Aurimas Guoga : Parklupdytas klanas

Klanas

Klanas

Aurimas Guoga : Parklupdytas klanas

Kai kam kyla abejonių ar teisėsauga tokia jau nuvainikuota kaip tvirtinau pastaruosiuose pasisakymuose. Todėl apžvelgsiu kaip pasikeitė teisėsaugos padėtis nuo N.Venckienės pargabenimo.

Pirmu reikalu R.Karbauskis, o po to ir G.Nausėda pareiškė, kad į bylą nesikiš. Teisėsauga neteko nors kiek įtakingesnių politikų palaikymo. Tuo pačiu žiniasklaida pedofilijos istorijos įvykius pradėjo pateikinėti paisydama žurnalistikos standartų – sakyčiau, net pabrėžtinai. Dingo ir N.Venckienės bei patvorinių dergimas.

 

Klanas

Dar prieš tai reikėjo paminėti, kad JAV teismo sprendimas iš esmės reiškia, kad jų nuomone N.Venckienės byla smarkiai išpūsta ir sufabrikuota. Jei amerikiečiai teisėjai mano, kad 33 kaltinimai iš 37 laužti iš piršto, sakyčiau tai tarptautinis smūgis lietuviškos teisėsaugos reputacijai.

Tai buvo tik teisėsaugos bėdų pradžia. Netrukus suimti būrys korumpuotų teisėjų. Pati teisėsauga pradėjo pripažinti, kad ne visuomet jie tokie jau skaidrūs ir sąžiningi. Pasidėjo maištas laive – Vilniaus apylinkės teismo teisėja Inga Štuopienė Lrytui ėmė pasakoti, kad teismų viršininkai su savo pavaldiniais teisėjais elgiasi kaip su baudžiauninkais.

Neseniai atlikta apklausa parodė, kad tik 10 proc. gyventojų mano, kad teismai priiminėja dorus ir sąžiningus sprendimus. Prezidentas Nausėda susitikime su teisėjais pareiškė, kad teismų nepriklausomumas gerai tik tokiu atveju kai teisėjai jaučia atsakomybę už savo veiksmus.

Visa tai padrąsino politikus. Jei anksčiau jie bijojo, kad liesdami teisėsaugos problemas bus apšaukti banditais ir vėmalais, tai dabar drąsiai kalba apie būtinybę atlikti teisėsaugos reformą. Teisėsauga atsidūrė ant politikų darbastalio. Šie jau nebesipriešina. Viename interviu aukšto rango teisėja netgi pareiškė, kad nemato problemos kad korupcijos ir rezonansines bylas prižiūrės tarėjai.

Galiausiai, prieš kelias dienas žinia apie suimtus penkis teisėsaugininkus, iš jų tris prokurorai. Teisėsaugos reputaciją ir jos palitines galias, jei kas nors ten dar buvo likę, galutinai pribaigia įrašas, kuris nepalieka abejonių, kad teisėsaugos klanas vykdo prieš N.Venckienę grubų susidorojimą.

Toliau laukia bylos nutraukimas, teisėsaugos reforma, kurioje teisėjai tikrai neturės lemiamo balso. Visa Lietuva, išskyrus kelis teisėsaugos pastatus, jau priklauso patvoriniams. Ne už kalnų paskutinis šturmas.

Kaip matote, klanas parklupdytas ir palaužtas. Sakyčiau, dabar jiems 1945-ųjų balandis, jei ne gegužės pirmoji.

Facebook komentarai
});}(jQuery));