Australijos vyriausybės ataskaita: covid vakcinos sukelia mirtį ir naujas ligas

photo_2021-08-08_17-32-47

photo_2021-08-08_17-32-47

Australijos sveikatos apsaugos ministerija savo kas savaitinėje ataskaitoje nurodė:

Pranešimai apie šalutinį COVID-19 vakcinų poveikį
Pranešimų apie nepageidaujamus reiškinius po imunizacijos (NPR) rinkimas yra tik pirmas žingsnis nustatant, ar poveikis susijęs su vakcina ir ar tai yra svarbi saugumo problema. Sužinokite daugiau apie tai, kaip TGA nustato ir reaguoja į saugos problemas.

Per 2021 m. liepos 12-18 d. savaitę gavome 1 177 pranešimus apie AEFI, susijusius su COVID-19 vakcinomis.

Didelio masto skiepijimas reiškia, kad atsitiktinai kai kuriems žmonėms netrukus po skiepijimo pasireiškia nauja liga arba jie miršta. TGA peržiūri visus pranešimus apie žmonių, kurie buvo paskiepyti, mirtis. Taip pat stebime signalus, kurie gali būti susiję su vakcinos saugumu, kad galėtume atskirti atsitiktinius įvykius nuo galimo vakcinos šalutinio poveikio. Dalis mūsų analizės apima natūralaus tikėtino mirtingumo rodiklių palyginimą su stebėtais mirtingumo rodikliais po imunizacijos. Kol kas stebimas mirčių, apie kurias pranešta po skiepijimo, skaičius išlieka mažesnis už tikėtiną mirčių skaičių, kuris natūraliai įvyktų arba dėl kitų priežasčių tai populiacijos daliai.

Nuo skiepijimo pradžios iki 2021 m. liepos 18 d. įskiepyta daugiau kaip 10,1 mln. vakcinos COVID-19 dozių. TGA gavo ir peržiūrėjo 399 pranešimus apie neseniai paskiepytų žmonių mirtis ir nustatė, kad šeši pranešimai buvo susiję su imunizacija. Visi šie mirties atvejai buvo susiję su pirmąja „AstraZeneca” vakcinos doze – penki iš jų buvo TTS atvejai, o vienas – imuninės trombocitopenijos (ITP) atvejis.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

COVID-19 vakcinos savaitinė saugumo ataskaita – 2021-07-22
Išleidimo data
2021 m. liepos 22 d., ketvirtadienis
Ankstesnės ataskaitos
Skiepijimas nuo COVID-19 yra vienintelis veiksmingiausias būdas sumažinti sunkių ligų ir mirčių nuo infekcijos skaičių. Šiuo metu Australijoje naudojamos dvi COVID-19 vakcinos – „AstraZeneca” ir „Pfizer” („Comirnaty”). Kaip ir visi vaistai, vakcinos gali turėti šalutinį poveikį (dar vadinamą nepageidaujamu poveikiu). Didžioji dauguma jų yra lengvi ir išnyksta per kelias dienas. Terapinių prekių administracija (TGA) atidžiai stebi įtariamą šalutinį poveikį. Svarbu tai, kad nepageidaujami reiškiniai, apie kuriuos pranešama TGA, dažnai nėra susiję su pačia vakcina. Sužinokite daugiau apie priežastinį ryšį.

Sužinokite apie TGA vykdomą COVID-19 vakcinos saugumo stebėseną ir pranešimų teikimo veiklą arba praneškite apie įtariamą šalutinį poveikį.
Santrauka
Dažniausiai pranešama apie įtariamą šalutinį poveikį, susijusį su „Comirnaty” (Pfizer) ir „AstraZeneca” COVID-19 vakcinomis, ir toliau išlieka įvykiai, kurie buvo pastebėti klinikinių tyrimų metu ir yra įprasti daugeliui vakcinų.

Per pastarąją savaitę keturi papildomi kraujo krešulių su mažu trombocitų kiekiu atvejai buvo įvertinti kaip trombozė su trombocitopenijos sindromu (TTS), tikėtinai susiję su AstraZeneca vakcina. Įvertinus pagal JK atvejo apibrėžtį, vienas atvejis buvo patvirtintas, o trys buvo laikomi tikėtinais TTS. Taigi bendras TTS atvejų skaičius padidėjo iki 87 atvejų, susijusių su 6,1 mln. iki šiol suleistų „AstraZeneca” vakcinos dozių.

Deja, per pastarąją savaitę mirė du žmonės, kuriems po pirmosios „AstraZeneca” vakcinos dozės buvo patvirtintas TTS. Vienas jų buvo 44 metų vyras iš Tasmanijos, o kitas – 48 metų moteris iš Viktorijos valstijos. Reiškiame nuoširdžią užuojautą jų šeimoms ir artimiesiems.

Ypač atidžiai stebime pranešimus apie imuninę trombocitopeniją (ITP) ir Guillain-Barre sindromą (GBS) po skiepijimo „AstraZeneca” vakcina bei miokarditą ir perikarditą po skiepijimo „Pfizer” („Comirnaty”) vakcina.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

 

 

COVID-19 vaccine weekly safety report – 22-07-2021 | Therapeutic Goods Administration (TGA)

Facebook komentarai
});}(jQuery));