Austrijoje demonstracijos prieš diktatūrą uždraustos, nes jos trukdo „apsipirkimo malonumui“

Demonstration 1
Austrija: Pagrindinė teisė demonstruoti apribota dėl augančių viešų protestų
2021 m. gruodžio 18 d.

 

Öster­reich: Demons­tra­tions-Grund­recht wird wegen wach­senden Bürger­pro­testen eingeschränkt

Tai, ką jau skelbėme „Kassandrisch“ ir šokiruojančiu būdu viename iš mūsų straipsnių , dabar tampa liūdna realybe.
Austrija pradeda švelninti dar vieną Pagrindinį įstatymą, kad ateityje, tikėtina, galėtų jį panaikinti.
Galinga, giliai juoda Žemutinė Austrija veržiasi į priekį
Kaip jau tapo visiškai akivaizdu, kad neokancleris Karlas Nehammeris (ÖVP) savo pareigas gali eiti tik kaip galingųjų ÖVP valstybės vadovų ruporas ir vietininkas, tai vakar vykusioje Žemutinės Austrijos vadovybės spaudos konferencijoje dar kartą buvo aiškiai parodyta.
Aktyviai remiant SPÖ, federalinė vyriausybė griežtai pareikalavo įvesti „susirinkimų draudimą“, iš pradžių prie ligoninių.
„Neturiu jokio supratimo dėl demonstracijų prie ligoninių“, – spaudos konferencijoje sakė „vicegubernatorius“ Stephanas Pernkopfas (ÖVP). Todėl reikėtų atitinkamai iš dalies pakeisti federalinį įstatymą. Konkrečiai turi būti „pakeista“ susirinkimų teisė, kuri yra įtvirtinta pagrindinėje teisėje.
Reikia „pritaikyti“ 1957 m. federalinį įstatymą
Konkrečiai šiuo atveju argumentas grindžiamas 1957 m. Susirinkimų įstatymo 7 straipsniu, kuris reglamentuoja šiuos dalykus.
Kol posėdžiauja Nacionalinė taryba, Federalinė taryba, Federalinė asamblėja ar žemių parlamentas, 300 m spinduliu nuo jų būstinės negali vykti jokie susirinkimai po atviru dangumi.
Dabar pirmiausia norėtųsi šią nuostatą taikyti ir ligoninėms (įskaitant slaugos namus ir senelių namus).
LH deputatas Stephanas Pernkopfas ÖVP aiškina, kad jam „visiškai nesuprantamos demonstracijos prie klinikų“. Be to, jis jau patikėjo ÖVP klubo pirmininkui Augustui Wögingeriui įgyvendinti šią priemonę per Nacionalinę tarybą.
„Tikriausiai politikai, prieš dešimtmečius konstitucijoje įtvirtinę teisę į demonstracijas, nebūtų pagalvoję, kad visuomenė vieną dieną gali nueiti taip toli“, – apibendrindamas priduria A. Pernkopfas.
Post scriptum reikėtų pažymėti, kad nacių epochos siaubo suformuotos politinės gretos vis dėlto veikė tautos labui ir į valstybės vadovų reikalą žvelgė su atitinkamu patosu ir garbės jausmu (red. pastaba).
Christiane Teschl-Hofmeister, ÖVP regioninės tarybos narė, šiame PK randa įdomų reikalingos Konstitucijos pataisos pagrindimą. Ji mano, kad „iš žmonių (aplink ligonines) nebūtų galima tikėtis“ ir kad jie „nenusipelnė, jog juos persekiotų demonstracijos“.
Savo ruožtu kyla klausimas, kaip būtų protinga valdžiai priversti žmones skiepytis (red. past.).
ÖVP būrį aktyviai remia žemės sveikatos tarybos narė Ulrike Königsberger-Ludwig (SPÖ).
Jis tikisi, kad kaip savotiškas „kalėdinis stebuklas“ teisinė iniciatyva bus greitai įgyvendinta, užbaigė Pernkopfas. Totalitarine prasme „Kristaus Kūdikis“ dabar yra prisaikdintas prie valdžios linijos.
Vienos demonstracijos buvo leidžiamos tik nuo 18.00 val.
Šiandien, šeštadienį, demonstracijos iš esmės gali vykti tik nuo 18.00 val.
Tai pateisinama tuo, kad dėl to, jog parduotuvės po užrakinimo jau vėl atsidarė, neturėtų būti sutrikdytas laukiamas „apsipirkimo malonumas“. Visos šeštadienį dienos metu rodytos vainiko priemonių priešininkų demonstracijos buvo uždraustos.
„Atidžiai tikriname kiekvieną reklamą ir turime pasverti pagrindinę teisę į susirinkimų laisvę su pagrindine prekybininkų teise į darbo laisvę. Vienintelį advento savaitgalį, skirtą apsipirkimui, Vienos valstybinė policijos direkcija ypatingą dėmesį skirs prekybininkų interesams“, – sakė policijos atstovas Markusas Dittrichas.
Taigi pirmenybė teikiama protestui prieš valstybės savivalę, nenuostabu, kad tokiais laikais vartojimas yra prioritetas. Žodžio laisvė šioje valstybėje tapo labai nepageidautina, svarbiausia – ekonominiai rezultatai. Dabar pagaliau vėl reikia taisyti „užrakintos savivalės“ padarinius.
Tačiau tapo žinoma, kad skiepus kritikuojančiai partijai MFG pavyko panaikinti draudimą rengti demonstracijas Vienoje. Nepaisant visų draudimų, dabar Vienoje vyksta dar 23 mitingai.
Konstitucijos ekspertai jau įspėja
Pasak konstitucinės teisės eksperto Berndo-Christiano Funko (Bernd-Christian Funk), tokiems apribojimams turi būti „svarių priežasčių“. Jos nurodomos, pavyzdžiui, kai dėl mitingo visiškai neįmanoma patekti į miestą ir įvažiuoti į jį.
„Dėl uždarymo mūsų įmonės jau patyrė didelių finansinių nuostolių ir taip svarbiu Kalėdų laikotarpiu“, – sakė Wirtschaftsbund generalinis sekretorius Kurtas Eggeris. „Todėl raginame visą Austriją ateinantį savaitgalį paskelbti kalėdinį poilsį dėl demonstracijų“.
Vis dėlto tolesnis ir atnaujintas dešimtmečius netaikytų įstatymų „pritaikymas“ kelia didžiulį nerimą ir yra daugiau nei aiškus įspėjamasis signalas.
Facebook komentarai
});}(jQuery));