Benkunskas – tarybos narys ar vagiliaujančių konservatorių vadeiva?

Benkunskas – tarybos narys ar vagiliaujančių konservatorių vadeiva?

Štai ir išlindo yla iš maišo! Šią savaitę Vilniaus miesto vicemeras, konservatorius Valdas Benkunskas prisipažino, kokia yra tikroji problemų akredituojant legendinę „Penktąją” – Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinę mokyklą priežastis. Ogi vienintelė kliūtis, pasirodo, yra „Penktosios” mokyklos lenkų ir rusų mokomosiomis kalbomis pastatas. Vicemeras paprasčiausiai nori pavogti pastatą iš tautinių mažumų bendruomenės, kurios vaikai mokosi šioje mokykloje. Ponas Benkunskas, nepaisant to, kad turėjo gan nemažai laiko, nesugebėjo sugalvoti jokio logiško argumento, kodėl Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinė mokykla negali tapti gimnazija – juk visus formalumus mokykla jau yra sutvarkiusi.

 

Neturėdamas jokio argumento, V. Benkunskas klastingai bando šantažuoti mokyklos direkciją, sakydamas, kad jei mokykla pakeis buveinę ir persikels į A. Vivulskio mokyklą Minties gatvėje, jis nesipriešins. Ir dar pridės 1 milijoną eurų remonto darbams. Dar jis pridūrė, kad Minties gatvėje esantis pastatas yra puikioje vietoje – tik imki ir pasinaudoki šiuo pasiūlymu. Jei ten yra taip pasakiškai, siūlau, kad vicemeras V. Benkunskas į puikųjį pastatą Minties gatvėje su itin patogiu privažiavimu miesto transporto priemonėmis perkeltų Antakalnio progimnaziją – ir dar pridėtų 2 milijonus remontui.

 

Šį paprastų paprasčiausią šantažą V. Benkunskas dar pavadino pasiūlymu. Jei paklusime šiam šantažui, Antakalnyje nebeliks jokios mokyklos su lenkų ir rusų mokomosiomis kalbomis. Tėvai nesutinka vežti vaikus iš Antakalnio į kitą upės krantą. Susisiekimas viešuoju transportu su Minties gatvėje esančia mokykla yra labai nepatogus. „Penktoji” mokykla yra puikiai materialiai aprūpinta, jai nereikia jokių papildomų sąnaudų. Dėl direkcijos pastangų ir sunkaus, visuomeniniais pagrindais tėvų vykdomo darbo remontuojant klases ir kitas mokyklos patalpas – mokykla yra puikios būklės. Dėl to visai nestebina, kad ji tapo gardžiu kąsniu ir ją norima pavogti. Kas grąžins tėvams laiką ir darbo sąnaudas, skirtas šiai mokyklai? Jie tai darė savo vaikams – niekieno kito.

 

Vienintelė teigiama išvada, kurią galima padaryti vertinant šį pasiūlymą, yra tai, kad Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinė mokykla visgi atitinka formalius reikalavimus siekiant ilgosios gimnazijos statuso, o visos problemos, keliamos dėl to, kad ji nebūtų akredituota, buvo tiesiog išgalvotos, neturėjo ir nebeturi jokio teisinio ar formalaus pagrindo. Negalima tokiu nedemokratišku būdu spręsti mūsų vaikų likimo.

 

Bet kokiu atveju apginsime legendinę „Penktąją” – Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinę mokyklą, o Antakalnyje tebeveiks mokykla su lenkų ir rusų mokomosiomis kalbomis. Tam nesutrukdys netgi toks piktų kėslų turintis žmogus, kaip konservatorius V. Benkunskas.

 

Maria Wrzesińska

 

Šaltinis: L24.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));