BETONAVIMAS IR TINKAVIMAS: KAIP VYKSTA ŠIE DARBAI?

betonavimas-oyzgutm8vg8mtrzi1fltftc533w21h14tmy9c2xh1w

betonavimas-oyzgutm8vg8mtrzi1fltftc533w21h14tmy9c2xh1w

BETONAVIMAS IR TINKAVIMAS: KAIP VYKSTA ŠIE DARBAI?

Betonas yra bet kokio pastato pagrindas, taip pat betonas yra laikomas svarbiausia medžiaga daugeliui statybinių konstrukcijų, todėl betonavimas ir statybų pramonė yra neatsiejami. Tinkavimas – kita statybų darbų kategorija, tačiau nemažiau svarbi, nes apima paviršiaus lyginimą ir jo paruošimą apdailos darbams (glaistymui, dažymui, tapetavimui ir pan.). Tad betonavimas labiau susijęs su išorės statybų darbais, o tinkavimas – su vidaus, tačiau abu šie darbai reikalauja išmanymo.

Dažniausiai, prireikus atlikti betonavimo ar tinkavimo darbus, samdomi specialistai, tačiau būna ir tokių atvejų, kai tai ryžtamasi atlikti savarankiškai. Ką reikėtų žinoti tokiais atvejais? Specialistai vieningai sutinka, kad svarbiausia žinoti, kada ir kokius darbus reikia atlikti, kokia yra darbų eiga, kokios medžiagos naudojamos.

Kaip vyksta betonavimas?

Pirmiausia, atliekant betonavimo darbus, ypač reikšmingų statinio dalių, tokių kaip pamatai ar perdangos, rekomenduojama statinio konstrukcijas užsisakyti iš anksto. Nemažiau svarbu pasirinkti ir tinkamą betono klasę, kad ši atitiktų sąlygas, kuriomis bus naudojama, bei įsigyti specialius įrankius ar įrenginius. Pavyzdžiui, betono siurblį – betonui tiekti, betono maišyklę – betonui ruošti, betono vibratorių – betonui tankinti ir pan. Ne visuomet naudinga tokius įrenginius pirkti, kartais geriau nuomoti – tai finansiškai naudingesnis sprendimas, jei šių įrankių poreikis nėra nuolatinis.

Tik tinkamai pasiruošus betonavimui, galima imtis veiksmų:

  1. Padaryti klojinius ir betoną padengti armatūra.
  2. Sumaišius betoną, jį kuo greičiau pakloti.
  3. Kai betonavimas atliktas, betoną tinkamai apsaugoti nuo aplinkos reiškinių, naudojant polietileno plėvelę. Betonas itin paveikus skersvėjams, tiesioginiams saulės spinduliams, lietui, šalčiui – šie reiškiniai gali neigiamai paveikti paklotą betoną, todėl jį rekomenduojama uždengti.

Kaip vyksta tinkavimas?

Kaip ir atliekant bet kokius statybų darbus, labai svarbu tinkamai pasiruošti tinkavimui. Visus baldus, grindis, elektros lizdus ir kitas vietas rekomenduojama apdengti apsauginėmis priemonėmis (popieriumi ar specialia plastikine danga). Prieš pradedant maišyti tinką, būtina įsitikinti, kad tiek įrankiai, tiek paviršius, kurį ruošiamasi tinkuoti, yra švarūs. Geriausia, kad paviršius būtų švelniai nuplautas šiltu vandeniu.

Tinkamai pasiruošus tinkavimui, galima imtis veiksmų. Būtina laikytis techninių reikalavimų:

  1. Patalpoje palaikyti optimalią – +23 °С – temperatūrą. Jei nėra galimybės užtikrinti tokios sąlygos, sienų paviršių reikia sudrėkinti.
  2. Specialiu skiediniu išlyginti paviršių.
  3. Jei danga bus dviejų ar daugiau sluoksnių, tuomet kiekvieną tinko sluoksnį reikia dėti tada, kai ankstesni sluoksniai jau pradėję stingti.

Jei tinkuojamos bus plytinės sienos, joms turėtų būti paruoštas specialus mišinys. Tęsti darbus galima tik tada, kai sustingsta ir nudžiūva tinko skiedinių pagrindas. Tai tėra kelios taisyklės, kurių reikia laikytis atliekant tinkavimo darbus. Kiekvienas atvejis yra individualus ir kiekvieno darbo metu gali iškilti nenumatytų aplinkybių. Geriausia, kai tinkavimo darbai patikėti atlikti savo srities profesionalams, kurie turi žinių, įgūdžių ir patirties

Teorinės medžiagos nemažai ir ją paskaičius nei betonavimas, nei tinkavimas neatrodo labai sudėtingi darbai. Vis dėlto, „ApdailosABC“ komanda teigia, kad geriau iš karto kreiptis į specialistus, nes savarankiški ir savo nuožiūra atliekami statybos darbai dažniau atneša žalos, nei naudos. O atliktų darbų, taisymas ir korekcijos kainuoja netgi brangiau, nei kvalifikuotų meistrų teikiama paslauga nuo pradžios iki pabaigos.

„ApdailosABC“ – visi būtiniausi statybų darbai vienoje vietoje ir iš vienų rankų. Klientų patogumui su mūsų komanda susisiekti galima telefonu +370 635 35553, el. paštu info@apdailosabc.lt arba užpildant specialią formą internete – https://www.apdailosabc.lt/tinkavimo-darbai/ Tegul betonavimas ir tinkavimas nepriekaištingai būna atliktas geriausių šios srities specialistų!

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));