Bepročiai mus tempia į bedugnę

mergelss

mergelss

Bepročiai mus tempia į bedugnę

Aurimas Drižius

 

zalias2

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paskelbė, kad Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš beveik visų užsienio šalių, yra privalomas 14 dienų karantinas – t. y, sėdėjimas namuose be jokios galimybės išeiti į gatvę.

Toks karantinas yra motyvuojamas neva tuo, kad labai išaugo covid susirgimų.

Tačiau Veryga slepia, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) visai neseniai paskelbė, kad ji daugiau nerekomenduoja karantino žmonėms, grįžusiems iš užsienio.

Žemiau pateikiama PSO dokumentas ir rekomendacijos, priimtos dar rugjūčio 19 d. :

 

Jame aiškiai sakoma, kas turėtų būti karantine :

PSO rekomenduoja, kad dėl covid-19 susirgimų reikėtų greitai identifikuoti tuos, kurie nešioja virusą ir juos izoliuoti – arba ligoninėse, arba namuose.

Taip pat PSO rekomenduoja, kad visi, kurie turėjo kontaktų su covid-19 nešiotojais, turėtų izoliuotis arba ligoninėse, arba namuose 14 dienų. Tie, kurie turėjo kontaktų yra : bet kuris kontaktavęs su viruso nešiotoju dvi dienos arba 14 dienų po to, kai jam buvo nustatytas covid-19; bet kas, kuris veidas į veidą bendravu su viruso nešiotoju per vieną metrą ilgiau kaip 15 minučių; tiesiogiai fiziškai kotkavao su viruso nešiotoju; tiesiogiai fiziškai kontaktavo su nešiotoju bet jokių apsauginių priemonių.

 

 

Tą patį paskelbė ir JAV Ligų ir kontrolės centras (LKPC , arba angliškai Centers for Disease Control and Prevention). Nors minėtas centras dar kovo mėnesį paskelbė, kad rekoemnduoja tarptautiniams keliautojams 14 dienų izoliaciją, po grįžimo namo, tačiua dabar šis centras pakeitė savo poziciją.

 

Vietoj to rekomenduojama po kelionės atsižvelgti, iš kokios šalies grįžai. Taip pat siūloma žiūrėti, koks tos šalies užsikrėtimo covidu lygis, su kuo tu bendravai ir ar turėjai šansų užsikrėsti liga.

Taip pat siūloma grįžus devėti veido kaukę, laikytis distancijos nuo kitų žmonių, plautis rankas ir stebėti ligos simptomus. Tokios yra pagrindinės centro rekomendacijos žmonėms, kurie grįžo iš užsienio, tačiau niekas jiems nebeliepia 14 dienų izoliuotis, kaip tai daro Veruga.

Nors daktarai sako, kad izoliuotis grįžus iš šalies arba zonos, kuri stipriai užkrėsta covidu, vis dar yra gera idėja, ir kad karantinas rekomenduojamas tada, kai nėra galimybės išsitirti, ar sergi covidu.

 

Nors Pasaulio sveikatos organizacija labai aiškiai nurodė, kas turėtų būti karantine – t.y. tie žmonės, kurie serga arba yra viruso nešiotojai, taip pat tie, kurie su nešiotojais turėjo tiesioginių kontaktų, tačiau Veryga visą Lietuvą pavertė koncentracijos stovykla, kurioje visi, grįžę iš užsienio, yra prievarta karantinuojami, arba jiems gresia didžiulės baudos.

Kartu vėl uždaromi visi paslaugų tiekėjai ir uždraustos visos pramogos, koncertai, spektakliai ir pan.

„Kodėl apie tai, kad PSO prieš dvi savaites rekomendavo neuždarinėti valstybių sienų, nepranešė nė viena žiniasklaidos priemonė, – klausė žurnalistė Rūta Janutienė, – taip yra todėl, kad karantinas naudingas Lietuvos valdžiai. Todėl aš manau, kad karantinas yra paskutinis valdžios išbandymas – jiems taip patiko karantino teikiamos galimybės – nekontroliuojamai leisti mūsų pinigus, kad nori jį pratęsti. Nes per karantiną galima vogti – iš mūsų kišenių yra vagiama milijonais. Nes visos sutartis, kurios yra sudaromos dabar, yra pasirašomos be konkurso, ir joks viešųjų pirkimų įstatymas jau nebeveikia. STT išsiaiškino, kad per karantiną pusę valdiškų sutarčių buvo pasirašyta su įmonėmis, kurios įsteigtos visai neseniai“.

Žurnalistas Valdas Vasiliauskas priminė, kad dar vasarį vyriausybė turėjo gražinti virš milijardą eurų skolų, kurias pasiskolino dar Kubiliaus vyriausybė. Vyriausybė vos sukrapštė lėšų gražinti šias paskolas ir tada vasario mėnesį valstybės iždas buvo visiškai tuščias. Tai reiškia, kad nuo vasario mėnesio Lietuvos Respublika jau gyvena už skolintus pinigus. Nežinia, kaip ši valstybė būtų gyvavusi, tačiau ačiū Dievui, trenkė korona virusas ir tada atsirišo ES pagalbos milijardai. Buvo galima pasiskolinti labai pigiai. Ir dabar pinigais taškosi ne tik Veryga, pirkdamas visokias antivirusines priemones, tačiau ir visi kiti. Pvz., Kultūros taryba skyrė 42 tūkst. eurų diskusijoms viešoje erdvėje, ar reikia griauti Petro Cvirkos paminklą. Todėl net ir Verygos taškomi milijonai yra ašara, nes, pvz., Finansų ministerija yra įsteigusi paramos verslui fondą, kurį administruoja dvi UAB. Vieną iš jų yra įsteigusi Finansų ministerija – valstybinė investicijų valdymo agentūra (VIVA). O ekonomikos ir inovacijų ministerija yra įsteigusi valstybinį investicijų kapitalo agentūrą (VIKA). Pažiūrėjau, kas yra šių agentūrų valdybose – tai vyrukai, atėję iš generalinės miškų urėdijos, ir kiti Roko Masiulio draugeliai. Ir šitie UAB valdys pinigus, kuriuose yra virš vieno milijardo euru. Anksčiau valdžia vogdavo iš mokesčių mokėtojų, o dabar- vagia iš mūsų vaikų, nes vagia skolintus pinigus. T.y. valdžia vagia mūsų ateitį.  Pasižiūrėjau, kaip vykdomas pusės metų biudžetas ir man pasišiaušė plaukai – pasirodė, kad per pirmą pusmetį valdžia nesurinko daugiau nei 600 mln. eurų mokesčių, o visas biudžeto deficitas per tą patį laiką yra 1,4 mlrd. Eurų. Tokių skaičių anksčiau nesapnavo nei joks ministras, nei premjeras.

 

Kodėl apie tai nekalba Ingrida Šimonytė, kuri buvo laikoma gera buhaltere? Gal būtu, yra koks susitarimas po stalu ir opozicija to nepastebi? Pagaliau mes turime ir prezidentą, kuris yra ekonomistas ir kuris šių skaičių taip pat nepastebi. Aš manau, kad Skvernelis tokioje situacijoje net nesirengia grįžti į premjero postą, nes neįsivaizduoju, kaip reikės iš tokios situacijos ištrūkti.

Šioje situacijoje man nebeaišku, kur dingo tas mūsų finansų pinkertonas – Stasys Jakeliūnas, kuris kūrė komisijas tirti Kubiliaus ir Šimonytės skolinimuisi, tačiau tai buvo vaikiški pinigai, lyginant su dabar“.

Žurnalistas Vytautas Matulevičius mano, kad Jakeliūno susidomėjimas finansų reikalais baigėsi tada, kai jis išvažiavo dirbti į Europos parlamentą.

„Ką veikia Seimas ir kodėl jis nieko nedaro, kad kontroliuoti, kaip vykdomas šalies biudžetas, – stebisi V.Vasiliauskas, – neliko jokių antikorupcinių priemonių, kad kontroliuoti, kaip vykdomas šis biudžetas.

„man labai keista, kad vyriausybei vadovauja jėgos struktūrų atstovai ir auklėtiniai, – stebėjosi V.Matulevičius, – kur dingo visi tie pažadai, kad bus ištraukti pinigai iš šešėlio?“.

„Vykdomoji valdžia visiškai nekontroliuojama, – apibendrino V.Vasiliauskas.

Labai keista, kad Šimonytė, kuri yra Seimo audito komiteto pirmininkė, nieko nekalba apie tai, kad taip masiškai vagiamas biudžetas. „Praėjusių rinkimų metu man teko bendrauti su žmonėmis, kurie labiau negu Karbauskis planuoja „valstiečių“ politiką,  – pasakojo R.Janutienė, – aš vos nenukritau nuo kėdės, kai man buvo pasakyta, kad jie buvo sutarę su konservatoriais eiti į koaliciją, tačiau tas pasipūtęs Gabrys įsižeidė ir nenuėjo kartu. O konservatoriai įsižeidė todėl, kad valstiečiai per daug balsų surinko. Taip man kalbėjo žmogus, kuris valdo Karbauskį. Labai nustebau, kad mus taip išdūrinėja, imituodami konservatorių ir valstiečių konfliktą ir pasakodami apie visokias Austėjos mokyklas. O rimti vyrai jau sustoję prie valstybės aruodų į eilutę. Todėl niekas neprieštarauja, kaip Veryga per televiziją mums kasdien aiškina, kaip jis ką nors uždarys. Todėl dar blogiau tai, kad mes neturime opozicijos. Veryga mums kasdien meluoja apie tai, kad pvz., norvegai ištyrė žmones, ir nustatė, kad kaukės padeda apsisaugoti nuo viruso. Gydytojai, kurie dirba Norvegijoje, ir moka norvegų kalba, paneigė tokius žodžius ir tada paaiškėjo, kad Veryga net nežino epidemiologinių terminų. Šalia šios nekompetencijos mes matome drakoniškas valdžios priemones – baudas nuo 500 iki 1500 eurų už kaukių nedėvėjimą ir pan.  Šis verygmetis, kai nebuvo aišku, koks čia užkrečiamumas, buvo dar paaiškinamas pačioje pradžioje. Tačiau dabar aišku, kad net rizikos grupėse mirtingumas yra mažas, ir jau dabar lyg ir būtų galima sustoti. Už pirmą karantiną Vergai galima gal ir atleisti, nes jie nežinojo, kad tas korona virusas. Tačiau dabar jie visą tai nori pratęsti, ir aš stebiuosi – iš kur tokia pikta nekompetencija visų tų žmonių? Juk Veryga baigęs tą pačią visuomenės sveikatos mokslų katedrą, kaip ir ta jo garsioji epidemiologe. Todėl tie žmonės yra pavojingi visuomenei.

„S.Skverneliui turėtų degti subinę už tuos visus atsiskaitymus, kai jo reklaminę kampaniją organizavusi Dariaus Gudelio viešųjų ryšių įmonė po rinkimų laimėjo šimtus tūkstančių eurų valstybinių konkursų, tačiau niekas į tai nesigilina, nes tada, matyt, ir opozicija taip daro“, – mano V.Matulevičius.

Facebook komentarai
});}(jQuery));