Antanas Stugys

 

BADO AKCIJA – LIETUVOJE!

 

Akcijos tikslai: teisėjų ir prokurorų personalinės atsakomybės įvedimas, prisiekusiųjų teismuose institucijos įvedimas, būti išklausytam Lietuvos teismuose siekis. LŽTSS pirmininkas Donatas Šulcas 

Kol savo kailiu nepatyriau, kas yra lietuviškoji teisėsauga, valdžiai į akis nešokinėjau. Nebuvo pagrindo. Nebuvo reikalo. Tikėjau, kad „pačių“ išrinktoji valdžia – tai kas vyksta PONŲ genus turinčiųjų karalystėje – nežino. Mano naivus tikėjimas pasibaigė užminus iškart ant dviejų grėblių: sveikatos apsaugos ir teisėsaugos. Viena institucija mano sveikatą galutinai sugadino. Kita institucija – pirmąją, visapusiškai gina visaip pažeidinėdama KONSTITUCIJOS man garantuotą teisę į teisėtą bylos ištyrimą. Panašių į mane „grėblio aukų“ – Lietuvoje tūkstančiai! Bijančių, netikinčių, neturinčių iš ko… Kiekvienas lipa ant to paties teisėsaugos grėblio vis kitaip. Taiki, kilniam tikslui pasišventusių Lietuvos piliečių bado akcija, prie Lietuvos prezidentūros – tai dar vienas grupinis pabandymas, demokratišku būdu atkreipti mūsų gerbiamos prezidentės, visuomenės ir pasaulio dėmesį, į LR susikaupusį negatyvą.  

Lietuvoje aš gimiau. Čia mano tėvų gimtas kraštas. Jį mano tėvas ir mano mamos broliai apgynė nuo fašizmo. Dėmesio! – ne santvarką, ne valdžią ginė, o Tėvynę! Nebėgo padalkas pasikėlę už Atlanto. Nelindo į mišką. O sąmoningai aukojosi kaip atsakingi, subrendę piliečiai. Ėmė valdžios duotus šautuvus ir lietuvišku krauju įrodė savo meilę Lietuvai. Tai Lietuvai, kuri dabar yra ir mano Tėvynė.  

Badautojų palapinių miesteliai – ne grybai… Nors dygti 2017-08-21 d. pradėjo kaip tik per lietų. O gal čia geras ženklas? Vien tik pasyvus aklas tikėjimas nieko nedarant – rezultato neduoda. Atvirkščiai. Kuo ilgiau ausis suglaudę tyliai kenčiame – tuo didesni ir šakotesni ragai auga valdžios kontroliuojamai teisėsaugai. Pats badauti dar neišdrįsau. Akcijai pritariu. Užtat pirmą bado akcijos dieną, neatsisakiau galimybės užkalbinti kitus būsimus badautojus, arba pritariančius jų pasiaukojimui bendrapiliečius. Sužinojau. Kaip toli, alindami savo sveikatą jie pasiruošę eiti vardan tiesos. Kokio galutinio rezultato tikisi. Atsakymas buvo – neterminuotai. Ką tai reiškia? Kol vieni toliau plauksime pasroviui (nešokdami virš bambos, nepūsdami prieš vėją, kaip rasdami taip ir palikdami) – kiti, už mus aukos vienintelį ir brangiausią savo turtą – sveikatą. Ant padėklo mums nešdami „nemokamą“ teisę toliau gyventi tikrai teisinėje, demokratinėje valstybėje. Arba toliau plūduriuoti ES „eketėje“: užjotais, visko bijančiais, beteisiais baudžiauninkų-prisitaikėlių pavidalais. 

Žmones, pavargusius nuo valdžios abejingumo ir savivalės – suvienijo bendras tikslas. Noras pabandyti pakeisti esamą situaciją. Jeigu manote panašiai kaip aš – ateikite, palaikykite, prisidėkite – muzika, dainomis, nuoširdžiu supratimu.   

Ir aš ten buvau… „Ne alų midų gėriau“… 

 

Pagarbiai…  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));