Belgijoje teatrai, kino teatrai ir koncertų salės nepaiso vyriausybės nurodymų užsidaryti dėl „Omikron“

belg

Belgija: Kultūros Darbuotojai Ryžosi Pilietiniam Nepaklusnumui

Demokratija Ekonomika

Originalus straipsnis paskelbtas 2021 m. gruodžio 27 d.

Josef Kelnberger. Išversta padedant www.DeepL.com/Translator, be pataisymų.


Belgijoje teatrai, kino teatrai ir koncertų salės nepaiso vyriausybės nurodymų uždaryti teatrus dėl „Omikron“. O policija? Kol kas stebi ir nieko nedaro.

„Corona“ pandemija daugelį vyriausybių stumia į neviltį, tačiau tai, kas vyksta Belgijoje, yra neįprasta visame pasaulyje. Dabar visur šalyje kalbama apie „pilietinį nepaklusnumą“, nes daugelis teatrų, kino teatrų ir koncertinių scenų operatorių tiesiog atsisako paklusti vyriausybės įsakymui ir uždaryti savo scenas, o žiūrovai jiems ploja. Tie, kurie, galvodami apie pilietinį nepaklusnumą, galvoja apie Mahatmą Gandį, manys, kad kalbant apie šį klausimą šis terminas yra perdėtas. Tačiau kai kuriais atžvilgiais šis terminas yra net per mažas.

Plačiąja prasme pilietinis nepaklusnumas yra tada, kai žmonės, kurie jaučiasi moraliai teisūs, pažeidžia valstybės taisykles ir už tai sutinka būti nubausti. Tačiau koks yra tinkamas žodis, kai šiems žmonėms nereikia bijoti jokios bausmės, nes, kaip dabar yra Belgijoje, policija ir prokuratūra neturi jokio noro bausti už taisyklių pažeidimus, ir kai net vadovaujantys politikai išreiškia savo supratimą? Tuomet priartėjama prie anarchijos, kuri yra pavojinga tokiai trapiai valstybei kaip Belgija.

 

„Visiškas pasitikėjimo praradimas“

Viskas prasidėjo praėjusį trečiadienį, kai ministro pirmininko Alexanderio De Croo vadovaujamas Koordinacinis komitetas „Corona“ paskelbė naujas priemones omikronų bangai pažaboti. Dėmesys sutelktas ne į gastronomiją, o į kultūros sektorių, o tai buvo visiška staigmena. Net mokslininkų patariamoji grupė neragino nedelsiant uždaryti kino teatrų, teatrų, koncertų salių. Apie tai išgirdęs Briuselio epidemiologas Marius Gilbertas, Belgijos koronos autoritetas, prieš filmavimo kameras braukė ašaras. Jis kalbėjo apie „visišką pasitikėjimo pažeidimą“ tarp mokslo ir politikos, apie politinius sandėrius, keliančius pavojų socialinei sanglaudai.

Vien De Croo vyriausybėje yra septynios partijos, o Koordinavimo komitetas taip pat turi atsižvelgti į galingus regionų ir kalbinių bendruomenių balsus. Tardamasi dėl vidaus kontaktų sumažinimo, ši nuomonė akivaizdžiai nugalėjo: Kultūra yra ta sritis, kurioje galima tikėtis mažiausio pasipriešinimo. Taip nebuvo.

Alus ir gruzdintos bulvytės svarbiau už kultūrą

Gruodžio 26 d. Briuselyje protestavo apie 15 000 kultūros darbuotojų ir jų rėmėjų. Tai buvo ne „Corona“ neigėjai, o žmonės, investavę daug pinigų į vėdinimo sistemas ir saugumo koncepcijas, kurie dabar baiminasi dėl savo egzistencijos ir apskritai kenčia dėl to, kad alus ir gruzdintos bulvytės valstybei, matyt, svarbiau už kultūrą.

Demonstracijos metu kino teatrai atvėrė duris gausiai lankomiems spektakliams, kurie neturėjo vykti. Džiazo klubų ir teatrų valdytojai paskelbė, kad draudimų nepaisys. Merai pareiškia, kad neketina siųsti vietos policijos kontrolės. Aukšto rango prokuratūros atstovas teigė, kad jo vadovaujama institucija turi svarbesnių reikalų nei persekioti už tokius pažeidimus. Žalioji prancūzų kalbų bendruomenės kultūros ministrė Bénédicte Linard tvirtina, kad ne jos darbas raginti kultūros darbuotojus laikytis taisyklių. Ji jokiomis aplinkybėmis neatimtų subsidijų iš draudimų nesilaikančių organizatorių.

Valstybė praranda savo autoritetą

Dar niekada Belgijos istorijoje nebuvo taip kvestionuojamas vyriausybės sprendimas, rašo dienraštis „Le Soir“. Kituose dokumentuose taip pat skundžiamasi dėl precedento neturinčio valstybės valdžios erozijos. Nacionalinė vyriausybė ir regionai dabar nori užtikrinti, kad įsakymų būtų laikomasi, ir kartu siekia derybų su kultūros organizatorių delegacija. Savo ruožtu kultūros organizatoriai grasina kreiptis į Belgijos Aukščiausiąjį Teismą. Naujas veiksmas anarchijos scenoje.


Šis tekstas pasirodė 2021 m. gruodžio 27 d. pavadinimu „Kulturschaffende wagen den zivilen Ungehorsam“ svetainėje bernerzeitung.ch.

Išversta padedant www.DeepL.com/Translator, be pataisymų.

Šis tekstas yra licencijuojamas pagal „Creative Commons Attribution 4.0“ tarptautinę licenciją. Nesivaržykite kopijuoti ir dalintis.

Belgijos vyriausybė išgyvena sunkius laikus: demonstracija prieš „Corona“ priemones Briuselyje. © Nuotrauka: Julien Warnand

Facebook komentarai
});}(jQuery));