palankumo – teismas nusprendė, kad nors teisėja ir pažeidė Kelių eismo taisykles (KET), tačiau jos bausti už tai nereikėtų. Tokia teismo pozicija papiktino policijos pareigūnus. Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti 51 metų S. Jurgaitienei iškeltą administracinio teisės pažeidimo bylą. Baudžiamąsias bylas nagrinėjančiai teisėjai protokolą policijos pareigūnai surašė dėl KET pažeidimo, nulėmusio transporto priemonių sugadinimą. Kauno teisėjos byla nagrinėjama apeliacine tvarka pagal Kauno rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos poskyrio skundą – prieš tai S. Jurgaitienės bylą išnagrinėjęs Ukmergės rajono apylinkės teismo pirmininkas Evaldas Pašilis nusprendė, kad aukštesniojo teismo teisėja nepadarė administracinio teisės pažeidimo ir procesą nutraukė. Toks teisėjo nutarimas papiktino policijos pareigūnus – S. Jurgaitienė šiurkščiai pažeidė KET ir už tai privalo atsakyti kaip ir visi pažeidėjai. Bylos duomenimis, birželio 10-ąją, penktadienį, apie13.50 val., teisėjos vairuojamas automobilis „Honda CR-V“ ties įvažiavimu į sodų bendriją „Žemėtvarkininkas“ lenkė kelio ruože, paženklintame ištisine linija (lenkti draudžiama), į kairę sukantį automobilį „Audi 80“ ir su juo susidūrė. Įvykio aplinkybes ištyrę Kauno rajono kelių policininkai nustatė, kad „Audi 80” vairavęs 76 metų Bronislavas Č. nerodė posūkio į kairę ir taip suklaidino iš paskos važiavusius automobilių vairuotojus. Už tai pensininkui buvo skirtas įspėjimas.  NTA Administracinio teisės pažeidimo protokolas buvo surašytas ir teisėjai, nors ji su pažeidimu nesutiko ir aiškino, kad dėl autoįvykio yra kaltas „Audi 80“ vairuotojas. Pasak S. Jurgaitienės, sukdamas į kairę vairuotojas nerodė posūkio signalo, prieš darydamas manevrą neįsitikino, ar iš paskos važiuojančios transporto priemonės nepradėjo lenkti. „Kadangi priekyje važiavę automobiliai, kurių pirmas buvo „Audi 80“, kelyje vos judėjo, t.y. važiavo labai mažu greičiu, siekdama aplenkti kliūtį ir pasirinkau lenkimo manevrą“, – nurodė Kauno apygardos teismo teisėja. 

Ukmergės teismo teisėjas E. Pašilis padarė išvadą, kad „Audi 80“ vairuotojas turėjo galimybę pamatyti iš paskos važiuojantį automobilį ir nedaryti manevro, neįsitikinęs, kad tai bus saugu. „Paskui važiavę automobiliai neturėjo galimybės numatyti priekyje važiavusio automobilio galimo manevro bei neturėjo galimybės priekyje važiavusio automobilio aplenkti iš dešinė“, – pažymėjo teisėjas. Teismas nusprendė S. Jurgaitienės nebausti ir už tai, kad ji kirto draudžiamą ištisinę siaurąją juostą. „Jos pažeidimas nebuvo tiesioginiame priežastiniame ryšyje su kilusiomis pasekmėmis, – konstatavo teismas. – Iš bylos faktinių aplinkybių matyti, kad S. Jurgaitienė turėjo tikslą aplenkti kliūtį, t.y. lėtai judančius automobilius ir jau buvo pasirinkusi lenkimo manevrą, todėl neturėjo galimybės išvengti susidūrimo su „Audi 80“ automobiliu dėl pastarojo vairuotojo neatidumo“. Ar pagrįstai Kauno apygardos teismo teisėjai buvo nutraukta administracinio teisės pažeidimo byla, Vilniaus apygardos teismas žada paskelbti artimiausiu metu. Jeigu bus pripažinta S. Jurgaitienės kaltė, už tai jai gresia bauda nuo 100 iki 200 litų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių“.

Teisėjui ir būsimam generaliniam prokurorui reikėtų priminti Kelių eismo taisykles: 

KET 3 priedas. Kelių ženklinimas ir jo charakteristikos / I. Horizontalusis ženklinimas Spausdinti El. paštas

1. Horizontalusis ženklinimas (linijos, strėlės, užrašai ir kitokie simboliai ant važiuojamosios dalies) nustato tam tikrą eismo režimą ir tvarką:

1.1. Siaura ištisinė linija skiria priešingų krypčių transporto srautus ir draudžia paženklintame kelio ruože važiuoti priešpriešinio eismo juosta; žymi eismo juostų kraštus, važiuojamosios dalies ruožus, į kuriuos draudžiama įvažiuoti, transporto priemonių stovėjimo vietų ribas ir važiuojamosios dalies kraštą. Šią liniją kirsti draudžiama, išskyrus tuos atvejus, kai ji žymi važiuojamosios dalies kraštą arba stovėjimo vietą.

z3101

 Nors E.Pašilio kolegė, teisėja Jurgaitienė nusprendė, kad prieš ją važiuojantis automobilis važiuoja per lėtai, ir jį lenkė, kirsdama ištisinę liniją, ir dėl to sukėlė avariją, teisėjas E.Pašilis nusprendė, kad teisėjos kelių eismo taisyklių pažeidimas nėra susijęs su auoįvykiu. 

 

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė antrina D.Grybauskaitei ir giria E.Pašilį

„Tikiuosi, kad Seimas įvertins pasirinkimą. (…) Vertinu labai teigiamai, tai tikrai kompetentingas žmogus, turintis vadovavimo gerų įgūdžių, ir prisimenant jo darbą vadovu teisme tai atsiliepimai yra patys geriausi“, – pirmadienį žurnalistams sakė L. Graužinienė.

 

Seimo pirmininkės teigimu, E. Pašilio kandidatūra į generalinius prokurorus Seimui pateikta antradienį.

 

„Į darbotvarkę jau yra įtraukta antradienį“, – sakė L. Graužinienė.

 

15 metų teisėjo darbo patirtį turintis kandidatas teisėjo karjerą pradėjo 1999 metais Ukmergėje. Anot prezidentūros, prieš kelias savaites E. Pašilis Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vienbalsiai pripažintas vienu tinkamiausių Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigoms eiti.

 

Tai, kad Darbo partija giria Dalios Grybauskaitės kandidatą, itin keista. Kita vertus, toks duetas gali liudyti ir ką kitą – kad Darbo partijos lyderis Viktor Uspaskich jau yra suderėjęs su prezidente, kad jokia belangė darbo partijos byloje jam negresia, tačiau mainais už tai Darbo partija parems kišeninį prezidentės generalinį prokurorą.

 

Ukmergės teismas buvo kažką smarkiai nuskriaudęs, kad jam keršijo gyvsidabriu

 

Ukmergės rajono teismas nuskambėjo dėl to, kad jame kažkas 2012 m. išpylė gyvsidabrio, ir dėl to apsinuodijo nemažai jame dirbusių žmonių.

 

Neabejotina, kad gyvsidabris – kažkieno kerštas šiam teismui už kažkokį sprendimą. Tačiau prokuratūra ir policija nesugebėjo nustatyti, kad ir kodėl galėjo keršyti Ukmergės rajono teismui.

 

E.Pašiliui, kaip ir dar keliasdešimčiai Ukmergėje dirbančių teisininkų, prieš kelis metus nustatytas lėtinis lengvo laipsnio apsinuodijimas gyvsidabrio garais. Gyvsidabriu apnuodytame Ukmergės rajono apylinkės teismo pastate E.Pašilis išdirbo 14 metų, o penkerius metus – nuo 2007 iki 2012 metų buvo šio teismo pirmininkas.

„Kol kas negaliu tvirtinti, kad dėl mano ligos kalti gyvsidabrio garai. Galbūt mokslas į tai atsakys. Tačiau įvairių sutapimų, leidžiančių taip manyti, nemažai”, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo ukmergiškis teisėjas ir dar kartą priminė, kad krešuliai pakirto du jo kolegas.

 

* Pirmąkart pusė kilogramo gyvsidabrio, išlieto gėlių vazonuose, Ukmergės teismo pastate buvo aptikta 2003 metais. Tąkart ugniagesiai gelbėtojai jį surinko, tačiau joks išsamus viso pastato ir darbuotojų sveikatos tyrimas nebuvo atliktas.

* Kai 2012 m.i gruodžio 11-ąją vienoje teismo salių atliekant signalizacijos įrengimo darbus po radiatoriumi buvo aptikta 2 kilogramai gyvsidabrio, paaiškėjo, kad pastatas užterštas – į sienas įsigėrusi gyvsidabrio garų koncentracija leistinas normas viršijo tūkstančius kartų.

* Pastatas buvo uždarytas, o visi jo darbuotojai evakuoti ir laikinai įkurdinti Ukmergės policijos komisariato ir Ukmergės verslo ir turizmo centro patalpose.

* Pakartotinai ieškant gyvsidabrio židinių teismo pastate dar buvo surinkta apie 0,9 kilogramo šio nuodingojo metalo. Po šių paieškų buvo atliktas oro taršos tyrimas ir nustatyta, kad patalpos ir toliau yra užterštos, jose būti pavojinga.

 

 

„Buvau per plauką nuo mirties”, – ištarė Ukmergės teisėjas Evaldas Pašilis. Netikėtos ligos į reanimacijos palatą nublokštas teisininkas neatmeta, kad jo sveikatai smogė gyvsidabris, kuriuo jis ir jo kolegos buvo apnuodyti darbovietėje, rašo „Lietuvos rytas”.

Keturias paras Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Kardiologinės reanimacijos skyriuje praleidęs 39 metų E.Pašilis vakar buvo perkeltas į Vidaus ligų diagnostikos skyrių.

Pirmą kartą ligoninėje atsidūrusiam vyrui diagnozuota masyvi trombolija – kairės kojos kraujagyslėje aptiktas stambus krešulys.

Išgirdęs šią diagnozę E. Pašilis iškart prisiminė, kad per pastarąjį dešimtmetį anapilin iškeliavę du jo kolegos galbūt tapo pirmosiomis iki šiol nenustatyto nuodytojo gyvsidabriu Ukmergės teisme aukomis.

Ir 2006 metų kovo mėnesį ilgametį Ukmergės teismo vadovą Rimantą Kliaugą, ir 2011-ųjų sausį buvusią teisėją Sabiną Petraškaitę pakirto kraujagyslėse susidarę ir iki gyvybiškai svarbių organų nukeliavę krešuliai.

Gal turite nuojautą, kas galėjo taip pasielgti teisme – išpilti gyvsidabrį? – „Laisvas laikraštis” paklausė Ukmergės teismo pirmininkės Zarembienės.

– Jeigu aš turėčiau nuojautų, tai aš jas sakyčiau, žinoma, pirmiausiai tyrėjams, ir jie kažko bandytų ieškoti. O jeigu policija ištyrė įvairias versijas ir nieko nerado, tai aš apie jokias nuojautas tikrai negaliu kalbėti.

Kažkas matyt labai smarkiai buvo supykęs ant jūsų teismo – gal jo pridarėt nekaltiems žmonėms, kad toks drastiškas kerštas?

– Prielaidų galime kelti kiek norit.

Niekas kitas taip žiauriai nėra padaręs – pripylęs teisme gyvsidabrio. Gal kas nors buvo labai nelaimingas dėl teismo sprendimų?

– Mūsų pokalbis labai nekonkretus. Kas jus domina konkrečiai? Pokalbis neproduktyvus.

Aš tik norėjau sužinoti, kodėl toks incidentas įvyko?

– Patikėkite, ir mums tai būtų labai įdomu sužinoti. jeigu policija nerado, tai ir mes nežinome. baudžiamoji byla sustabdyta, nenustačius kaltųjų asmenų.

Matyt, policija blogai dirbo?

– Ne visus nusikaltimus pavyksta išaiškinti. Gal kada gyvenime išaiškės. Kartais yla iš maišo išlenda labai atsitiktinai. Nors tie pėdsakai labai seni, ir laikas juos ištrina.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));