Aukštas valdininkas V.Sliesoraitis prokuratūros rankomis persekioja žmoną ir dukrą

seima
Aurimas Drižius
Vygandas Sliesoraitis, buvęs „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narys ir Giraitės ginkluotės gamyklos pirmininkas, sovietmečiu baigęs Kaliningrado laivyno kontržvalgybos mokyklą, persekioja savo buvusią žmoną Viktoriją (nuotr. viršuje su dukromis) ir dukrą Eglę. V.Sliesoraičio rūpesčiu joms iškeltos sufabrikuotos bylos dėl tariamos apgaulingos buhalterijos ir vagysčių iš privačios V. Sliesoraičio įmonės. Viktorija sako, kad tai vyro kerštas dėl skyrybų, o dukrą tėvelis šantažavo sakydamas, kai jeigu ji palaikys motiną, tai ir jai bus baudžiamoji byla.
Apie tai LL papasakojo pati Viktorija Sliesoraitienė:
Aš esu Viktorija Sliesoraitienė, buvusi Vygando Sliesoraičio (nuotr.) sutuoktinė. Ir aš pasakoju apie jį todėl, kad Lietuvos žmonės žinotų, kas tvarko teisėsaugą, ir kas galimai perka teisėsaugą. Kad bylos būtų keliamos, arba kad jos būtų nuslopinamos. Džiaugiuosi, kad nenukritau nuo laipto, kaip kai kurie žmonės, nebuvau nušauta, tačiau mano buvęs sutuoktinis organizuoja jau antrą baudžiamąją bylą man. Manau, kad tas bylas jis kurpia ne tik man. Aš manau, kad jis būdavo inkorporuojamas į bendroves, kad ten įvestų destrukciją. Kaip kad jis buvo inkorporuotas į DNB banką, kol atėjęs naujas vadovas jį demaskavo. Todėl mano gyvenimo istorija ir parodo, kaip galimai nusikaltę asmenys patenka į labai aukštas pareigas. Ir ten yra susijęs su kitais asmenimis, kurie pridengia vieni kitus. Patempus vieną už virvutės, turėtų byrėti ir visi kiti. Todėl ta sistema taip ir laikosi, o visa teisėsauga yra korumpuota.
– Kiek girdėjau, jūsų buvęs sutuoktinis yra išėjęs rimtus mokslus KGB mokykloje Kaliningrade?
– Taip, nes mūsų antroji dukra kaip tik ir gimė 1982 m., kai jis mokėsi Kaliningrado sritį, Zelenogradske. Ten jis mokėsi, gavo didelį atlyginimą, ir baigęs mokslus grįžo į Lietuvą. Kaip ta mokslo įstaiga vadinosi? Ji vadinosi man atrodo laivyno aviacijos kontržvalgybos mokykla. Baigęs mokyklą, mano vyras gavo kapitono laipsnį. Jau tada tos mokyklos auklėtiniams buvo skirtos atskiros ligoninės ir parduotuvės. Po to jis grįžo į Lietuvą ir buvo paskirtas Marijampolės pieno konservų kombinato direktoriaus pavaduotoju. Kiek žinau, jis buvo paskirtas tam, kad rinktų informaciją apie tuometį direktorių ir kitus žmones. Vėliau tapo Utenos pieno direktoriumi ir ten, matyt, neatlaikė pinigų kiekio ir tada matyt ėmė vogti. Nes tuo laiku jis turėjo labai daug moterų. Vėliau kartu su Georgijumi Dekanidze, B.Lubiu ir Jackevičiumi mano sutuoktinis išvyko studijuoti į JAV. Grįžęs mano vyras buvo labai turtingas, namo parnešdavo pinigų krūveles, surištas gumyte. Matyt, jis jau tada nesilaikė tų normų, kurios jam buvo diegiamos KGB mokykloje. Galiausiai V.Sliesoraičiui buvo iškelta baudžiamoji byla dėl stambaus mąsto „Utenos pieno“ produkcijos vagystės. Tuometinis prokuroras Rakauskas, dabar dirba advokatu, kaip tik ir palaikė kaltinimą. Baisu pasakoti, tačiau taip buvo, kad Sliesoraitis pridėjo man pilną krepšį pinigų, ir liepė juos vežti į teismą. Tą krepšį nuvežiau į Ukmergės teismą, kur buvo teisiamas Sliesoraitis. Jis buvo man nurodęs, kuriame kabinete palikti krepšį. Tą krepšį ten ir palikau, manau, kad tai buvo kyšis teisėjui. Vėliau bylą jam nutraukė. Sliesoraitis tuo metu jau nebedirbo ir kelis metus gyveno iš mano pinigų.

– Sliesoraitis buvo ir ‘Lietuvos geležinkelių“, ir Giraitės ginkluotės gamyklos“ valdybos narys. Kas jį kėlė į aukštas pareigas?
– Aš nežinau, tačiau kai studentas jis gyveno kartu su Juozu Bernatoniu, tačiau kai jis mokėsi Zelenogradskje, ten buvo daug žmonių susijusių su Lietuva. ir visi šie žmonės iki šiol yra susiję ir užima aukštas pareigas. Kai Sliesoraičio seseriai Anužienei buvo iškelta baudžiamoji byla, jis man atvirai sakė net pavardę tos moters prokurorės, kuriai neva davė kyšį – 200 tūkst. eurų už tai, kad nutrauktų jai bylą už ES lėšų pasisavinimą. Tai tik dar kartą įrodo, kad visas šis nusikaltėlių tinklas klesti ir nieko nebijo iki šiol. Dar juokingiau, kad prokuratūra buvo sudariusi sutartį su Anužienės mokykla, ir ten neva mokėsi virėjo arba kirpėjo specialybių. Tuo įsitikinau ir aš, kai man vyro rūpesčiu buvo iškelta baudžiamoji byla. Tie patys prokurorai, kurie neva mokėsi Anužienės Karaliaus Mindaugo mokykloje, ir vykdė bendrą veiklą su mano vyru, dabar man pagal jo užsakymą iškėlė bylą dėl tariamo apgaulingo buhalterijos tvarkymo. Dabar tie patys prokurorai rašo, kad aš neva „Laisvame laikraštyje“ platinau neva šmeižtą apie savo buvusį vyrą Vugandą Sliesoraitį. Vadinasi, mūsų prokuratūra vykdo stalininio tipo žmonių persekiojimą, kad kad tik būtų žmogus, o straipsnį jam pritaikysime. Byla iškelta dėl V.Sliesoraičio įmonės Ortobatas“, arba Šv. Luko medicinos centras, apie kurią jis pats savo parodymuose sako, kad nuo 2018 m. Sliesoraitienė ten nebedirbo.
– O tai ko Sliesoraitis nori iš jūsų? Ko jis siekia?
– Manau, kad pinigai žmogų kartais valdo ir susuka galvą. Tuo labiau, kad byla iškelta ne tik jums, tačiau ir jūsų dukrai Eglei. Matyt, kad vyrą KGB mokykloje išmokė, kad reikia įdavinėti savo šeimos narius. Sliesoraičio anyta pasakojo, kaip jos sutuoktinis papjaudavo vežimo ratus, kai ji vežė į turgų pieną, ir arklys pasibaidęs jos vos neužmušė. O kad tėvas kelia bylą dukrai, tai aš manau, kad tai yra tik todėl, kad ji skyrybų byloje palaikė mane. Kiek žinau, Eglę jis net šantažavo, kad jeigu tu skyrybų byloje palaikysi motiną, tai tau irgi bus baudžiamoji bylą. Ką Sliesoraitis ir padarė. Tą bylą ir organizavo.
– Kiek suprantu, prokuratūra kaltino, kad jūs, būdama įmonės konsultante, neva „apgauliai tvarkė įmonės buhalteriją“?
– Teisingai, bet esmė tokia, kad tos bylos tyrėjai, kurie buvo nepapirkti, jų išvados kardinaliai skiriasi nuo tų, kurie buvo papirkti.
Facebook komentarai