„Blackstone“ užbaigė 1 mlrd. Eur sandorį – įsigijo pagrindinį „Luminor“ akcijų paketą


„Blackstone“ užbaigė 1 mlrd. Eur sandorį – įsigijo pagrindinį „Luminor“ akcijų paketą

JAV investicijų bendrovės „Blackstone“ vadovaujamas investuotojų konsorciumas šiandien užbaigė 60% banko „Luminor“ akcijų įsigijimo sandorį. Dabartiniai banko akcininkai, „Nordea Bank Abp“ („Nordea”) ir „DNB BANK ASA“ (DNB), išlaiko atitinkamai po 20% banko akcijų.  

Sandorį patvirtinus visoms priežiūros institucijoms, pagrindiniu „Luminor” akcininku tapo „Blackstone” vadovaujamas konsorciumas. Į jo sudėtį įeina Abu Dabio investavimo institucijos (ADIA) antrinė įmonė bei kiti investuotojai.                                                              

Po sandorio „Nordea“ ir DNB išlaiko atitinkamai po 20% „Luminor“ akcijų ir toliau dalyvauja banko valdyme, suteikdami ilgalaikį finansavimą, ekspertinę pagalbą, taip pat turi savo atstovus „Luminor“ stebėtojų taryboje. „Blackstone” yra pasiekusi susitarimą įsigyti likusį 20% akcijų paketą iš „Nordea“ per artimiausius keletą metų.

„Blackstone“ yra sukaupusi didelę sudėtingų įsigijimų patirtį bei yra pasirengusi užtikrinti banko valdymo kokybę ir prisidėti prie tolesnio Baltijos šalių ekonomikos augimo. 

„Bendradarbiavimas su banko vadovybe, „Nordea“ ir DNB bankais buvo labai efektyvus, todėl nekantriai laukiame tolimesnio veiklos etapo, plėtojant stiprią paslaugų platformą, kuri, tikime, prisidės prie tolimesnio ekonomikos augimo Baltijos šalyse, – sako Nadim El Gabbani, „Blackstone“ vadovaujantysis direktorius. – Mes ir toliau prisidėsime prie vietos verslo augimo, be to, matau visas galimybes bankui pirmauti rinkoje, kaip nepriklausomam finansinių paslaugų teikėjui. 

Nils Melngailis, „Luminor“ stebėtojų tarybos pirmininkas, teigia, kad Baltijos šalių ekonomikas teigiamai veikia bendras makroekonomikos klimatas ir stabili veiklos aplinka bei primena, kad Baltijos šalių ūkiai auga vieni sparčiausių ES. 

„Užbaigtas sandoris žymi vieną didžiausių investicijų Baltijos šalių istorijoje, todėl atskiro įvertinimo vertos ir priežiūros institucijos bei mūsų darbuotojai, prisidėję prie sandorio įgyvendinimo. Nekantriai laukiu strateginės partnerystės su „Blackstone“, – sako Nils Melngailis.

„Blackstone“ yra idealus partneris „Luminor”, įgyvendinant vieną didžiausių korporacijų pertvarkymų Baltijos šalyse. Jie turi sukaupę didelę įmonių pokyčių patirtį, turi tvirtą finansinį stuburą bei pasaulinį talentų tinklą. Visa tai padės „Luminor“ augti kaip didžiausiam regiono nepriklausomam bankui. Bankui, kuris stiprins tvarų Baltijos šalių augimą, prisiimdamas ilgalaikius įsipareigojimus verslui ir gyventojams“, – sako Erkki Raasuke, „Luminor” vadovas.

Apie „Luminor“

„Luminor“ buvo įsteigtas 2017 m. kaip nepriklausomas Baltijos šalyse veikiantis bankas, sujungiantis Šiaurės šalių bankininkystės žinias ir patirtį. Jo steigėjai – Skandinavijos bankai „Nordea“ ir DNB. „Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, turintis 16,4% indėlių ir 20,2% paskolų rinkos dalis, 2500 banko darbuotojų aptarnauja per milijoną klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 18% ir sudaro 1,6 mlrd. Eur. Reitingų agentūra „Moody’s“ „Luminor“ ilgalaikiams indėliams yra suteikusi Baa1 reitingą su stabilia perspektyva.

Apie „Blackstone“

„Blackstone” yra viena didžiausių investicijų bendrovių pasaulyje. Įmonė siekia prisidėti prie teigiamos ekonomikos plėtros ir ilgalaikės naudos investuotojams, įmonėms, į kurias investuoja, ir bendruomenėms, kuriose veikia. „Blackstone” pritraukia išskirtinius žmones bei lankstų kapitalą, ir tokiu būdu padeda įmonėms išspręsti jų iššūkius. Įmonės valdomas turtas siekia 545 mlrd. JAV dol., o bendrovė investuoja į privačios nuosavybės, nekilnojamojo turto, viešosios skolos bei turto ir kitus globalius fondus. www.blackstone.com

Facebook komentarai
});}(jQuery));