AUTIZMAS – Kaip padėti kitokiam vaikui?..

AUTIZMAS –  Kaip padėti kitokiam vaikui?..

 

 Balandis – autizmo supratimo mėnuo

 

Autizmo spektro sutrikimas – tai ne liga, tai kitoks aplinkos suvokimas, bendravimas, elgesys. Nuo 2007 m. Jungtinių Tautų organizacija paskelbė balandžio 02 d. Tarptautine Autizmo supratimo diena. Mes, kitokių vaikų mamos ir tėčiai, sesės ir broliai, turime imtis iniciatyvos apie tai kalbėti. Organizacija „AUTISM SPEAKS” nuo 2007 metų organizuoja akciją  #LightItUpBlue, kuri įgavo didelį tarptautinį mastą.

Autizmas pasižymi įvairove, pasireiškia skirtingai. Žmonės su autizmo spektro sutrikimu gali turėti iššūkių su socialiniais įgūdžiais, kalbos ir nežodine komunikacija. Komunikacijos sutrikimus galimai sukelia tiek genetiniai tiek aplinkos veiksniai. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) apskaičiavo, kad autizmo spektro sutrikimas diagnozuojamas 1 iš 68 vaikų (1 iš 42 berniukų ir 1 iš 189 mergaičių. Atliekama daug mokslinių tyrimų, siekiant suprasti priežastis, nustatyti autistiškų asmenų charakteristikas, siekiant juos suprasti ir jiems padėti.

 

 Balandžio  2 – ą, minint pasaulinę autizmo supratimo dieną, kviečiami visi prisijungti ir pasipuošti mėlyna spalva, ir tokiu būdu išreikšti solidarumą autistams bei jų šeimoms. Nors, iš tiesų, didžiausias solidarumas – tai labai konkreti pagalba tokiems žmonėms, kurią kiekvienas jūsų galite dovanoti kasdien, tiesiog plačiau atverdami savo širdies langus, įsiklausydami…
 
 Dažniausiai autistiški žmonės patiria sensorines perkrovas. Kai kurie dalykai ar situacijos, tiesiog perkrauna jų smegenis, kai tuo tarpu neurologiškai tipiški žmonės gali net iš viso į tai nereaguoti. 
 
 Kiekvienas autistas yra unikalus ir nepakartojamas, jis tarsi nauja knyga. Kiekvieno autisto sensorinė sistema skiriasi, skiriasi jų suvokimo lygmuo, taip pat ir bendravimo su pasauliu būdas. Ir nebūtinai tai reiškia problemą, tiesiog tai skirtumai, į kuriuos atsižvelgdami, galite labai daug jiems padėti.
 
 Todėl šią dieną, pirmiausiai, norėčiau palaikyti tėvelius, auginančius autistą, noriu palinkėti jiems stiprybės, ištvermės, išradingumo ir kuo palankesnės kloties šiame kelyje!.. 

                                                                  Nuoširdžiai, Jūratė You Reya

Facebook komentarai
});}(jQuery));