Aurimas Guoga : Kas negerai su mažosiomis partijomis?

Kas negerai su mažosiomis partijomis?

Turiu unikalios patirties: pusę rinkimų kampanijos praleidau partiniame laive, kitą ant kranto.

Rašiau kas keičiasi mano galvoje įlipus į partinį laivą. Tuomet per kokią savaitę ar dvi įtiki, kad tavo partija išskirtinė ir kad esate nepalyginamai doresni ir sumanesni už gretimas mažąsias partijas. Patenki į tunelį, kur nuo tavęs pasislepia politinio gyvenimo tikrovė.

Esu padalyvavęs tiek stambesnių, tiek smulkesnių partijų politikoje. Svarbiausias skirtumas – mažieji politikai, kaip kokie smulkūs šunyčiai, nuolat loja ant į juos panašių politikų iš kitų partijų.

Štai Drąsos kelyje nori nenori teko nuolat klausyti kokie buvę partijos Seimo nariai, vėliau palikę DK frakciją (V.Vasiliauskas, P.Gylys) yra niekadėjai, kaip jie išdavė Neringą (nors ji pabėgusi į Ameriką paliko juos likimo valiai). Buvo nuodėmė teigiamai atsiliepti apie D.Kuolį, nes, Neringos tikinimu, jis ją rėmė iš savanaudiško išskaičiavimo ir apskritai tai baisus dviveidis. Apie Puteikį štabo vadovė atsiliepė kad tai aferistas. O kad negalvotumėte jog ką nors perdedu, primenu kaip į išorę prasiveržė dergalai K.Krivicko atžvilgiu. Tai nutiko po to, kai pasidalinau pora man patikusių jo postų, dėl ko, savaime aišku, gavau priekaištų iš įvairių pusių.

Kitose smulkiosiose partijose padėtis ne ką geresnė. Smarkiai dergia kolegas Nacionalinis susivienijimas, paskutinėje Op TV laidoje Janutienė išpasakojo apie Juozaitį. Kiek mažiau varo Lietuvos sąrašas, o geriausiai, kone pavyzdingai, šiuo atžvilgiu laikėsi centro tautininkai.

Apibendrinus, mažieji loja kaip šunyčiai. Šito nepamatysite tarp stambiųjų partijų. Pavyzdžiui, seniai negirdėjome apie kokius nors skilinėjimus pas konservatorius, valstiečius ar liberalus. Jie savo neigiamą retoriką nukreipia reikiama kryptimi.

Iš to žinome (tiksliau pasakius, iš to, kad studijuojame judaizmą ir nusimanome apie kalbėjimo moralę) jog apkalbų nevaldančios partijos save susižlugdo. Tačiau tai galioja ne tik partijoms, bet ir atskiriems žmonėms.

Tai dar viena vieta kur atsiskleidžia kaip nuolatos save susižlugdome dėl to, kad nepastudijuojame judaizmo. Tokių vietų yra dešimtys, kas lemia, jog gyvenimas primygtinai atsisako prisitaikyti prie mūsų lūkesčių. Nežinojimas veda į neviltį, kurią viešumoje plaiksto visokio plauko pajuodėliai, taip dar labiau gilindami duobę kurioje tūnome.

Aurimas Guoga nuotrauka.
Facebook komentarai
});}(jQuery));