Bankų statytinis G.Nausėda neleis bankams rinkti duomenų apie mūsų lytinį gyvenimą?

dsc 1583

dsc 1583

Pr. sp. P. Gražulis kreipėsi į LR Prezidentą, prašydamas vetuoti Seimo galimai antikonstitucines įstatymų pataisas, kuriomis bankams suteikta teisė rinkti perteklinius asmens duomenis

2022-11-03 d. Seimo dauguma balsavo už trijų įstatymų pataisas (žr. žemiau), kuriomis iš esmės leido bankams rinkti savo klientų asmeninius duomenis, atskleidžiančius rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus ar narystę profesinėse sąjungose, taip pat genetinius duomenis, biometrinius duomenis, kai jie tvarkomi siekiant konkrečiai nustatyti fizinio asmens tapatybę, sveikatos duomenis, duomenis apie fizinio asmens lytinį gyvenimą ir lytinę orientaciją.

Lietuvos Konstitucijos 22 straipsnis skelbia, kad „Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą“.

Seimo narys Petras Gražulis yra įsitikinęs, kad Seimas, priimdamas tokias pataisas, pažeidė šį LR Konstitucijos straipsnį. „Be to, manau, kad šios pataisos smarkiai padidin ir taip jau didelius bankų pelnus,  – akcentavo P. Gražulis.

Dėl šių priežasčių P. Gražulis prašo Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą vetuoti šias, jo nuomone, antikonstitucines 2022-11-03 d. Seimo priimtas šių trijų įstatymų pataisas:

Mokėjimų įstatymo Nr. VIII-1370 2, 3, 54, 76 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas (Nr. XIVP-1927(2))

Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymo Nr. XI-1868 25 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas (Nr. XIVP-1928(2))

Mokėjimo įstaigų įstatymo Nr. XI-549 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas (Nr. XIVP-1929(2))

Facebook komentarai
});}(jQuery));