Aurimas Guoga Nauji leftistų pralaimėjimai

Aurimas Guoga

Nauji leftistų pralaimėjimai

Šios savaitės antroji pusė atnešė itin rimtų pralaimėjimų leftistams įvairiose pasaulio dalyse.

Pradėkime nuo Italijos. Ten nuo 2018 metų iki 2019 metų rugpūčio buvo stabili konservatyvi vyriausybė, kurią sudarė Luigi di Maio Penkių žvaiždučių judėjimas ir Mateo Salvini „Lega“. Mateo Salvini tapo vidaus reikalų ministru ir bemat užrišo nelegalios migracijos srautus. Tai labai sunervino Angelą Merkel, kuri per praėjusių metų Davosą buvo nugirsta įkalbinėjanti Luigi di Maio išmesti Salvini iš valdžios ir vėl atverti vartus nekontroliuojamai imgracijai. Di Maio pažadėjo, kad išpildys kanclerės pageidavimą, ką ir padarė praėjusių metų rugpjūčio mėnesį (tačiau žiniasklaidoje visa kur rašo, kad tai Salvini išardė vyriausybę).

Nuo tada Penkių žvaiždučių judėjimas sudarė koaliciją su Centro kairės partija. Ši vyriausybė, kaip ir visos leftistinės vyriausybės visame pasaulyje, yra visiškai neįgali, tarnauja tik viena tikslui – neprileisti prie valdžios konservatyvių partijų. Tačiau šis neveiklumas sužlugdė Luigi di Maio ir jo partijos palankumo reitingą, kuris smuko nuo maždaug 30 proc. 2018 metais iki 5 proc. dabar.

Neseniai pasirodė žinia, kad Luigi di Maio atsistatydina iš Penkių žvaigždučių partijos pirmininko pareigų, kas dar labiau klibina ir taip neveiksnią valdžios koaliciją. Sušneko apie išankstinius rinkimus.

Tuo tarpu iš valdžios išmestas Mateo Salvini šluojasi pergales įvairiuose regioniniuose rinkimuose. Jo Lega jau pasiekė pergales aštuoniose regioniniuose rinkimuose – visuose kurie tik vyko Italijoje nuo 2018 m. nacionalinių rinkimų. Šiandien vyksta rinkimai Emilia- Romana regione (sostinė Bolonija), kuris laikomas itin patikima leftistų tvirtove. Apklausos rodo, kad Lega laimės ir ten.

Ne mažesnius pralaimėjimus leftistai srebia ir Didžiojoje Britanijoje. Išstojimo iš ES procesas jau baigtas – tai bus padaryta sausio 31 dieną. Dabar Boriso Johnsono vyriausybė ėmėsi sausinti BBC pelkę. Jie sureagavo į britų nusiskundimus, kad tenka mokėti mokestį už nacionalinio transliuotojo išlaikymą, tačiau jie nei žiūri, nei pritaria tam ką BBC jiems rodo. Negana to, BBC vadovai sau išsimoka milijonines algas. Penktadienį Borisas Johnsonas pareiškė, kad imsis padaryti tam galą.

Taip pat riebus leftistų pralaimėjimas ir JAV. Paaiškėjo, kad apkaltos D.Trumpui nepalaikys nė vienas respublikonų senatorius, o tai reiškia, kad procesas tuo ir baigsis. Kaltinimai D.Trumpui yra visiškai išgalvoti, o tai suteikia respublikonams galingos amunicijos prieš vėliau šiais metais įvyksiančius prezidento rinkimus: demokratai daro viską, kad pašalintų D.Trumpą iš rinkimų kovos, nes nė vienas iš jų kandidatų prieš jį neturi šansų. Beje, tai sako ne tik konservatyvieji, bet ir patys leftistai. Pavyzdžiui, garsus kino režisierius Michaelas Moore‘as pareiškė, kad „deja, tačiau D.Trumpo perrinkimas jau praktiškai įvykęs reikalas“.

Taigi galima sakyti, kad leftistams prasidėjo 1945-ieji. Jų likimas jau nulemtas, teliko patirti galutinius pralaimėjimus. Manau, kad jau sekančius metus pasaulis sutiks be leftizmo. Vienintelė man žinoma vieta, kur leftistai šiais metais gali sutvirtinti savo pozicijas yra, deja, mūsų šalis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));