Aurimas Guoga : Kaip klostysis Venckienės teismas?

Aurimas Guoga

Kaip klostysis teismas?

Dabar teisėsaugos ėjimas. Jie turi du galimus ėjimus: nuteisti kuo kiečiau ir po to visiems grūmoti, kad leidžiamas tik toks Venckienės vertinimas; arba gali nuteisti vadovaujantis įstatymais, tada teks iškart paleisti ir de facto pripažinti, kad valstybė vykdė jos terorizavimą.

Abu variantai teisėsaugai nemalonūs. Pirmuoju atveju teks toliau pažeidinėti įstatymus, patvoriniai tokią teisėsaugą išvadins nusikaltimosauga. Antruoju atveju tektų pripažinti, kad valstybė buvo įsukta į susidorojimo su žmogumi vajų, kad kurpė kaltinimus siekdama atkeršyti ir nutildyti.

Bet kokiu atveju teismo sprendimas teisėsaugos vargų neužbaigs. Juos gali užbaigti tik sistemos išvalymas ir pasitikėjimo grąžinimas.

Mums reikia jau dabar aiškiai pareikšti, kad nesame vien Venckiene susirūpinę kovotojai, o kad siekiame teisėsaugos reformos. Tai dar labiau apsunkins teisėsaugos galimybes griežčiau nubausti, nes taip pasirodytų aršiai besipriešinanti pastangoms juos reformuoti.

Taigi yra tik vienas kelias padėti šią istoriją į stalčių – teisėsauga privalo liautis vykdyti valdžiažmogių zadanijas, o politikai nustoti spjaudyti į pilietinę visuomenę ir pradėti vykdyti teisėtus jos reikalavimus. Taip turi būti demokratinėje šalyje.

Facebook komentarai
});}(jQuery));